Jak prezentuje się roster AEW na dzień 19 kwietnia 2019 – Artykuł

W piątkowy wieczór weźmiemy pod lupę roster nowej federacji w świecie pro wrestlingu – All Elite Wrestling. Obecnie liczy on około 40 osób, a liczba cały czas się powiększa. Czy na dzień dzisiejszy, tj. 19 kwietnia 2019 r. zadowala on fanów wrestlingu? Mamy nadzieję, że po przeczytaniu tego artykułu będziecie mogli odpowiedzieć sobie na te pytanie bez żadnych problemów! 😉

(Przy pisaniu artykułu kierowaliśmy się poniższym filmem):

 • The Young Bucks

Jest to idealny przykład na to, że bez WWE da się zrobić fenomenalną karierę i stać się popularnym na całym świecie. Nick Jackson i Matt Jackson, czyli The Young Bucks to z pewnością obecnie jeden z najlepszych tag teamów. Mają za sobą wspaniałe występy w New Japan Pro Wrestling, Ring of Honor oraz wielu innych mniejszych organizacjach. Wielokrotnie sięgali po tytuły mistrzowskie Tag Team, gdziekolwiek się znajdywali. Obecnie posiadają AAA World Tag Team Championship, które odebrali z rąk Pentagona Jr. i Fenixa. Już 25 maja podczas Double or Nothing czeka ich walka z tymi samymi przeciwnikami. Trzeba przyznać, że oba te tag teamy to wielkie wzmocnienie dla AEW.

 • Aja Kong

Aja Kong to bardzo doświadczona zawodniczka z Japonii, która swoją pierwszą walkę odbyła w roku… uwaga… 1989! Obecnie ma 48 lat i to może być minus, ponieważ kondycyjnie z pewnością nie jest w stanie toczyć rywalizacji na najwyższym poziomie. Od dawna już związana jest z federacją OZ Academy, której walki mogliśmy śledzić chociażby na antenie polskiego FightBox. Siała tam prawdziwe spustoszenie. Jednak, czy AEW pozwoli jej na coś więcej niż tylko sporadyczne występy? Przekonamy się wkrótce, chociaż w tym wieku, Aja Kong świata już raczej nie zwołuje.

Edit.: Zrobiliśmy mały research i jak się okazuje, pomimo wieku oraz potężnych gabarytów, Kong wciąż jest w stanie odbywać regularne i długie walki, podczas których wcale nie wygląda jakby miała 48 lat. W jednym z ostatnich pojedynków wykonała nawet Dropkick! Po głębszej analizie, sami jesteśmy ciekaw jak AEW wykorzysta jej postać.

 • Allie

Każdy kto ogląda Impact Wrestling wie kim jest Allie i jaką reakcję wśród publiczności potrafi wywołać. Z pewnością dla AEW jest to duże wzmocnienie jeśli chodzi o kobiecą dywizję. Ponoć zainteresowane jest osobą było nawet WWE, jednak to federacja z Jacksonville złożyła konkretną ofertę po czym ściągnęła Allie do swojego rosteru. W lipcu podczas Fight for the Fallen czeka ją walka z Brandi Rhodes. Jeśli nie oglądaliście Allie w Impact Wrestling, będzie to idealny moment, aby przekonać się na własne oczy jak radzi sobie w ringu.

 • Dr. Britt Baker

Britt Baker została ogłoszona jako pierwsza po Brandi Rhodes zawodniczką All Elite Wrestling. Miało to miejsce w styczniu podczas konferencji Double or Nothing Rally. I być może nie jest to zawodniczka posiadająca najlepsze umiejętności ringowe, na gali All In w zeszłym roku stoczyła walkę Fatal 4 Way i zaprezentowała się z dobrej strony. Wydaje się, że w AEW będzie odgrywała jedną z ważniejszych ról w kobiecej dywizji. Czy będzie w stanie to udźwignąć? Miejmy nadzieję, że poradzi sobie bezproblemowo!

