Izyk Haze: Wywiad dla MyWrestling

Izyk Haze to doświadczony sędzia wrestlingowy, który swoją przygodę z wrestlingiem rozpoczął w Santino Bros Wrestling Academy. Miał okazję wielokrotnie pracować na scenie niezależnej oraz dla Impact Wrestling, jednocześnie pomagając przy tworzeniu poszczególnych pojedynków i show.

Mateusz: Dziękuję za wywiad, Izyk. Jak się masz?

Izyk: Mam się dobrze. Dziękuję za możliwość połączenia się z community. Pochlebia mi twoja prośba o wywiad.

Mateusz: Może na początek, dla fanów którzy ”mogli nie mieć z tobą styczności” mógłbyś opisać kilka informacji dotyczących twojej osoby?

Izyk: Hahaha…. Jestem pewien, że wiele osób mnie nie zna. Przede wszystkim jestem ojcem, to moja największa odpowiedzialność. Jestem tylko przeciętnym człowiekiem, który jest fanem wrestlingu. Uwielbiam kino, parki rozrywki, komiksy, PS4 oraz poznawać świat, w którym żyjemy. Staram się być najlepszą osobą. Oczywiście jestem profesjonalnym sędzią wrestlingowym, pracującym w Kalifornii, Arizonie oraz Nevadzie w Stanach Zjednoczonych.

Mateusz: W jaki sposób dowiedziałeś się o wrestlingu?

Izyk: Nie pamiętam jak, ale po raz pierwszy o wrestlingu dowiedziałem się, kiedy miałem 9 lub 10 lat. Na początku lat osiemdziesiątych zacząłem oglądać transmisje World Wrestling Federation (WWF), a także The National Wrestling Alliance (NWA), The American Wrestling Association (AWA) oraz World Class Championship Wrestling (WCCW).

Mateusz: Jakie są twoje pierwsze wspomnienia związane z wrestlingiem?

Izyk: Moje pierwsze wspomnienie z wrestlingiem wiąże się z WWF Broadcast, które oglądałem w każdą sobotę, gdy byłem dzieckiem. Roddy Piper, The Macho Man, Paul Orndorff, interesowałem się tymi facetami. Każdym, kto walczyłby z Hulkiem Hoganem, gdyż nie byłem jego fanem. Wolałem “Heelów”, a z biegiem czasu doceniłem Hogana.

Mateusz: Jakim sędzią jesteś? Heel, face, tweener? Co sprawia Ci największą przyjemność z pracy na ringu?

Izyk: Myślę, że gdybyśmy definiowali sędziów na podstawie tych terminów, to byłbym babyfacem. Zawsze pozytywnie reaguję na fanów oglądających program na którym występuje. “Pops” są zazwyczaj dosyć głośne. Jestem bardzo zobowiązany i wdzięczny. Największą przyjemność na ringu czerpię z możliwości przebywania w nim, ciężkiej pracy oraz godnego reprezentowania mojej szkoły wrestlingowej.

Mateusz: W przeszłości pracowałeś jako sędzia w Championship Wrestling from Hollywood. Jak wspominasz ten okres?

Izyk: Wciąż pracuję w Championship Wrestling from Hollywood, aktualnie mamy przerwę z powodu obecnej sytuacji na świecie. Mamy się dobrze, planujemy wznowić nagrania telewizyjne w czerwcu, ale bez udziału publiczności. Uwielbiam być częścią ekipy CWFH, jestem z nimi od 13 sierpnia 2017 roku i wiele nauczyłem się o występach w telewizji. Nie wiem, czy FITE tv app jest dostępna u Ciebie, ale program CWFH można oglądać za pośrednictwem niej.

Opublikowany przez Championship Wrestling from Hollywood Wtorek, 12 maja 2020

Obraz może zawierać: tekst

Santino Bros. Wrestling's Can't Knock The Hustle Review ...

Mateusz: Skąd wzięła się twoja pasja do wrestlingu? Warto wspomnieć, że nie przegapiłeś żadnego eventu Santino Bros Wrestling.

