Informacje dotyczące powstania brandu WWE NXT Japan, Tyler Bateman oficjalnie w Ring of Honor, Nowy IWGP US Champion

» W ostatnim czasie pojawiło się sporo informacji dotyczących stworzenia brandu WWE NXT Japan. Od miesięcy obserwujemy, jak urzędnicy WWE starają się przyglądać gwiazdą w Azji, dzięki czemu coraz więcej osób z tamtego kontynentu pojawia się w ringu WWE. Dave Meltzer twierdzi, że urzędnicy WWE pracują nad projektem i rozmawiali już z wieloma firmami w Japonii na temat potencjalnej współpracy. Jedną z firm, którą chciało wykupić WWE było Pro Wrestling NOAH, jednak nie doszli do porozumienia. Dave także zauważył, że WWE próbuje zatrudnić najlepszych wrestlerów z Japonii do pracy w Performance Center, gdzie miałyby się także odbywać oddzielne treningi dla brandu NXT Japan.

» Portal PWInsider.com informuje, że Tyler Bateman podpisał kontrakt z federacją Ring of Honor. Bateman był częścią NJPW LA Dojo w 2018. W przeszłości posiadał takie tytuły mistrzowskie, jak: AWS Heavyweight Championship, United Wrestling TV Championship, IZW Impact Division Championship oraz SBW Heavyweight Championship. W zeszłym miesiącu zadebiutował w ROH podczas Death Before Dishonor Fallout, gdzie pokonał Jake’a Atlasa, a następnie zaatakował członka LifeBlood. W zeszłym roku Tyler próbował swoich sił podczas tryoutów WWE oraz Impact Wrestling, jednak nie poszły one po jego myśli, więc rok później zdecydował się na podpisanie kontraktu z ROH.

» W poniedziałek Lance Archer zastąpił Jona Moxleya w konfrontacji z Juicem Robinsonem o IWGP US Championship. Jak się okazało Lance wygrał walkę i został mistrzem. Warto zaznaczyć, że Jon Moxley nie dotarł do Japonii z powodu odwołanych lotów, które były spowodowane złymi warunkami atmosferycznymi. Lance Archer za pośrednictwem Twittera poinformował, że w październiku 2019 roku pojawiła się wyjątkowa okazja i wygrał swój pierwszy solowy Title.