Impact Wrestling 17/04/15 – Raport

Ostatni Impact był dosyć szczególny, ponieważ głównymi bohaterami były drużyny. Czy turniej jak i sama tygodniówka się udały? Odpowiedź tradycyjnie podczas czytania!

Warto wspomnieć, że w piątek Josh Mathews miał utrudnione zadanie, ponieważ komentował indywidualnie ( wszystko przez odejście Taza z federacji ).

Na samym początku dostaliśmy promo tego co będzie się działo, jak i samego Ultimate X Matchu. Bez owijania w bawełnę, galę rozpoczęła pierwsza walka eliminacyjna ( co ciekawe walka dwóch głównych faworytów ).

1. The Revolution ( Storm & Khoya ) vs The Hardys
< TNA TT Tournament Match >
Zwycięscy: Jeff Hardy & Matt Hardy

Wyszło solidnie. Walka była dosyć żywa raz jedni dominowali, raz drudzy. Ostatecznie po Swanton Bombie Hardasie zapewnili sobie drogę do finału. Po walce bracia zapewnili wszystkich fanów, że po ośmiu latach ponownie zdobędą pasy drużynowe.

Na zapleczu Eric Young oznajmił, że pas należy do niego, że on jest 1#Contender oraz to ze zniszczy każdego który stanie na jego drodze, a w zeszłym tygodniu do ponownego zdobycia złota przeszkodził mu Lashley.
Następnie powtórzył to w ringu. Oczywiście Kurt się pojawił i po paru wymianach zdań zgodził się na walkę w następnym tygodniu, jednak chcę walczyć ze starym EY, a nie tym który atakuję swoich przyjaciół. Ostatecznie odwrócił się plecami do rywala, który nie zdecydował się na atak.

Ponownie przenosimy się na zaplecze gdzie doszło do standardowego zastraszania Spuda tym razem przez BDC. W końcu pojawił się Anderson, który obudził „lwa” w Angliku ;).

2. Beat Down Clan ( King & Low KI ) vs Anderson & Spud
< TNA TT Tournament Match >
Zwycięscy: Kenny King & Low KI

Tak jak zresztą każda walka eliminacyjna, ta też wyszła solidnie. Może trochę ponad solidnie 🙂 bo w tym przypadku ujrzeliśmy efektowną końcówkę. Spud wykonał finishera, jednak uwaga sędziego była skierowana na Andersonie i to wykorzystali członkowie BDC, którzy wyszli zwycięsko.

Na zapleczu doszło do przygotowania przed walką Ethana, który powiedział ze jest niepokonany oraz Brama, który za to powiedział ze nikt go nie powstrzyma.

Przenieśmy się teraz do „kącika” BDC, którzy świętowali dzisiejsze zwycięstwo, zeszło tygodniowe z The Rising oraz powierzyli misje zneutralizowania Kurta nowemu członkowi Homicedowi!

3. Tigre UNO & Jay Rios vs EC3 & Bram
< TNA TT Tournament Match >
Zwycięzcy: Hardcore American Icon & King of Hardcore

Kolejna walka, która trzymała jakiś wyznaczony poziom. Na uwagę może zasługiwać interwencja Tyrusa oraz końcówka w której po Lifting DDT, Brama ten został zmieniony przez partnera i ostatecznie Ethan zapewnił drużynie zwycięstwo. Przez to doszło do małego konfliktu, który po interwencji „face to face” Tyrusa został zażegnany.Trochę poszperałem w necie i odkryłem, że Jay Rios to zawodnik który na co dzień występuje w mniejszych federacjach sceny niezależnej.

Po raz kolejny przenieśmy się na zaplecze, gdzie Kurt powiedział ze nie boi się EY oraz to ze wyśle Homicide’a do szpitala.

Następnie doszło do bardzo ważnego wydarzenia. Na ostatnim Impact Wrestling mieliśmy tak jakby święto TT, a w następnym tygodniu mamy święto Knockouts zapowiadane jako „TKO Night of Knockouts”. Wszystkie „aktywnie” zawodniczki pojawiły się w ringu. Wszystkie mogły wykazać się za mikrofonem nie będę tu pisał wszystkich wymienionych zdań, ale na uwagę zasługuje uciszenie Angeliny przez Gail słowami „Shut The Hell Up”. Kiedy do ringu wkroczyła Kong doszło do bijatyki z której zwycięsko wyszła obecna mistrzyni.

Raz sumując za tydzień dojdzie do walki o pas KO po między Tary, a Kong oraz 4-way o pretendentkę po między Kim, Love, Rayne i Brooke.

Na zapleczu Jessie prosił żeby Robbie niczego nie spieprzył. Kiedy Robbie wyszedł pojawili się Dirty Heels, którzy drwili z „Ziomala” mówiąc ze jest najlepszym „BroManem”, świetnym wrestlerem oraz przyszłym mistrzem TNA. Później chyba powtórzyli to Jessiemu.

4. BroMans vs Dirty Heels
< TNA TT Tournament Match >
Zwycięzcy: Bobby Roode & Austin Aries

Kolejna dobra, solidna walka w której od samego początku można była wyczuć jakiś konflikt po między Ziomalami, którzy po walce obwiniali się nawzajem co za skutkowało bijatyką, którą zdołał powstrzymać ION. Czyżby feud i rozpad BroMans?

Po walce doszło do wyżej wspomnianej konfrontacji Kurta z Homicidem, który od samego początku miał przewagę nad mistrzem TNA WHC. Do momentu w którym chciał zaatakować rywala butem, wtedy Angle z kontrował German Suplexem i zapiął Angle Lock. Na pomoc Homicide’owi przyszedł Beat Down Clan, którego zdołali powstrzymać The Rising. Tym samym doszło do bardzo ciekawej sytuacji, MVP chciał już zaatakować krzesłem Kurta, jednak przeszkodził mu Eric Young. Mam nadzieję ze to nie początek face turnu.

Promo Ultimate X Matchu.

Zapowiedź pojawienia się ( za tydzień ) Jade i Marti Bell na TKO Night of Knockouts.

Promo TKO Night of Knockouts.

5. Ultimate X Match – Final Tournament
The Hardys vs BDC vs Bram & EC3 vs Dirty Heels

Na + ciekawe akcję, użycie drabiny i efektowna końcówka, na –  czas którego było bardzo mało.

No więc tak 🙂 The Hardys NEW TNA WORLD TT CHAMPIONS!

Hardy-Boys-Tag-Team-Champions-600x250

Ciekawi mnie jak to będzie wyglądać, już teraz zacieram sobie ręce na ewentualny feud z Wilkami!!! J