Izyk: Moja pasja do wrestlingu wywodzi się z bycia fanem. Możliwość pracy na ringu sprawiła, że stała się silniejsza. Trenowałem w Santino Bros (nie Santiago) Wrestling Academy i jestem częścią ich programów, które promują. Jest, to największa szkoła pro-wrestlingowa w Południowej Kalifornii, powiedziałbym nawet, że w całych Stanach Zjednoczonych. Gorąco polecam oglądanie ich materiałów na kanale na YouTube.

SANTINO BROS WRESTLING: Full Show: Up All Night 2 – First Comics News

Mateusz: Pracowałeś dla Ground Zero, Rogue Wrestling i United Wrestling Network, gdzie spotkałeś wielu wrestlerów. Czy możesz coś o nich powiedzieć? Jak wyglądała twoja praca dla tych firm?

Izyk: The United Wrestling Network produkuje program telewizyjny Championship Wrestling From Hollywood, to ta sama firma. Ground Zero to federacja wrestlingowa w San Diego, a Rogue Wrestling znajduje się w Los Angeles. Miałem szczęście oraz szansę pracować z fantastycznymi wrestlerami w tych firmach. Niesamowite lokalne talenty, które aktualnie pracują dla WWE, AEW, Impact Wrestling, ROH itp, a także te które nie pracują dla dużych organizacji. Wszyscy, których spotkałem byli profesjonalistami i łatwo się z nimi dogadywałem. Jestem naprawdę wdzięczny za doświadczenie, jakie nabyłem podczas pracy z nimi wszystkimi. Moja praca dla tych firm polegała na tym, że musiałem nadążyć za szybkim tempem rozgrywanych pojedynków, jednocześnie pilnując bezpieczeństwa wrestlerów. Byłem tam, aby czuwać w razie niebezpieczeństwa. To fizyczne zadanie, a ja polegam na swoich umiejętnościach i robię, to co jest potrzebne w danym momencie. Nie jestem do końca pewien, co masz na myśli, pytając, kto się ze mną skontaktował. Jeśli masz na myśli, czy ktoś wpłynął na moją pracę w większej firmie, to odpowiem. W 2018 oraz 2019 roku pracowałem w Impact Wrestling. Byłem częścią nagrań telewizyjnych, a także brałem udział w nagrywaniu segmentów z udziałem kobiecego brandu. Pracowałem również w dark matchach.

Rogue Wrestling (@_RogueWrestling) | Twitter

Mateusz: Pracowałeś również w Maverick Wrestling i Bumps and Wrestling. Dlaczego miałeś tak dobry kontakt z branżą wrestlingową? Jak to się stało?

Izyk: Tak, współpracowałem z Maverick Wrestling i Bumps & Brewses. To są 2 dodatkowe federacje w Los Angeles i cieszę się ze współpracy. Ciężko pracuję, jestem profesjonalistą, mam właściwe podejście oraz odpowiednią etykę pracy. Wydaje mi się, że są to powody, dla których mogę pracować oraz nawiązywać dobre kontakty w branży wrestlingowej. Jestem również dobrym przyjacielem promotora Bumps and Brewses. Fani uwielbiają piwo, a także wrestling. Wydaje się, że dobrze ze sobą współpracują i spędzają miło czas na wydarzeniach wrestlingowych.

Happy Cinco De Mayo everyone!!! Here’s a lil throwback to last year when @laaleworks and @bumpsandbrewses hosted a hell of a bash! @calder_mccoll @therealsuperpanda @vulcanawrestler @ericwattsla @ivyquinn00 @dirtyronmcdonald and @kotohirofight we’re all in action for this awesome night of brawls, brews, and a whole lot of party time till the lights came on. #bumpsandbrewses #followthelaaw #laaleworks #wrestling #prowrestling #cincodemayo

Opublikowany przez Bumps and Brewses Wtorek, 5 maja 2020

Mateusz: Podsumowując w przeszłości byłeś częścią wielu niezależnych federacji wrestlingowych. Pytanie brzmi, w jaki sposób jeden człowiek mógł zrobić tak wiele niesamowitych rzeczy? Czy próbowałeś cały czas iść naprzód i nie poddawać się?