 • Bea Priestley

Zawodniczka w której fani pokładają spore nadzieje. Prywatnie partnerka Willa Ospreay’a. Czy spowoduje to, że i sam Ospreay będzie w przyszłości częścią rosteru AEW? To na razie jest jedną wielką niewiadomą i w zasadzie nie ma o czym mówić. Nie wiemy kiedy Bea Priestley zadebiutuje w AEW, jednak jej wcześniejsze występy w Stardom, WOS Wrestling oraz Defiant napawają optymizmem. Młoda Brytyjka z pewnością będzie miała jeszcze wiele do powiedzenia w świecie kobiecego wrestlingu!

 • Brandi Rhodes

Ciężko stwierdzić, czy Brandi będzie aktywnie walczącą zawodniczką w AEW, ponieważ pełni ona bardzo odpowiedzialną funkcję zakulisową. Pewne jest jednak to, że wejdzie do ringu podczas lipcowej gali, a jej przeciwniczką będzie Allie. Mała ilość występów nie pozwala nam powiedzieć na co tak naprawdę stać Brandi. Może lepiej, żeby skupiła się na swoich obowiązkach jako Chief Brand Officer. To jej póki co wychodzi naprawdę nieźle 😉

 • Brandon Cutler

Czas powrócić do męskiej części rosteru AEW. A, zaczynamy od Brandona Cutlera o którym tak naprawdę nie możemy powiedzieć za wiele. Nigdy nie był w stanie przebić się do dużej niezależnej federacji i zazwyczaj obijał się po małych lokalnych organizacjach. Na gali Double or Nothing będzie on jednym z uczestników Over the Budget Battle Royale.

 • Brian Pillman Jr.

Brian Pillman Jr. swoją karierę wrestlera zaczął niedawno, bo w 2018 roku. Nie przeszkodziło to jednak w tym, aby już w roku swojego debiutu wystąpić w 20 federacjach! Młody Pillman przyciąga promotorów przede wszystkim swoim nazwiskiem. Jak możecie się domyślić, jest to syn słynnego Briana Pillmana, który niestety zmarł na zawał serca w 1997 roku. Co pokaże w nowym miejscu, przed dużą publicznością? Cząstkę jego umiejętności zobaczymy już 25 maja podczas Double or Nothing.

 •  Best Friends

Chuckie T i Trent Barreta tag team Best Friends założyli 6 lat temu. Od tej pory wspólnie występowali w PWG, NJPW oraz ROH. Pierwszy nich znany wcześniej jako Chuck Taylor to doświadczony wrestler, który wyrobił sobie nazwisko na scenie niezależnej, gdzie występuje od 2005 roku. Drugi zaś był jobberem w WWE, jednak po odejściu zrobił dużą karierę walcząc w innych federacjach. Obaj są doświadczonymi zawodnikami i z pewnością przydadzą się AEW.

 • CIMA

CIMA nie należy już do najmłodszych zawodników, ale wciąż jest on bardzo dobry ringowo i może być on znaczącym zawodnikiem dla All Elite Wrestling. Jest to także osoba, która może przyciągnąć duże grono fanów z Azji. Przede wszystkim trzeba powiedzieć, że CIMA odwiedził już w swojej karierze takie federacje jak WCW, ROH oraz Dragon Gate, gdzie od lat jest czołową gwiazdą. Od niedawna jest związany również z Oriental Wrestling Entertainment, które będzie współpracowało z AEW i wymieniało zawodników między sobą.

 • SoCal Uncensored

Każda wielka federacja musi mieć choć jedną stajnię w rosterze. W przypadku AEW będzie to SoCal Uncensored, czyli popularne SCU. W skład tej charyzmatycznej grupy wchodzą Christopher Daniels, Frankie Kazarian oraz Scorpio Sky. Dwóch pierwszych występowało w złotej erze TNA, gdzie wielokrotnie sięgali po tytuły mistrzowskie Tag Team. Trzeci ze stajni SCU – Scorpio Sky również jest doświadczonym zawodnikiem, jednak największą popularność zyskał głównie dzięki Danielsowi i Kazarianowi. To oni wprowadzili go w świat NJPW i ROH, a koniec końców – w świat All Elite Wrestling.

