Kinguin Prime Time Wrestling Revolucja: Zapowiedź gali

Poniższym artykułem rozpoczynamy weekend z federacją PTW, którego finałem będzie gala Kinguin Prime Time Wrestling Revolucja odbywająca się 9 października o godzinie 19:30.

Nowa polska federacja wrestlingu wchodzi na salony z przytupem i przyciąga uwagę nie tylko kibiców wrestlingu w Polsce, ale także influencerów niezwiązanych bezpośrednio z naszą ukochaną rozrywką. Poprzez ten tekst zachęcamy was do zagłębienia się w temat sobotniej gali i zawodników, którzy na niej występują. Nazwisk związanych z WWE nie brakuje.

Pierwsza gala PTW Revolucja odbywa się w Miejskim Ośrodku Rekreacji i Sportu w Chorzowie, a patronuje jej sam prezydent Chorzowa – Andrzej Kotala. Redaktorzy MyWrestling będą na niej obecni i przygotują dla Was rzetelny materiał filmowy oraz relacje na naszych social mediach. Zachęcamy do ich śledzenia. Przejdźmy teraz do karty walk i przedstawienia wrestlerów biorących udział w tym historycznym dla polskiego wrestlingu show.

 

Karta walk Kinguin PTW #1 – Revolucja:

1. Axel Tischer vs. Taras

Axel Tischer – Niemiec, którego ringname na pierwszy rzut oka nie mówi nam może zbyt wiele, ale gdy przedstawimy go jako Alexander Wolfe, wszyscy zdają sobie sprawę z kim mają do czynienia. W WWE wraz z Ericiem Young’iem, Killianem Dain’em i Nikki Cross (obecną Nikki A.S.H) tworzyli niebezpieczny i mroczny Tag Team o nazwie Sanity. W trakcie swojego pobytu w NXT Tischer (wtedy Wolfe) posiadał miano destruktora, któremu bano stanąć się na drodze. Ze swoimi współtowarzyszami tworzył zabójczą maszynę, która łoiła rywali jednego po drugim. Niestety po awansie do głównego rosteru, potencjał ekipy został zakopany. Cała frakcja rozsypała się poprzez falę odejść i zwolnień z federacji. Ostała się tylko Nikki. Tischer i całe Sanity są jednym z wielu przykładów fatalnego bookingu w głównym rosterze WWE. Axel dzięki swojemu doświadczeniu i umiejętnościom z pewnością da fanom zgromadzonym w Chorzowie godny zapamiętania popis.

Jego rywalem będzie Taras. No właśnie. Niewiele o nim wiemy. Jest Polakiem i należy do Tag Teamu PAKA. Nie jest najlżejszym zawodnikiem – waży 112 kilogramów i posługuje się finisherem o wdzięcznej nazwie Dzida. Tak już całkowicie na poważnie, czeka go bardzo trudne zadanie. Aby dorównać swojemu rywalowi, Taras będzie musiał stanąć na rzęsach i dać z siebie 200%. Zestawienie tych dwóch zawodników jest eksperymentalne, więc ciekawe jak włodarze PTW i sami zawodnicy poprowadzą tę walkę.

Może być zdjęciem przedstawiającym 2 osoby, ludzie stoją i tekst

2. Joe E. Legend vs. Peter Pannache

Joe E. Legend jest kanadyjskim, bardzo doświadczonym wrestlerem i trenerem – ma 52 lata i bardzo bogate CV. Poza wieloma występami m.in. w Niemczech, Francji, Włoszech, Portugalii, Rosji i Szwajcarii, ma na swoim koncie walki w polskich federacjach i przede wszystkim – krótki, bo krótki, ale jednak – epizod w WWE, gdzie nosił pseudonim Just Joe. Pomagał w treningach takim zawodnikom, jak Christian, Edge, czy Trish Stratus.

