Bram: Wywiad dla MyWrestling

Thomas Raymond Latimer to brytyjski profesjonalny wrestler oraz aktor aktualnie występujący w federacji Impact Wrestling jako Bram. Jednak zanim podpisał kontrakt z IW mogliśmy obserwować poczynania tego zawodnika między innymi w World Wrestling Entertainment(FCW i NXT) gdzie pracował jako jeden z członków The Ascension, czyli Kenneth Cameron.

Poniżej wywiad w polskiej i angielskiej wersji językowej:
The following interview in Polish and English language versions:

Mateusz: Dziękuję za wywiad, Bram. Jak się masz?

Bram: Cześć, mam się wspaniale! Obecnie jestem w Wielkiej Brytanii. Przez następny miesiąc będę toczyć walki wzdłuż i wszerz kraju przed odejściem do tv w Orlando Florida.

Mateusz: Kiedy rozpoczęła się twoja przygoda z pro-wrestlingiem? W 2003 roku zadebiutowałeś na scenie pro wrestlingu. Czy od tego momentu zmieniło się coś w wrestlingu? Czy mogłeś liczyć na wsparcie ze strony rodziny? Przez kogo zostałeś przeszkolony? Czy ktoś miał wpływ na twoją karierę?

Bram: Zacząłem w wieku 16 lat, znalazłem małą promocję w Birmingham. Należałem tam przez około rok. Występowałem tam bez większego doświadczenia… to było czymś złym, ale z drugiej strony dobrym narzędziem do nauki. Kiedy miałem 18 lat znalazłem szkołę w Leeds i właściwie to tam naprawdę udoskonalałem swoje umiejętności. Myślę, że scena znacznie się rozwinęła zwłaszcza gdy wróciłem w 2010 w U.K. jest wiele talentów nie mówiąc już o wspaniałych ofertach współpracy, co jest zawsze dobrą rzeczą! Moja rodzina wspierała mnie. Uważam, że oni myśleli na początku,że to mrzonki. Związałem z tym moje życie gdy miałem 18/19 lat. Zostałem wyszkolony osobiście przez światowych weteranów tego sportu sir Jeff Kaye i jednego z najlepszych zawodników Drew McDonald którego mile wspominam. Chciałbym powiedzieć, że w środowisku WWE wielu podało mi pomocną dłoń chociażby Dr Tom Prichard, Dusty Rhodes, Norman Smiley, Bill Demott, Joey Mercury, Ricky Steamboat wymieniłem tylko kilka osób.

Mateusz: Gdzie zrodził się pomysł na twój pseudonim “Bram” ?

Bram: Nazwę tą nadało mi TNA w czasie współpracy z nimi. Powiedziano mi, że szukali nazwy z okolic w których się urodziłem, Chesterfield… Nigdy nie spotkałem (BRAM) więc jest to poniekąd dość zabawne! Nie mam pojęcia skąd pochodzi… Przypuszczam, że oglądali mnie jak byłem wampirem w NXT, może oni wzięli imię od (BRAM STOKER).

Mateusz: Podczas pobytu w WWE twoim trenerem był Bill DeMott. Czy możesz wyjawić jak przebiegała twoja współpraca z nim?

Bram: Bill DeMott był fantastyczny! Zawdzięczam bardzo wiele Billowi i jego treningom…on wlał we mnie agresję…uczynił mnie prawdziwym facetem. On przygarnął mnie pod swoje skrzydła a ja nie otrzymywałem nic prócz pochwał od niego i jego nauczycieli… chciał mężczyzn w tej pracy, a jeśli nie byłeś facetem dostawałeś piekielny wycisk!

Mateusz: Dlaczego po stoczeniu kilku dobrych pojedynków w WWE NXT zostałeś zwolniony? Czy był jakiś główny powód takiej decyzji?

Bram: Mój czas w NXT był szczególny i różnorodny dla mnie. Niestety wpadłem w kłopoty poza ringiem i nasze drogi rozeszły się polubownie.

Mateusz: Czy jest jakaś różnica między brytyjskim wrestlingiem, a amerykańskim?

Bram: Nie uważam by były jakieś znaczne różnice…zwłaszcza teraz, gdy wszystko jest w zasadzie takie samo. Wszystko wzorowane jest na Ameryce i nie ma w tym nic złego! Brytyjski wrestling podąża tą drogą by dotrzymać kroku i udaje mu się.

Mateusz: Jak Ci się współpracowało z Billem Goldbergiem na planie filmowym?

Bram: Bill Goldberg to prawdziwy facet! Było wspaniale podczas nagrywania i była to dobra zabawa! On nawet zaprosił mnie bym został w jego domu w LA podczas kręcenia! Trenowaliśmy w jego siłowni i spożywałem obiad z jego wspaniałą rodziną! Mam wielki szacunek do Billa za to, że jest męski i ciężko pracuje! Super byłoby go znów zobaczyć w tv!