Izyk: Ha ha…. Jestem niesamowitym facetem, co pozwala mi robić tak niesamowite rzeczy! Poważnie mówiąc, ciężko pracuję, chcę być najlepszy i wierzę, że promotorzy, fani oraz wrestlerzy, to widzą. Dzięki ciężkiej pracy, zaoferowano mi wiele możliwości. Postarałem się być wykonawcą, z którego promotorzy chcą korzystać i myślę, że osiągnąłem, to co do tej pory zamierzałem. Oczywiście, chciałbym pracować w organizacjach na całym świecie i wierzę, że w przyszłości będzie mi to dane. Trzymam kciuki.

Mateusz: Pracowałeś dla Santino Bros Wrestling Academy w USA. Czym się tam zajmowałeś?

Izyk: W lutym 2017 roku znalazłem Santino Bros Wrestling Academy, trening zacząłem 1 marca tego samego roku. Nie było łatwo. The Santino Bros School jest trudna! Przyznam, że nie byłem ich najlepszym uczniem, ale zrobiłem, co mogłem, a kiedy zacząłem regularnie pracować, chciałem aby moja “szkoła” i moi trenerzy byli godnie reprezentowani. W maju 2017 roku regularnie pracowałem, postanowiłem pojawiać się w wielu federacjach wrestlingowych. Otrzymałem pomoc od innych sędziów, z którymi pracuję i pracowałem wszędzie, gdzie to możliwe.

cfflymolo Instagram profile with posts and stories - Picuki.com

Mateusz: Co sądzisz na temat Santino Bros?

Izyk: Santino Bros to mój dom. Kiedy wrestling wróci do normy, nadal będę tam trenował i pracował jeszcze ciężej, ponieważ tak długo nas nie było.

Myślę, że Santino Bros Wrestling Academy jest najlepszą szkołą wrestlingową na zachodnim wybrzeżu Stanów Zjednoczonych. Szkolą swoich uczniów, tak aby umieli radzić sobie w świecie wrestlingu, w jak najlepszy możliwy sposób i zachęcają ich do wiary we własne umiejętności. Każdy, kto wywodzi się z Santino Bros Dojo, z dumą o sobie mówi “Santino Tough”.

Mateusz: Jaka atmosfera panuje w Santino Bros?

Izyk: Atmosfera w Santinos jest bardzo pozytywna, panuje czysta energia. Chcą, aby wszyscy starali się, jak najlepiej oraz poważnie podchodzić do treningów. Są dobrze nastawieni w stosunku do swoich uczniów, ale nie tolerują żadnej głupoty. Albo poważnie myślisz o zostaniu profesjonalnym wrestlerem, albo odchodzisz. Nie ma czasu na gierki.

Mateusz: Czy wiele osób w USA śledzi Santino Bros Wrestlin and Rogue Wrestling?

Izyk: Santino Bros ma ponad 69 tysięcy subskrybentów na YouTubie, a ich programy przyciągają bardzo dużo uwagi. Ostatnie wydarzenie przed wstrzymaniem wrestlingu przyciągnęło ponad 300 osób na arenę, co jest świetną frekwencją dla niezależnych wrestlerów. Roque Wrestling jest całkiem nową firmą w południowej Kalifornii, od powstania zorganizowali około 5 wydarzeń, więc nie są tak dużą firmą, jak Santino Bros. Roque Wrestling również możecie obejrzeć na YouTubie. Zachęcam wszystkich, którzy to czytają, do oglądania ich kanałów na YouTubie, jeśli są dostępne.

Mateusz: Jaka jest różnica pomiędzy azjatyckim, a amerykańskim wrestlingiem?

Izyk: Nie oglądam wrestlingu z Azji, więc nie mogę wyrazić swojej opinii na temat różnic pomiędzy nimi. Sądzę, że nie ma ich zbyt wielu, ponieważ wrestling jest dość uniwersalny, ale nie mogę tego stwierdzić w stu procentach.