 • Darby Allin

Darby Allin to młody wrestler tworzący charakterystyczną postać. Fani wrestlingu mogą kojarzyć go do tej pory chociażby z EVOLVE, gdzie zbiera bardzo pozytywne recenzje. W odróżnieniu od gości pokroju Brandona Cutlera, ten zawodnik ma przed sobą świetlaną przyszłość i na pewno będzie jednym z ważniejszych punktów AEW. Sama federacja musi mieć też kogoś nowego o którym będzie mogła powiedzieć „ta gwiazda wyszła od nas”. Wydaje się, że Darby Allin będzie właśnie jedną z takich osób. Warto odnotować, że już na czerwcową galę dostał pojedynek z Codym – wiceprezesem AEW.

 • Lucha Bros

Pentagon Jr. i Fenix są smacznym kąskiem dla każdej dużej federacji wrestlingowej. Nie jest tajemnicą, że chciało ich WWE, a obecnie występują m.in. w AAA, Impact Wrestling oraz MLW. Prawdę mówiąc nie wiadomo, czy Lucha Bros podpisali kontrakty z All Elite Wrestling, czy też tylko będą tam występować w ramach współpracy AEW z AAA, jednakże mieć takich luchadorów w rosterze to naprawdę coś dużego. 25 maja w Las Vegas zmierzą się z The Young Bucks – te starcie po prostu musi się udać!

 • Hangman Page

Była gwiazda Ring of Honor oraz New Japan Pro Wrestling i zarazem kolejny przykład na to, że bez WWE można zrobić dużą karierę. Nawet ci, którzy nie śledzili jego poczynań wcześniej, a oglądali konferencje promujące galę Double or Nothing z pewnością mogli zauważyć, że Page wygląda i zachowuje się jak prawdziwa gwiazda wrestlingu. Na wspomnianych konferencjach wyraził chęć zostania pierwszym w historii mistrzem All Elite Wrestling. Czy ma on na to szanse? Odpowiedź na to pytanie brzmi – oczywiście!

 • Hikaru Shida

Hikaru do AEW sprowadził Kenny Omega, który bardzo dobrze zna japoński rynek i wie kto ma tam największy talent. Występująca od 2008 roku zawodniczka będzie miała okazję zaprezentować się już nie tylko przed japońską publicznością, ale także przed amerykańską – a można byłoby nawet rzec światową. Wydaje nam się, że będzie to mocny punkt w kobiecym rosterze AEW.

 • Joey Janela & Penelope Ford

Utalentowany 29-latek występuje na scenie niezależnej od 2006 roku i w końcu udało mu się dotrzeć do szerszej publiczności. Fani na przestrzeni ostatnich kilku lat poznali tego zawodnika i wyrobili sobie o nim pozytywne zdanie. Penelope Ford zaś będzie pełniła w AEW dwie role – będzie managerką Janeli oraz aktywną zawodniczką. Oboje są już znani na scenie niezależnej i na pewno przydadzą się nowej federacji mającej wielkie aspiracje.

 • Chris Jericho

Tego zawodnika nikomu chyba szerzej przedstawiać nie trzeba. W styczniu podczas konferencji w Jacksonville został on hucznie zaprezentowany jako gwiazda rosteru AEW i trzeba przyznać, że rzeczywiście jest to największa gwiazda z całego rosteru. Przybycie Chrisa Jericho do All Elite Wrestling nie spodobało się Vince’owi McMahonowi, który obecnie nie chce już mieć zbyt wiele wspólnego z popularnym Y2J’em. A, ten przecież przeżywa właśnie swoją drugą młodość. Pomimo 48 lat wciąż jest w stanie toczyć bardzo dobre pojedynki i dawać fanom rozrywkę jakiej pragną. Gdzie tylko się pojawia budzi ogromne zainteresowanie. Przykładem tego były chociażby jego ostatnie występy w NJPW oraz epizod na gali All In w zeszłym roku. Przybycie Jericho do AEW również wywołało wielkie poruszenie wśród fanów i każdy chyba powinien się zgodzić, że Y2J był dla All Elite Wrestling strzałem w 10-stkę.