Mateusz: Jaka jest różnica między NXT, a Impact Wrestling?

Bram: Różnicą pomiędzy NXT a Impact podczas mojego pobytu. Mogę powiedzieć, że Impact jest mniej dopracowany w detalach. W Impact mam więcej do powiedzenia jeśli chodzi o moją walkę i storyline… być może to się zmieniło nie wiem. Jestem po za WWE od 4 lat i myślę, że wiele się tam zmieniło i stało się bardziej przyjaznym środowiskiem dla każdego… z tego co słyszałem lub mi mówiono. Mam tam wielu przyjaciół, którzy są zadowoleni.

Mateusz: Co sądzisz na temat Impact Wrestling?

Bram: Kocham Impact! Dali mi szansę po WWE i jestem im bardzo wdzięczny za to. Impact to świetne miejsce z niezwykłymi talentami…nasi agenci są super i są moimi szefami. Uwielbiam przebywać z chłopakami gdy nagrywamy, gdyż to rodzinne środowisko i atmosfera znaczą dla mnie bardzo wiele.

Mateusz: Kto najbardziej pomógł Ci w Impact Wrestling?

Bram: Wielu ludzi wyciągnęło pomocną dłoń w moim kierunku. Pierwszy był Tommy Dreamer którego uwielbiam! Bardzo mi pomógł w mojej końcowej zmianie miejsca. Shane Helms, Abyss, James Storm, Magnus, Eddy Edwards, Al Snow, Kenny- lista wydaje się nie mieć końca.Mateusz: Co sądzisz na temat swojego feudu z Magnusem? Czy dobrze Wam się razem współpracowało?

Bram: Magnus jest moim bardzo bliskim przyjacielem. Byłem jego najlepszym drużbą na ślubie! Pomógł mi dostać się do Impact! Jest jednym z moich najbliższych przyjaciół i kimś kto czyni mnie lepszym, bardzo go podziwiam. Cieszę się, że spotkałem go na swojej drodze. Nasze feudy były jednymi z moich ulubionych. Panuje między nami dobra atmosfera i dobrze się rozumiemy. Bardzo dobrą zabawą było tworzyć fabułę z nim ii jego żoną Mickie James! Oboje są dla mnie jak rodzina, więc było to proste i zabawne! Wspaniale jest widzieć ponownie Mickie w WWE!

Mateusz: Czy mógłbyś wymienić i opisać swój ulubiony pojedynek, w którym miałeś okazję wystąpić?

Bram: Miałem kilka dobrych walk w WWE i NXT, a także dobry feud z usos, walkę śmierci z Justinem Gabrielem i Tysonem Kidem – wymieniłem kilka. W Impact pojedynki z Kenem Andersonem , Erickiem Younguem, Tommym Dreamerem i Abyssem należą do moich ulubionych i  oczywiście z Magnusem.


Mateusz: Co czułeś kiedy po raz pierwszy zdobyłeś TNA King Of The Mountain Championship ?

Bram: Wygranie tytułu KOTM w starciu z Erickiem Youngiem było super! On opuszczał WWE więc utracił pas dla mnie. Mieliśmy wspaniały feud zanim odszedł. EY posiada niezwykły talent i wiele się od niego nauczyłem. Cieszę się z tego co robi w WWE!

Mateusz: Jakie są twoje największe osiągnięcia w Wrestlingu?

Bram: Moim największym osiągnięciem w tej branży było podpisanie (umowy?) z WWE 24 lata, a potem z NXT.  Pracowałem dla dwóch największych firm ….to coś czym nie każdy może się pochwalić! Mogłem też podróżować po US, Meksyku, Włoszech i Japonii! Odwiedziłem te miejsca będąc pro wrestlerem i z chęcią zrobiłbym to ponownie.

Mateusz: Co sądzisz na temat Charlotte Flair?

Bram: Z Charlotte nadal jesteśmy przyjaciółmi! Nie ma tu żadnej złej krwi. Ona jest najlepszą kobietą wrestlerką na świecie i jedną z najsłodszych osób jakie kiedykolwiek spotkałem w swoim życiu! Cieszę się i jestem dumny z wszystkiego co osiągnęła.

Mateusz: Co sądzisz o współpracy Impact Wrestling z NOAH i AAA?