Mateusz: Co sądzisz na temat intergender wrestling? Czy wspierasz ten pomysł?

Izyk: Wydaje się, że fani to lubią. Myślę, że kiedy jesteś zaprezentowany z odpowiednim aspektem narracji, możesz być całkiem fajny. Wrestling jest dla wszystkich, więc zawsze będę fanem wszelkiego rodzaju wrestlingu i mam szacunek do każdego, kto ciężko pracuje, zarabiając na życie w tym biznesie.

Mateusz: Który moment wspominasz najlepiej?

Izyk: Jeśli chodzi o moment, który najlepiej pamiętam, to WrestleMania 12, na której Shawn Michaels zdobył WWE Championship. Byłem tam na żywo w piątym rzędzie.

Shawn Michaels is shocked during #Wrestlemania 12. (With images ...

Mateusz: W szatni miałeś okazję poznać wielu wrestlerów. Który z nich miał największe nazwisko?

Izyk: Przez ten długi czas, spotkałem całkiem sporo znanych nazwisk. Obserwowałem wrestling, jako fan oraz pracowałem jako sędzia. Jeśli chodzi o szatnię, to John Morrison prezentował się bardzo fajnie. Pracował na eventach Roque Wrestling i był w Impact Wrestling, kiedy ja z nimi współpracowałem w latach 2018-2019.

John Morrison returns to WWE with a world of new possbilities

Mateusz: Aktualnie żyjemy w trudnym okresie. Jak COVID-19 wpływa na wrestlerów?

Izyk: Zdecydowanie żyjemy teraz w innym okresie. To jest trudne. Nie pracowałem na live eventach od marca i nie wiem kiedy i czy wszystko wróci do poprzedniego stanu. Mam tylko nadzieję, że na lepsze. Inni sędziowie, których znam również nie mają pracy, z wyjątkiem mojego dobrego przyjaciela Ricka Knoxa, który pracuje dla All Elite Wrestling

AEW Smash or Pass - Rick Knox - Wattpad

Mateusz: Czy wrestling wróci do normalności?

Izyk: Nie mogę powiedzieć, że wrestling powróci do normalności, mogę po prostu mieć nadzieję, że będzie lepiej. Każdy powinien trzymać kciuki.

Mateusz: Czy masz jakieś hobby poza wrestlingiem?

Izyk: Nie traktuję wrestlingu, jako hobby. Uważam wrestling za pracę, którą chętnie wykonuję. Moje hobby to muzyka oraz sztuka. Od jakiegoś czasu nie ćwiczyłem, ale to moje zainteresowania.

Mateusz: Co jest najtrudniejsze w byciu sędzią?

Izyk: Najtrudniejszą częścią są podróże. Przebywanie godzinami w drodze, może z czasem sprawiać dyskomfort. Czasami sen kilkugodzinny pomiędzy wydarzeniami wrestlingowymi może sprawiać problemy, ale idziesz do przodu, aby robić, to co kochasz.

Mateusz: Co możesz poradzić osobą, które chcą rozpocząć pracę jako sędzia?

Izyk: Sugeruję, aby każdy, kto chce zostać sędzią, poszedł do szkoły wrestlingowej i trenował. Przygotuj się, zanim zaczniesz trenować, ponieważ to trudne. Musisz być w odpowiedniej formie, aby poradzić sobie z treningami. Jest to bardzo fizyczne i możesz doznać kontuzji, jeśli nie przygotujesz się odpowiednio, lub nie potraktujesz tego na poważnie.

Mateusz: Jakie są twoje plany na przyszłość?

Izyk: Moimi planami na przyszłość jest kontynuowanie pracy tak często, jak to możliwe i rozpoczęciem przygody z różnymi firmami w różnych obszarach USA. Ostatecznie głównym celem byłoby podpisanie umowy z dużą firmą, jak WWE lub AEW. Życz mi szczęścia!

Mateusz: Czy jest coś, co chciałbyś powiedzieć czytelnikom MyWrestling?