Rywalem Legenda będzie Peter Pannache – polski wrestler pochodzący z Gniezna i regularny bywalec gal Kombat Pro Wrestling. Waży 89 kilogramów i lubuje się w podniebnych akcjach podwyższonego ryzyka. Dwójka panów mających doświadczenie w wrestlingu może dać nam niezły popis swoich umiejętności i dobrą walkę.

 

3. Złotówa vs. ???

Szymon “Złotówa” Wrzesień jest pewnej części Polaków znany z gali Fame MMA, gdzie m.in. wygrał walkę z Marcinem Najmanem. Najwyraźniej Taxi Złotówa zdecydował się zmienić profesję i zaangażować się w pro wrestling. Zmiana ta nie będzie łatwa, ale warto wierzyć, że Szymon traktuje PTW poważnie i wiąże z federacją przyszłość. Jego oponent na gali PTW Revolucja do dnia dzisiejszego pozostaje nieujawniony.

4. Arczi Czajka vs. Remo

Arczi Czajka to młody adept akademii Prime Time Wrestling, o którym nie wiemy zbyt wiele. Waży 75 kilogramów, więc może uraczy nas jakimiś podniebnymi wyczynami. Nie pozostaje nam nic innego, jak tylko trzymać kciuki za młodzika i życzyć mu powodzenia w sobotę.

Rywal Arcziego – Remo– jest od swojego przeciwnika dużo cięższy. Waży aż 111 kilogramów. Zapewne właśnie dysproporcja wagowa była jednym z czynników decydującym o zestawieniu tej dwójki razem. Remo pochodzi z Bydgoszczy, a swoje umiejętności – podobnie jak jego rywal – szlifuje w akademii Prime Time Wrestling. Kreowany jest na swoistego “bad boya”.

5. Jody Fleisch vs Jonny Storm

Tej dwójki nie trzeba nikomu przedstawiać. Dwie legendy brytyjskiej sceny wrestlingowej staną naprzeciwko siebie rywalizując o miano “Najlepszego angielskiego wrestlera”.

Jody Fleisch to 41-letni wrestler, który swoją przygodę z profesjonalnym wrestlingiem rozpoczął w 1997. W trakcie długoletniej kariery otrzymał szansę występów dla największych organizacji na świecie, a mowa tutaj między innymi o Ring of Honor, Impact Wrestling czy PROGRESS Wrrestling. Może pochwalić się wieloma tytułami mistrzowskimi, jakie zdobywał w trakcie kariery solowej, jak i tag teamowej. Ciekawostką jest to, że Jody od wielu lat współpracuje ze swoim przeciwnikiem, z którym obecnie są w posiadaniu WSW Tag Team Championship.

Jonny Storm, czyli 44-letni wrestler wyróżniający się niesamowitą zwinnością oraz techniką. W trakcie długoletniej przygody z wrestlingiem miał okazję rywalizować z najlepszymi wrestlerami na całym świecie. Podobnie, jak przeciwnik zaprezentował się fanom w Ring of Honor, Impact Wrestling, Total Nonstop Action, a nawet Combat Zone Wrestling, gdzie wspólnie z Ashleyem Dunnem odnieśli triumf w brutalnej rywalizacji z Garnerem i Scalą.
Ten jakże doświadczony wrestler może pochwalić się liczbą ponad 40 zdobytych tytułów mistrzowskich, co z pewnością robi wrażenie. Który z tag team partnerów wyjdzie zwycięsko z tej rywalizacji?

Może być zdjęciem przedstawiającym ‎2 osoby i ‎tekst „‎MPTW ReveLutod ج KINGUIN JODY FLEISCH Vs. JONNY STORM GALA WRESTLINGU 9 PAŻDZIERNIKA 2021 HALA MORIS, CHORZÓW BILETY W SPRZEDAŻY 9PAŻDZIERNIKA 2021 HALA MORIS, CHORZÓW‎”‎‎

6. 11-Man Battle Royal

Federacja Prime Time Wrestling przedstawiła wszystkich uczestników Battle Royal, którego zwycięzca weźmie udział w walce wieczoru drugiej gali!