Bram: Myślę, że współpraca z AAA i NOAH jest super rzeczą dla biznesu. Jest dobra dla każdego i wnosi coś nowego i ekscytującego do wrestlingu. Cieszę się, że tak się dzieje. Podczas pobytu w Japonii walki w NOAH była niezwykłym i ciekawym doświadczeniem. To fantastyczna firma i każdy tutaj jest kimś super! Mam nadzieję, że będę mógł jeszcze kiedyś tu wrócić i ponownie toczyć pojedynki. Niestety myślałem, że to coś będzie śmieszne w social media a nie było, przez co musiałem przerwać swoją podróż. Publicznie przeprosiłem i mam nadzieję jeszcze powrócić do Noah.

Mateusz: Jak wygląda twoja współpraca z Jeffem Jarrettem? 

Bram:  Moja relacja z Jeff Jarret jest super! To świetnie, że wrócił do Impact gdzie przynależał w przeszłości! Ma dobrą głowę do biznesu i rozumie to od środka i od zewnątrz! Ja i Jeff walczyliśmy również wcześniej i jestem blisko z jego żoną Karen i Codym jej małym chłopcem !

Mateusz: Jaki jest twój wymarzony pojedynek?

Bram: Moja wymarzona walka mogłaby być wydarzeniem WrestleManii. Wciąż jest czas, a ja jestem młody.

Mateusz: Jakie są twoje najbliższe cele?

Bram: Moim celem jest pozostać zdrowym i głodnym zdobywania tak wielu pasów jak to możliwe i może któregoś dnia powrócę do ringu WWE. Chciałbym też móc spędzić więcej czasu w Japonii.

Mateusz: Czy jest coś co chciałbyś powiedzieć czytelnikom MyWrestling?

Bram: Chcę powiedzieć czytelnikom, że dziękuję za wspieranie mnie w mojej karierze. Bez Was to miejsce byłoby samotne. Robię to dla Waszego środowiska i mam nadzieję, że podoba Wam się moja praca. Proszę śledźcie mnie na Instagramie- Thomas_Latimer i Twitterze- @thomas_latimer

Mateusz: Dziękuję za poświęcenie czasu i udzielenie wywiadu dla MyWrestling. Pozdrawiamy i życzymy powodzenia w karierze oraz życiu osobistym.

Bram: Dziękuję za zaproszenie!

ENGLISH VERSION:

Mateusz: Thank you for interview, Bram. How are you?

Bram: Hey am great! Am currently in the U.K. For the next month wrestling up and down the country before leaving for impact tv in Orlando Florida.

Mateusz: How did you get your start in professional wrestling? As you debuted in 2003, how do you believe that the wrestling scene has improved? What does your family think of your wrestling career? Please tell us who trained you? Who influenced you to become a wrestler?

Bram: I started when I was 16, I found a small promotion in Birmingham. I referred first for about a year.then I wrestled there with no experience .. it was bad.. but a good learning tool… and once I was 18 I found a school in Leeds and that’s where I really learned my craft. I think the scene has massively improved… especially from what I left back in 2010…there’s so many great U.K. Talent here in the U.K..and not to mention a huge group of great promotions to work for! Which is always a god thing! My family support me… I think they thought it was a pipe dream at first like most parents would… I’ve made my living from this since I was about 18/19 give or take.. so they understand the business a little better. I was originally trained by world of sport veterans sir Jeff Kaye and one of the greats drew McDonald who I miss greatly.
I would say once I got to WWEs developmental many had a hand in sculpting me. Dr Tom Prichard, Dusty Rhodes, Norman Smiley, Bill Demott, Joey Mercury, Ricky Steamboat to name a few.

Mateusz: Where did the idea for your ring name “Bram”?

Bram: The name was given to me by TNA at the time I joined the promotion. I was told they had looked up names from my area I was born, chesterfield. I’ve never met a bram so I kinda thought that was funny! I have no idea where it came from… I presumed because I was kinda a vampire in NXT with the ascension I thought maybe they got the name from bram stoker.

Mateusz: In the time when you where in WWE your trener was Bill DeMoot. Could you explaine how looked your work with him?

Bram: Bill DeMott was fantastic … I owe a lot to bill and his training. He got the aggression out in me made me more of a man. He took me under his wing and I have nothing but praises for him and his teachings. He wants men in this job and if your not a man you get the hell out!

Mateusz: Why after has a few good fights in WWE NXT you get lost?  Was any main reason of this decision?

Bram: My time in NXT was special and very valuable for me. Unfortunately I got into some trouble outside of the ring and we had to part ways amicably.

Mateusz: Is there any difference between a British and American wrestling?

Bram: I don’t think there’s much difference especially. Now it’s all kind of the same it’s all gone very much American and there’s nothing wrong with that! British wrestling has to move that way to keep up and it has.

Mateusz: How looked your work with Bill Goldberg on the filmset ?