Izyk: Zdecydowanie twoi czytelnicy powinni spróbować obejrzeć Santino Bros lub Championship Wrestling from Hollywood i ich programy na YouTubie lub gdziekolwiek. Jeśli nie możesz zobaczyć żadnego z tych wydarzeń, po prostu oglądaj wrestling, który możesz. Nie wiem, czy istnieje niezależny wrestling, w miejscu w którym się znajdujesz, ale jeśli tak, to wesprzyj te programy, które są najważniejsze. Bądźcie dla siebie dobrzy i okazujcie sobie miłość.

Mateusz: Dziękuję za poświęcenie czasu i udzielenie wywiadu dla MyWrestling. Pozdrawiam i życzę powodzenia w karierze oraz życiu prywatnym.

Izyk: Dziękuję za możliwość udzielenia odpowiedzi na te pytania. Doceniam możliwość dotarcia do społeczności tak dalekiej od mojego miejsca zamieszkania. Jestem naprawdę podekscytowany. Dziękuję za życzenia. Życzę tobie wszystkiego najlepszego. Trzymaj się, bądź bezpieczny.

ENGLISH VERSION

Mateusz: Thank you for interview, Izyk. How are you?

Izyk: I’m doing well. Thank you for the opportunity to connect with your community. I am flattered to be asked to participate.

Mateusz: For those who don’t know you how would you describe yourself?

Izyk: Ha ha… I’m pretty sure a lot of people don’t know me, but first and foremost, I am a father, that’s my greatest responsibility. I’m just an average man who is a wrestling fan. I love cinema, and amusement parks, comic books, PS4, and I love learning about the world we live in, and try to be the best person I can be to contribute. And of course, I’m a professional wrestling referee working in California, Arizona, and Nevada, in the United States.

Mateusz: How did you find out about wrestling in USA?

Izyk: I don’t recall how I first came to discover wrestling, but I was probably 9 or 10 years old. It was in the early 1980’s that I started watching, and I primarily watched World Wrestling Federation (WWF) broadcasts, but I would also watch The National Wrestling Alliance (NWA), The American Wrestling Association (AWA), and World Class Championship Wrestling (WCCW).

Mateusz: What is your first memory about pro wrestling?

Izyk: My first memory of wrestling would be the WWF broadcasts I would watch on Saturdays as a kid. Roddy Piper, The Macho Man, Paul Orndorff were the guys I was really into. Anybody who would fight Hulk Hogan, as I wasn’t really a fan of Hogan growing up. I preferred the “Heels”. Although I came to appreciate Hogan much later on.

Mateusz: What referee are you? Heel, face, tweener? What gives you the greatest pleasure from working in the ring?

Izyk: I guess if we’re going to define referees by those terms, I would say that I’m babyface. I always receive a really positive reaction from fans at the shows I work. The “pops” can get pretty loud. I’m very humbled and appreciative. My greatest pleasure in the ring comes from working hard, and doing my best to represent my wrestling school well.

Mateusz: In the past you work referee in Championship Wrestling from Hollywood. How do you remember this period in your life?

Izyk: I still work with Championship Wrestling from Hollywood, we’re just on a hiatus because of all that’s going on. We got the OK to resume television tapings again starting in June, but with no audience. I enjoy being a part of the crew at CWFH very much, I’ve been with them since 13 August 2017, and have learned a lot about performing on television in that time. I don’t know if the FITE tv app is available where you’re from, but the CWFH shows are available to view using that app.

Mateusz: Where did your passion for wrestling come from? Apparently, you didn’t miss any wrestling events Santiago Bros Wrestling at that time.

Izyk: My passion for wrestling came from being a fan. Getting the opportunity to work in the ring has caused it to grow stronger. I trained at the Santino Bros (not Santiago) Wrestling Academy, and I am a part of the shows they promote as well. It is the greatest pro wrestling school in Southern California, I would even say the greatest in the entire United States.I highly recommend watching their YouTube channel.