 • Jimmy Havoc

Na ten moment nie wiemy jeszcze, czy produkt AEW będzie PG, jednak zawodnik przedstawiony wyżej to przede wszystkim przedstawiciel hardcore wrestlingu. Jego walki są pełne niesamowitych akcji i mocnych wrażeń. Jimmy Havoc to również charakterystyczna postać i na pierwszą myśl nasuwa się od razu jego feud z Darby Allinem. Czy będziemy tego świadkami w AEW? Przekonamy się wkrótce.

 • Jungle Boy

Gdy Jungle Boy przechodził do All Elite Wrestling wiele fanów pytało się kto to jest. Wielu też potem dziwiło się, gdy dowiadywało się, że jest to syn zmarłego niedawno aktora Luke’a Perry’ego. Nie wiadomo, czy 21-latek pozbierał się już po stracie ojca, jednak to co można o nim powiedzieć, to fakt, że ma ciekawy gimmick i będzie w AEW solidnym reprezentantem midcardu. Przynajmniej tak się nam wydaje.

 • Kenny Omega

Mówiliśmy już, że Chris Jericho jest największą gwiazdą AEW, jednak gdy mowa o największych gwiazdach obowiązkiem jest wspomnienie Kenny’ego Omegi. To właśnie jemu po odejściu z New Japan Pro Wrestling, WWE oferowało wielki sześciocyfrowy kontrakt. Omega wybrał jednak swoich przyjaciół i zasilił roster AEW, gdzie jest ponadto jednym z wiceprezesów. Były IWGP Heavyweight Champion po raz pierwszy w barwach nowej federacji zaprezentował się na Double or Nothing Ticket Announcement Party w Las Vegas i momentalnie wywolał niemały szum. 25 maja dojdzie do jego rewanżu z Chrisem Jericho – czy będzie to walka po której będzie o niej rozmawiał cały wrestlingowy świat?

 • Kip Sabian

Ci, którzy śledzą brytyjską scenę niezależną z pewnością mogli usłyszeć o tym zawodniku. Jego walki gwarantują wiele emocji i efektownych akcji. Za każdą z nich dostaje pozytywne recenzje i jeśli AEW da mu szanse zaprezentowania się w czymś więcej niż walki Battle Royale, występujący od prawie 10 lat Sabian może skraść serca fanów.

 • Kylie Rae

A, skoro mówimy o kradnięciu serc fanów to Kylie Rae jest chyba jeszcze bardziej odpowiedniejszym przykładem. Wiele osób widzi w niej sobowtórkę Bayley z WWE i chyba faktycznie coś w tym jest. Przesymaptyczna wrestlerka już na ostatniej konferencji stała się ulubieńcem fanów AEW.

 • Michael Nakazawa

Michael Nakazawa?

 • MJF

Wcześniej pisaliśmy, że Kylie Rae to odpowiedniczka Bayley. W przypadku MJF można chyba powiedzieć, że jest to odpowiednik The Miza. Arogancki i zapatrzony w siebie cwaniak. Tak można byłoby opisać w wielkim skrócie jego postać. Maxwell Jacob Friedman, bo tak w pełni brzmi jego ring name wyrobił sobie nazwisko występując w MLW. Teraz swój potencjał będzie mógł zaprezentować szerszej publiczności.

 • Nyla Rose

Nyla Rose jest pierwszym transwetytą, który podpisał kontrakt z dużą wrestlingową federacją. Niekoniecznie wszystkim fanom się to podoba, jednak AEW od samego początku swojej działalności podkreśla, że są federacją dla wszystkich i nikt nie jest u nich skreślony. 25 maja Rose wejdzie do ringu razem z Britt Baker i Kylie Rae.

