Impact Wrestling 08/05/15 – Raport

Zeszły Impact zdecydowanie postawił bardziej na różnorodne segmenty, niż efektowne walki. Czy to był dobry pomysł, czy zły? Odpowiedź tradycyjnie w trakcie czytania 😉
Na dzień dobry w ringu pojawił się Eric Young, który powiedział ze nie ma zielonego pojęcia kim jest specjalny sędzia, jednak wie że on sam jest‪#‎1Contender‬ przez 5 tygodni oraz ze on z pewnością pokona Kurta. Szybko przerwał mu…

Bully Ray, który zapowiedział ze to on będzie sędziował Main Event Impact Wrestling. Muszę powiedzieć ze myślałem, iż będę się stresował aż do końcówki gali, jednak TNA mnie oszczędziło i z uśmiechem na twarzy powitałem z powrotem Ray’a.

Przerwa na promo tego czego możemy się jeszcze spodziewać.

1. EC3 vs Mr.Anderson
< Falls Count Anywhere Match >
Zwycięzca: Ethan

Przed walką Carter powiedział ze na pewno ujrzymy “Arm Match”, jednak w trakcie wejścia Kena okazało się ze fani wybrali FCM ze znaczną przewagą głosów ( 82% / 15% ).

Seg1AndersonReveal-notvideo

Ok przejdźmy wreszcie do walki, która mimo ze była dosyć krótka to było w niej parę ciekawych momentów. Takich jak np. Mic Check dla Tyrusa w stalowy narożnik czy “fikołek” w stos stalowych krzeseł. Ostatecznie po finisherze Tyrusa, Carter odniósł zwycięstwo. Ja osobiście uważam, że to jeszcze nie koniec…

Krótka rozmowa na zapleczu po między Bullym, a Kurtem oraz między Kim, a Kong ( panie przygotowywały się do walki ).

Następnie doszło do segmentu bardzo mocno zachwalanego przez fanów federacji. Głównymi bohaterami byli oczywiście liderzy dwóch wrogich frakcji. MVP powiedział, że ktoś napadł Homicide’a, dlatego go nie ma z nimi. Montel był pewien ze to był ktoś z “The Rising”. Oczywiście nastąpił odwet w którym Drew powiedział, że oni nie atakują z za pleców jak BDC, a Homicide nie jest najlepszym człowiekiem na świecie i każdy mógłby go zaatakować. Dostaliśmy jeszcze takie fajne zdanko w którym MVP powiedział, że go nie interesują fani i pro wrestlingu, lecz pieniądze i styl życia jaki niesie za sobą pro wrestling.

Teraz tak na marginesie. Mam nadzieję, że TNA nie zrezygnowało z tego poprzedniego epickiego songu The Rising bo to byłby wielka szkoda. Te maski w których BDC pojawili się były pożyczone od Homicide’a :).

2. MVP vs Drew Galloway
< Normal Match >
Zwycięzca: Drew Galloway

Ta walka to był taki zapychacz w którym MVP dominował przez jakieś 85% trwania starcia skutecznie obijając Gallowaya. Raz mu wyszło to naprawdę efektownie kiedy to rzucił Drew’a na stalowe barierki. Warto było czekać do końcówki kiedy lider The Rising za pomocą narożnika przeskoczył przez Montela i wykonał mu Future Shock DDT czym zakończył walkę.

Po walce doszło do standardowej bijatyki po między BDC, a The Rising tylko w tym przypadku wtrącił się jeszcze EY, który pomógł Beat Down Clanowi zdominować ring. Czyżby ich sojusz dalej trwał?

Na zapleczu Storm oznajmił, że ma pewien prezent dla rodziny Mickie.


Manipulacji ciąg dalszy:). James pojawił się w ringu i zapowiedział swój specjalny prezent dla Mickie i jej rodziny. Kiedy była mistrzyni pojawiła się w ringu Storm po raz kolejny przypomniał o jej ostatniej walce w karierze. Następnie odpakował specjalną gitarę, którą podarował przyjaciółce, jednak kiedy postanowili sobie zrobić wspólne zdjęcia pojawił się w nie najlepszym humorze Magnus, który także dostał prezent od Storma jego stary czarny kask. Anglik nie zareagował na to najlepiej i zdecydował się wraz z partnerką opuścić ring. Kiedy lider The Revolution wspomniał o prezencie dla ich synka Magnus wrócił do ringu i z wściekłości rozbił gitarę o głowę Storma. Cowboy wydawał się być zadowolony z obrotu wydarzeń.

