Kenny Omega: „Will Ospreay chciał wejść w moje buty”

Sukces Kenny’ego Omegi i Bullet Club w Japonii umożliwił sprzedaż towarów NJPW między innymi w sklepach Hot Topic i pozwolił im na organizację gal w USA – na przykład G1 SuperCard w Madison Square Garden.

Gdy Kenny, The Young Bucks i Cody Rhodes opuścili NJPW, aby założyć All Elite Wrestling, w main evencie japońskiej federacji otworzyło się ogromne miejsce dla gwiazd spoza kraju kwitnącej wiśni, które jeszcze nie miały okazji stanowić o sile organizacji. Nie było też parcia na ekspansję zachodniego rynku, którą firma wydawała się budować od 2017 roku.

W rozmowie ze Sports Illustrated, Kenny Omega ujawnił, że zanim opuścił Japonię, powiedział Willowi Ospreay’owi, który przeszedł do dywizji wagi ciężkiej po jego odejściu i Jay’owi White’owi, że przyszłość federacji, jak i jej ekspansja na rynek amerykański – zależy od nich.

„Zanim opuściłem New Japan, porozmawiałem z Ospreay’em i Whitem. Nie wiem nawet, czy powinienem opowiadać tę historię, ale to zrobię. Powiedziałem im obu: Ta firma, a przynajmniej ekspansja zachodnia i duma obcokrajowców, jest w Waszych rękach. Będą oczekiwać, że będziecie stanowić trzon organizacji, więc musicie podążać moim szlakiem. Mówiłem to Jay’owi i Ospreay’owi, wiedząc, że to prawdopodobny scenariusz i jednocześnie mając nadzieję, że rozpalę w nich ogień do rozwoju”.

Mistrz AEW i IMPACT Wrestling kontynuował swoją wypowiedź, mówiąc o kontuzji Willa Ospreay’a, która ostatnio zmusiła go do zrzeknięcia się tytułu IWGP World Heavyweight.

„Ospreay dokonał wielkiej zmiany i przeszedł widoczny progres. Miał być fantastycznym mistrzem. Zmieniła się jego sylwetka, styl walki, wygląd, jak i ringowy charakter. Stał się osobą, którą musiał się stać, aby zostać głównym mistrzem w Japonii. Niestety bycie czempionem nie doprowadziło go do końcowego sukcesu – próbował wejść w moje buty”.

„Mimo, że jest jednym z najbardziej utalentowanych wrestlerów, którzy kiedykolwiek stanęli w ringu NJPW, jest tylko jeden Kenny Omega – i nie możesz wejść w te buty. Teraz jego pas jest zwakowantowany, więc być może zawsze miał być moją własnością i tylko moim tytułem. Nie ma tam nikogo, kto mógłby wejść w moje buty i zastąpić moje dziedzictwo. Kiedy Will Ospreay powróci, będzie musiał ponownie przeanalizować kim jest i kim chce być, ponieważ chciał być mną”.