 • PAC

Ex. Neville zaskakiwał fanów WWE swoją zwinnością i niesamowitymi akcjami. Zaskoczył też pozytywnie kiedy przeszedł heel turn i był dominującym mistrzem Cruiserweight. Jego odejście zszokowało wielu fanów, jednak jak się okazało szybko znalazł sobie nowego pracodawcę w postaci All Elite Wrestling. Od razu obrał za cel Hangmana Page’a i pas mistrzowski AEW, który w niedalekiej przyszłości powinien zostać wprowadzony. Czy jest to kandydat idealny? Dla nas tak! 😉

 • Cody

Bez niego prawdopodobnie nie byłoby All Elite Wrestling. Cody Rhodes pokazał, że po odejściu z WWE można zrobić wielką karierę i tak też uczynił, gdy przeszedł do Ring of Honor. Stworzył sobie świetną postać, która fajnie się sprzedaje i zyskał uznanie fanów sceny niezależnej. Jest to inteligentny człowiek, który potrafi mądrze działać i dobrze się prezentować w wystąpieniach publicznych. Czy uda mu się sprawić, że AEW będzie czymś naprawdę wielkim? Z pomocą The Young Bucks, Kenny’ego Omegi i Tony’ego Khana może mu się to udać.

 • Ace Romero

Został zauważony po tym jak podczas jednej z gal na scenie niezależnej wykonał akcję… no właśnie… Sami zobaczcie klikając TUTAJ. Czy zobaczymy podobną podczas Over the Budget Battle Royale? Niewykluczone!

 • Yuka Sakazaki

Kolejna wrestlerka z kraju kwitnącej wiśni. Nie jest ona tak znana jak inne przedstawicieli płci pięknej w rosterze AEW i mało o niej można powiedzieć. Ciężko też stwierdzić, czy zarząd All Elite Wrestling ma na nią poważniejsze plany.

 • Sammy Guevara

25-latek już teraz uznawany jest za jednego z najlepszych cruiserów na świecie. Czy słusznie? Oglądając jego walki można odnieść wrażenie, że jak najbardziej słusznie. Jest to kolejny wrestler w AEW, który ma przed sobą dużą przyszłość i dzięki swoim umiejętnością będzie mógł liczyć na porządne traktowanie w rosterze. Warto też zaznaczyć, że Sammy Guevara bardzo dobrze prezentuje się także na mikrofonie.

 • Sonny Kiss

Kolejny po Nylii Rose zawodnik, który budzi kontrowersje w AEW. Powodem ku temu jest chociażby postać jaką Sonny Kiss odgrywa. Niekoniecznie podoba się to wszystkim, jednak jak już pisaliśmy wcześniej, fani AEW będą musieli się z tym pogodzić, ponieważ federacja jasno zadeklarowała, że ma u siebie miejsce dla wszystkich. Na gali Double or Nothing, Sonny zaprezentuje się w Battle Royale, a co będzie z nim dalej? Przekonamy się na przestrzeni kilku następnych miesięcy.

PODSUMOWUJĄC:

All Elite Wrestling na dzień dzisiejszy ma już bardzo dobry roster, jednak jeśli chce stać się jeszcze bardziej popularne musi zakontraktować mocne nazwisko z WWE. Idealnym przykładem jest Dean Ambrose, któremu kontrakt z federacją Vince’a McMahona dobiega końca i byłby dla AEW świetnym transferem. Są także inne ciekawe nazwiska poza WWE, takie jak Johnny Impact, Brian Cage, czy też Eli Drake. Oni również wznieśliby do AEW dodatkowy rozgłos i gwarancję produktu na wysokim poziomie. Bardzo ważne jest jednak również promowanie młodych, mniej znanych zawodników, m.in. Darby’ego Allina i Jungle Boy’a, bowiem to właśnie do nich należeć będzie przyszłość.