Po tym wydarzeniu doszło do rozmowy po między Youngiem, a członkami BDC w którym EY powiedział ze oni nie są przyjaciółmi tylko biznes partnerami, a on chcę aby Bead Down Clan pomógł mu w odzyskaniu tytułu.

Następnie doszło do krótkiego filmiku z pewnej ceremonii męża Gail Kim. Na uroczystości była także obecna mistrzyni KO, ten fakt nie spodobał się Kim.

Po tym wydarzeniu doszło do proma Knoockouts, czyżby jakiś nowy program?

3. The DollHouse vs Gail Kim & Awesome Kong
< 3 on 2 Handicap Match >
Zwycięzcy: The DollHouse

Ta walka najprawdopodobniej miała rozpocząć feud po między tą piątką, ponieważ wyszła co najwyżej solidnie bez fajerwerków. Przypięcie Gail z zaskoczenia, a zarazem zapewnienie tym samym zwycięstwa z pewnością pomoże DollHouse. Po walce Marti zainkasowała dwa finishery od Gail i Kong.

Nadszedł nareszcie czas na wypowiedź Matta Hardy’ego na temat dalszego panowania “The Hardys”. Matt powiedział, że Jeff zawszę lubił adrenalinę i dlatego nie ma do niego pretensji.

https://www.youtube.com/watch?v=Qhsd3UBYkDI
Powiedział również, że on wraz z bratem udowodnili ze dalej mogą być najlepsi, jednak razem zdecydowali ze nadszedł czas na oddanie pasów. Kiedy Hardy opuścił ring pojawili się pierwsi chętni na tytuły TT…

The Dity Heels!!! Wygląda na to ze Roode i Aries na dłużej połączą siły Emotikon wink. Kiedy już pojawili się w ringu Austin powiedział, ze nie zamierza się mścić na Ericu, ponieważ to za niego zrobił Kurt Angle. The Great Man powiedział również, że on i Bobby są najbardziej dominującymi mistrzami TNA WHC w historii oraz ze razem mogą być najbardziej dominującą drużyną na świecie. Roode powiedział, że pasy zasługują na bycie bronionymi przez cały czas, a nie oddawane na “vacant” co dwa tygodnie.

Kiedy wydawało się, że DH przejmą pasy pojawił się Davey Richards, który oznajmił Ariesowi i Roode’owi, że oni są świetnymi wrestlerami, jednak to on i jego brat Eddie Edwards są najlepszym TT na świecie. AA odpowiedział, że on jest sam a w TT muszą być dwie osoby… Szybko przerwał mu Richards, który zapowiedział powracającego Edwards. Eddie powiedział, że wszystko jest z nim już w porządku i zapowiedział to na co każdy fan wrestlingu z niecierpliwością czekał… Best of 5 SERIES po między tymi Teamami. Czyli raz sumując szykują się wspaniałe walki oraz ( mam nadzieję ) finał na Slammiversary!!!

Matt Hardy już miał wyjść z budynku, jednak szybko powstrzymał go Galloway, który zaproponował mu dołączenie na jakiś czas do The Rising.

Następnie doszło do segmentu, którego można było się spodziewać wraz z powrotem Bully Raya ;). W ringu była już Angelina Love, która mówiła jaka ona jest wspaniała itd. jednak to co powinno nas najbardziej interesować to powrót VELVET SKY!
Która weszła do ringu. Angelina zaczęła kpić z wyglądu Sky, później mówiła ze była załamana z powodu odejścia przyjaciółki, później jeszcze powiedziała ze Velvet kradnie jej uwagę za co dostała Speara od zawodniczki polskiego pochodzenia. Czyżby wstępniak do feudu byłych przyjaciółek?

Zapowiedź walki o pas WHC!

4. Kurt Angle (c) vs Eric Young
< TNA World Heavyweight Championship Match >
Zwycięzca: Kurt (c)

Solidna walka nic więcej z paroma dziwnymi momentami takimi jak chociażby atak EY na Bully Raya, a potem atak BDC na Kurta i nie ogłoszenie DQ. Warto zaznaczyć, że w trakcie walki doszło do kolejnej bijatyki po między The Rising, które wspomógł Melendez, a BDC. EY odklepał po Angle Locku i tym samym Kurt po raz kolejny obronił swój tytuł mistrzowski.

Raz sumując był to kolejny dobry Impact z bardzo dobrymi segmentami, jednak z nie najlepszymi walkami. Cieszy bardzo powrót Bully Raya i Velvet. Co tu więcej mówić musimy czekać do następnego tygodnia na kolejne emocje ;).