Mateusz: You’ve worked at Ground Zero, Rogue Wrestling and United Wrestling Network Events, among others, where you met many wrestlers. Can you tell something about these people? What did your work for these companies look like? Has anyone contacted you?

Izyk: The United Wrestling Network produces the Championship Wrestling From Hollywood TV show, it’s the same company. Ground Zero is a wrestling promotion in San Diego California, and Rogue Wrestling is in Los Angeles. I have been very fortunate to work with some fantastic talent at these companies. Amazing local talent, talent that now works for WWE, AEW, Impact Wrestling, ROH etc, as well as big name talent who no longer work for these promotions. Everyone I’ve met has been professional, and easy to get along with. I am truly grateful for my experiences with them all. My work for these companies consists of me being able to keep up with the fast pace of a match, making sure to keep an eye out for the wrestlers safety. I’m there to communicate with them in case of an emergency that might arise. It’s a very physical task, and I’m relied on to be on my game to do what’s needed at any given moment. I’m not exactly sure what you mean regarding whether someone has contacted me. If you mean have I been contacted to work for a bigger company, not exactly. I have worked with Impact Wrestling in 2018, and 2019. I worked as security for a television taping, as well as being part of filming a segment with some of the female talent. I’ve also worked in a dark match at a television taping for them.

Mateusz: You’ve worked with Maverick Wrestling, and Bumps and Wrestling. Why did you have such good contact with the wrestling industry? How did this happen?

Izyk: Yes, I’ve worked with Maverick Wrestling, and Bumps and Brewses as well. These are 2 additional promotions in Los Angeles California, and I’ve been happy to have the opportunities that I’ve had with them. I work hard, I am a professional, I have the right attitude and work ethic. I believe these are the reasons I’m able to make the good contacts that I have in this business. I’m also good friends with the promoter of Bumps and Brewses, which is a promotion that runs their shows at Breweries in the Los Angeles area. Fans love beer, and fans love Wrestling. They seem to work well together, and it’s always a great time being at these shows.

Mateusz: In summary, In the past you are also a judge for many independent wrestling federations. The question is, how could one man doe so many amazing things? Have you tried all the time to go ahead and not give up anyway?

Izyk: Ha ha… I’m an amazing man, which makes it possible to do such amazing things! Seriously though, I work hard, I want to be the best, and I believe that promoters, fans, and wrestlers can see that. I have been offered lots of opportunities because of my hard work. I have pushed myself to be a performer that promoters want to use, and I think I’ve accomplished what I’ve set out to do so far. Of course, I would love to work for the National and worldwide promotions, and I believe that could be in my future. Fingers crossed.

Mateusz: How did you gain experience working as a referee?

Izyk: I found the Santino Bros Wrestling Academy in February 2017, and started training 1st of March 2017. It was not easy. The Santino Bros school is tough! I will admit that I was not their best student, but I did the best I could, and when I started working on a regular basis, I just wanted to make my school and my trainers look good, and do my best to represent them well. When I started working on a regular basis in May 2017, I hustled to work at as many different promotions as I could. Got some help from other referees I work with, and just worked as often as possible, everywhere.

Mateusz: You worked at Santiago Bros Wrestling Academy in USA. What did you do there?

Izyk: Santino Bros is my home. Once wrestling gets back to normal, I will still be working there and working even harder because we have been gone so long.

Mateusz: What do you think about Santiago Bros Wrestling Academy?

Izyk: I think that Santino Bros Wrestling Academy is the best wrestling school on the west coast of the United States. They train their students to be able to handle the wrestling world in the best possible way, and encourage them to believe I themselves. Everyone who steps out of the Santino Bros dojo is, as they proudly say: “Santino Tough”.

Mateusz: What is the atmosphere at Santiago Bros Wrestling Academy?

Izyk: The atmosphere at Santinos is pure positive energy. They want everyone to do their best, and to be serious about their training. They’re good with their students, but they won’t take any foolishness. You’re either serious about becoming a wrestler there, or you can get out. Not time for games.

Mateusz: Do many people watch Santiago Bros Wrestling Academy and Rogue Wrestling in USA?