Poznajcie zawodników, którzy wezmą udział w Battle Royal! Do ringu wejdzie 11 wojowników, zostanie tylko jeden. Eliminacja następuje poprzez wyrzucenie rywala z ringu nad najwyższą liną.

Boro – Podrywacz rodem z PAKI

Michał “Mutant” Świątkowski – Wyrzutek społeczny z agresywnymi tendencjami

Jacob Crane – Pierwszy siewca sztuki strong style’u w Polsce

Martin Guerrero – Niemiecki YouTuber, streamer i wrestler

Axel Fox – Przebiegły niczym lis wojownik

Gabriel Queen – Narcystyczny, zakochany w sobie pępek świata

Sinister – Szalony odklejeniec rodem z horroru

Dawid Puncher Seńko – Złotousty pięściarz zaczepiający każdego na swojej drodze

Dorian – Wiecznie milcząca enigma

“Starboy” Nano Lopez – Bożyszcze fanów i fanek rodem ze słonecznej Hiszpanii

JOKER, czyli osoba, która zostanie wybrana przez fanów w głosowaniu (na tę chwilę jest już grubo ponad 1000 głosów)

Może być zdjęciem przedstawiającym 9 osób i tekst

7. Tag Team Match
Santino Marella i Disco Pablo vs. Marius Al-Ani i Syriusz Dziedzic

Zarówno Santino Marella, jak i Marius Al-Ani to najwyższej klasy wrestlerzy, którzy na swoim koncie mają występy dla największych federacji. Santino znany jest między innymi z wieloletniej przygody w federacji World Wrestling Entertainment, gdzie z powodzeniem tworzył drużynę z Vladimirem Kozlovem.

Disco Pablo o tym zawodniku nie wiemy zbyt wiele, ale jak sam o sobie mówi. Jest najbardziej imprezowym członkiem PAKI. W swoim debiucie będzie mógł liczyć na wielkie wsparcie w postaci Santino.

Marius Al-Ani to 30-letni wrestler, który w trakcie swojej dziesięcioletniej przygody z wrestlingiem pracował z takimi gwiazdami, jak: Jurn Simmons, Eddie Kingston, Joe Gacy, Shane Strickland, PJ Black, Lio Rush czy David Starr. Na swoim koncie ma kilka znaczących tytułów mistrzowskich, a od ponad 182 dni dzierży wXw Unified World Wrestling Title.

Tag Team partnerem Mariusa jest 17-letni Syriusz Dziedzic, o którym również nie wiemy zbyt wiele oprócz tego, że jest on określany mianem przyszłości federacji Prime Time Wrestling. Czy mroczna strona mocy będzie w stanie pokonać bardziej doświadczonych przeciwników?

Może być zdjęciem przedstawiającym 4 osoby, broda i tekst „PTW ReVOWUGOO DZIEDZIC AL-ANI Vs. SANTINO I PABLO GALA WRESTLINGU 9PAŻDZIERNIKA 2021 HALA MORIS, CHORZÓW BILETY w SPRZEDAŻY 9PAŻDZIERNIKA2021 HALA MORIS, CHORZÓW”

8. Co-Main Event: Chris Masters vs. Robert Star

Christopher Todd Mordetzky – amerykański wrestler, polskiego pochodzenia znany jako “The Masterpiece” Chris Masters. Pierwsze kroki w branży wrestlingowej stawiał przeszło 22 lata temu. Chris może się pochwalić licznymi mistrzostwami, a także wieloletnią przygodą z federacją World Wrestling Entertainment. Do WWE dołączył w 2004 roku przenosząc się do ówczesnej rozwojówki wspomnianej firmy, czyli Ohio Valley Wrestling. W 2009 roku otrzymał szansę na zdobycie WWE World Heavyweight Championship, ale jego ówczesny przeciwnik Kane okazał się zbyt mocny. W 2011 roku zakończył współpracę z WWE i można śmiało stwierdzić, że od tego momentu kariera Amerykanina o polskich korzeniach nabrała tempa.