Bram: Bill Goldberg is the man! We got on great on the film set and had fun! He even invited me to stay at his house in LA when we were filming! We trained in his gym and ate with his awesome family! I have all the praises in the world for bill… he’s a mans man and very hardworking! Great to see him back on tv killing it!

Mateusz: What is the difference between NXT and Impact Wrestling?

Bram: There difference between NXT when I was there and Impact I would say is that Impact is less micro managed… in Impact I have more say as to what goes into my match and storylines… that may have changed now. I don’t know. I’ve not been with WWE in 4 years… I think it’s changed a lot and become a better environment for everybody from what I’ve been told or heard. I have many friends there and they are very happy.

Mateusz: What do you think about Impact Wrestling?

Bram: I love Impact! They gave me a chance after WWE and I am very grateful  it’s a fun place with fantastic talent our agents are great and so are my bosses.I love being with the boys when we film It’s a family environment and the atmosphere is very much to my liking.

Mateusz: Who helped you the most in Impact Wrestling?

Bram: A lot of people have had a hand in helping me. I would say first Tommy dreamer who I love! He’s helped me out a lot and came up with my finish move. Shane Helms, Abyss, James storm, Magnus, Eddy Edwards, Al Snow, pat Kenny the list is endless.

Mateusz: What do you think about your new feud with Magnus? Was your cooperation good?

Bram: Magnus is a very close friend of mine. I was his best man at his wedding! He helped me get into Impact! He’s one of my closest friends and someone I look up too… he’s had my back from day one and I owe him a lot. Am great full he is in my life.
Our feud was one of my favorites. We have great chemistry and we understand and get each other.. it was a lot of fun to have such a story line with him and his wife Mickey James! Both are like my family so it was easy and fun! It’s awesome to see Mickey back in WWE killing it!

Mateusz: Please tell us what some of your favourite matches have been from your career.

Bram: I had some cool matches in WWE on NXT  a good feud with the usos, a killer match with Justin Gabriel and tyson kid to mention a few in Impact my matches with Ken Anderson, EY, Tommy Dreamer and Abyss are up there in favorites… and of course Magnus.

Mateusz: What was it like winning the TNA King Of The Mountain Championship for the first time?

Bram: Winning the KOTM title of EY was awesome! He was leaving to WWE and so dropped the belt to me. We had a great little feud before he left. He’s an amazing talent and person and someone I learned a lot from… am very happy he’s in WWE doing his thing!

Mateusz: What are your biggest accomplishments in Wrestling?

Bram: My biggest accomplishments in this business was signing with WWE at 24 and then TNA at 27.. I’ve worked for the two biggest company’s. Something not everyone can say! I’ve enjoyed traveling around the US, Mexico, Italy and Japan too! Going to these places because am I pro wrestler is very cool and again I am grateful.

Mateusz: What do you think about Charlotte Flair?

Bram: My and Charlotte are still friends! There’s no bad blood. She’s THE best female wrestler in the world hands down and one of the sweetest nicest person I’ve ever had be in my life! Am very happy and proud of everything she has accomplished.

Mateusz: What do you think about Impact Wrestling’s collaboration with NOAH and AAA?

Bram: I think the collaboration with AAA and NOAH is a great thing for the business it’s good for everyone and brings something new and exciting to the table. I am very happy it’s happening.
Being in Japan wrestling for noah was awesome and a great experience. It’s a fantastic company and everyone there is great from the boys to the bosses! I hope to one day go back and wrestle for them again. Unfortunately something I thought would be seen as funny on social media was not seen as funny and I had to leave the tour. I publicly apologized and hope to one day return to noah.

Mateusz: What is your relationship with Jeff Jarrett?

Bram: My relationship with Jeff jarret is great! It’s awesome he’s back with Impact! Where he belongs! He has a great mind for the business and understands it inside and out! Me and Jeff have wrestled before too and I am close to his wife Karen and Cody her little boy!

Mateusz: What is your dream match?

Bram: Dream match would be to main event a WrestleMania. There’s still time as am still young and hungry.

Mateusz: What are your goals?

Bram: My goals are to stay healthy and hungry to win as many belts as I can and maybe one day step back into a WWE ring. I’d love to spend more time in Japan too.

Mateusz: Is there anything you want to tell readers MyWrestling?

Bram: I want to tell the readers thank you for supporting me through my career. Without you it would be lonely place. I do this for your entertainment and it’s great to hear from you and I hope you enjoy my work. Please follow me on Instagram- thomas_latimer_
And twitter- @thomas_latimer_

Mateusz: Thank you for taking the time to interview for MyWrestling. Best regards and good luck in his career and personal life.

Bram: Thanks for having me!!

Wywiad przeprowadził: Mateusz Polak

Wywiad przetłumaczyła: Dominika Krupnik