 

Izyk: Santino Bros has about 69,000 subscribers to their YouTube channel, and their shows in the local area draw really well. The last event before wrestling was shut down drew over 300 people at the venue, which is a great turnout for an independent wrestling event. Rogue Wrestling is pretty new to the scene in Southern California, and has had about 5 events since its inception, so not as large of a following as Santino Bros. Rogue Wrestling can also been seen on YouTube as well. I would encourage anyone reading this to view their YouTube channels if available.

Mateusz: What is the difference between wrestling in Asia and wrestling in America?

Izyk: I don’t watch any wrestling from Asia, so I couldn’t give an educated opinion on the differences between them. I would guess not much is different, because wrestling seems to be pretty universal, but I can’t say for certain.

Mateusz: What do you think about intergender wrestling? Do you support this idea?

Izyk: Fans seem to like it, I think when it’s presented in a good way with the proper storytelling aspect that it can be really good. Wrestling is for everyone, so I will always be a fan of all types of wrestling, and I have nothing but complete respect for anyone who works hard to make a living in this business.

Mateusz: What moment do you remember the most?

Izyk: Wrestling moment I remember the most, was Shawn Michaels becoming the WWF Champion at Wrestlemania 12. I was there in the fifth row to witness it live.

Mateusz: In the locker room, you must get the chance to meet alot of other wrestlers, who was the biggest name you’ve met?

Izyk: I have met quite a few big names throughout the time I’ve watched wrestling as a fan, and working in wrestling as a referee. As far as in the locker room specifically, I’d say that John Morrison was really cool to meet. He worked at Rogue Wrestling events, and he was with Impact Wrestling when I got to work with them in 2018, and 2019.

Mateusz: We are currently living in a difficult period. How COVID-19 is working on referee? What does work at look like?

Izyk: We are definitely living in a different period right now. It’s been tough. I have not worked a live event since March, and I don’t know when, or if things will get back to the way it was. I just hope for the best. Other referees I know have also been out of work, except for a good friend of mine Rick Knox, who works for All Elite Wrestling.

Mateusz: Will wrestling return to normal?

Izyk: I can’t say if wrestling will ever be “normal” again, I can just hope for the best. Everyone should just cross their fingers.

Mateusz: Do you have any hobbies besides wrestling?

Izyk: I don’t consider wrestling a hobby, I consider wrestling to be work that I am happy doing. Hobbies I do have, are music and art. I haven’t practiced either for some time now, but those are two of my interests.

Mateusz: What is the hardest thing about being a referee?

Izyk: The hardest thing part would be the travel. Being on the road driving for hours can sometimes be a discomfort. Occasionally getting a few hours of sleep between events can also be difficult, but you push through to do what you love.

Mateusz: What can you suggest that persons who want to become a referee on?

Izyk: I suggest that anyone who wants to be a referee, should go to a wrestling school and train. Be prepared before you attempt to train, because it’s hard. You need to be in decent enough shape to be able to handle the workouts, and the training. It’s very physical, and you can get hurt if you’re not prepared, or if you don’t take it seriously.

Mateusz: What are your future plans?

Izyk: My future plans would be to continue working as often as possible, and to start branching out to work in different areas in the United States. Ultimately the primary goal would be to sign a contract with a major company like WWE or AEW. Wish me luck!!

Mateusz: Is there anything you want to tell readers MyWrestling?

Izyk: Your readers should definitely try to view Santino Bros events, or Championship Wrestling from Hollywood shows, either on YouTube or wherever you can find them. If it’s not possible to see any of those events, just watch whatever wrestling you can, and show your support for what you love. I don’t know if there is an independent circuit where you are, but if so, please support those shows most importantly. Also be good to each other, and show love to your fellow man. Be well everyone!

Mateusz: Thank you for taking the time to interview for MyWrestling. Best regards and good luck in his career and personal life.

Izyk: Thank you for the offer to answer these questions. I appreciate the opportunity to reach a community so far from where I live. I am truly humbled. Thank you for your well wishes, I wish you the best as well. Take care.