Regularnie pojawia się w federacji NWA. Jest obecnie posiadaczem trzech tytułów mistrzowskich, a w tym min. NWA National Championship, QPW Tag Team Championship razem z Carlito oraz WrestleSport Heavyweight Championship.

Jego przeciwnik to dobrze znany gwiazdor rocka, który przez wiele lat występował w polskiej organizacji Kombat Pro Wrestling, Robert Star.

Niezwykle popularny i powszechnie szanowany zawodnik, który zawsze słynął z nienagannej sylwetki, ogromnej siły i łobuzerskiej energii. Obecnie wszystkie atuty zostały, a doszło do tego doświadczenie i obycie zdobyte w przeróżnych europejskich ringach. Ulubieniec kobiet zwany Polskim Ogierem zaznał już smaku bycia mistrzem i to więcej niż pewne, że ma chrapkę na więcej osiągnięć.

Przez 748 dni był posiadaczem KPW Championship tocząc zacięte boje z Pięknym Kawalerem, Reinbakhem, Domem Taylorem czy Peterem Pannachem.

Może być zdjęciem przedstawiającym 2 osoby, ludzie stoją i tekst „LADIT P A PTW ReveLuGon ROBERT STAR VS. CHRIS MASTERS GALA WRESTLINGU 9 PAŻDZIERNIKA 2021 HALA MORIS, CHORZÓW BILETY w SPRZEDAŻY 9PAŻDZIERNIKA2021 HALA MORIS, CHORZÓW”

9. Main Event: Gracjan Korpo vs. Nick Aldis

Gracjan Korpo to były wrestler Kombat Pro Wrestling, który podobnie jak Robert Star był jedną z ważniejszych postaci we wspomnianej federacji wrestlingowej. Pierwsze kroki na ringu postawił w 2014 roku debiutując na gali Do or Die Wrestling. Od momentu debiutu poczynił niesamowite postępy, czego dowodem może być obecna pozycja wrestlera w hierarchii polskich wrestlerów. Gracjan to wielki “korposzczur”, który jest agresywnym i bezlitosnym facetem w czerni. Swego czasu okrzyknięty Mówcą Roku w głosowaniu fanów ma wielką chrapkę na to, żeby zamienić słowa w czyny i rozkładać przeciwników na raty jednego za drugim.

Nick Aldis, czy tego wrestlera trzeba przedstawiać? 

Przez wiele lat występował w federacji Total Nonstop Action rywalizując z najlepszymi wrestlerami na świecie takimi, jak AJ Styles, Frankie Kazarian, Christopher Daniels, czy Bobby Roode. Niezwykle doświadczony i utytułowany wrestler przybędzie do Polski, aby uciszyć “korposzczura” i dać mu nauczkę za nieprzyjemne słowa, jakie padły z ust Polaka. Nick w trakcie pobytu w TNA występował pod ring namem “Magnus” zdobywając TNA World Heavyweight Championship oraz TNA World Tag Team Championship razem z Samoa Joe. Po odejściu z TNA postanowił kontynuować przygodę z wrestlingiem w NWA, gdzie przez ponad tysiąc dni był w posiadaniu NWA World Heavyweight Championship. Tak więc Aldis jest kolejnym uczestnikiem gali związanym mocno z National Wrestling Alliance (NWA).

Może być zdjęciem przedstawiającym 2 osoby i tekst „PTW ReVOLUGOD GRACJAN KORPO VS. NICK ALDIS GALA WRESTLINGU 9 PAŻDZIERNIKA 2021 HALA MORIS, CHORZÓW BILETY w SPRZEDAŻY 9PAŻDZIERNIKA2021 HALA MORIS, CHORZÓW”

Podsumowując karta pierwszej gali spod szyldu Prime Time Wrestling prezentuje się obiecująco, więc możemy spodziewać się akcji najwyższych lotów.

Nie ma cienia wątpliwości, że rewolucja dzieje się na naszych oczach! Sobota 9 października 2021 roku, godzina 19:30 ………. Nie możecie tego przegapić!