Katsuyori Shibata z ważnym ogłoszeniem! Znamy zwycięzców BOSJ i World Tag League, Walki potwierdzone na Wrestle Kingdom 16

» Podczas wczorajszej finałowej gali Best of Super Juniors, Katsuyori Shibata wygłosił bardzo ważne ogłoszenie w kwestii swojej ringowej przyszłości. Japończyk od dawna był na wrestlerskiej emeryturze i szansa na jego powrót do rywalizacji była niewielka. Pamiętamy występ Shibaty z finałowego dnia G1 Climax, kiedy niespodziewanie wrócił i stoczył pięciominutowe starcie z Zackiem Sabrem Jr. Od tego czasu nie było żadnych newsów na temat jego powrotu do wrestlingu na stałe.

Wczoraj Katsuyori ogłosił, że oficjalnie powróci do kwadratowego pierścienia już 4 stycznia podczas Wrestle Kingdom 16, czyli najważniejszej gali roku New Japan Pro Wrestling. Jego rywal nie jest jeszcze potwierdzony, ale jest dużo prawdopodobieństwo, że będzie to legendarny Hiroshi Tanahashi.

» W tym roku rywalizację w turnieju tag teamów World Tag League zwyciężyła drużyna złożona z Hirookiego Goto i YOSHI-HASHIEGO. W wielkim finale pokonali oni reprezentację Bullet Club, którą reprezentowali EVIL i Yujiro Takahashi. Na WK Goto i HASHI powalczą o tytuły IWGP Tag Team z Taichim i Zackiem Sabrem Jr.

» Bardzo ciekawie było w finale Best of Super Juniors, gdzie o końcowy sukces walczyli Hiromu Takahashi i YOH. Pojedynek był wyrównany i toczył się w szybkim tempie. Działo się dużo, a szala zwycięstwa przechylała się z jednej strony na drugą. Ostatecznie to Time Bomb odniósł zwycięstwo i po raz drugi z rzędu zgarnął puchar BOSJ. W Tokyo Dome powalczy z El Desperado, a stawką tego pojedynku będzie mistrzostwo IWGP Jr. Heavyweight.

» Karta przyszłorocznego Wrestle Kingdom pomału się już wypełnia i znamy już większość pojedynków, które zobaczymy podczas najważniejszej gali japońskiej federacji.

Noc pierwsza:

Noc druga: