Elimination Chamber 2017 Zapowiedź

Elimination Chamber, odbędzie się już dzisiaj w nocy o 2:00 czasu Polskiego w Talking Stick Resort. Gala pod względem karty zapowiada się dość przeciętnie, ale co z niej wyjdzie? Na to musimy poczekać do rana.

Luke Harper vs Randy Orton 

Harper przestał być częścią Wyatt Family i już dzisiaj w nocy zmierzy się ze zwycięzcą tegorocznego Royal Rumble. Osobiście uważam że zwycięzca tej walki może być tylko jeden i będzie nim Orton. Dlaczego? Odpowiedź znajduje się w pierwszym zdaniu, Orton wygrał RR więc trzeba go jakoś podbudować przed WM-ką.

TYP: Randy Orton

Apollo Crews i Kalisto vs Dolph Ziggler

Czyli kolejna próba podbudowania Zigglera jako heela. Osobiście, słabo ogląda mi się Zigglera w tej roli i o wiele lepiej sprawdzał się jako face. Ale jako ze jest to “nowy projekt” to Ziggler odniesie tu zwycięstwo.

TYP: Dolph Ziggler

Becky Lynch vs Mickie James

Kolejna, niepotrzebna walka kobiet na tym PPV. Wygra Mickie James, bo po pierwsze powróciła a po 2 potrzebuje tego zwycięstwa, gdyż cały czas do tej pory przegrywała.

TYP: Mickie James

WWE SmackDown Women’s Champion Alexa Bliss vs Naomi

WWE przegapiło szanse dla Naomi na zostanie mistrzynią. Aktualnie Alexa, bardzo dobrze spisuje się z pasem i z przyjemnością się ją ogląda. Sam hype na Naomi również spadł, przez co nie widzę sensu na zmianę mistrzyni, zwłaszcza przed samą Wrestlemanią.

TYP: Alexa Bliss

WWE Tag Team Champion American Alpha vs The Usos vs The Ascension vs The Vaudevillians vs Breezango vs Heath Slater & Rhyno

Największym plusem tej walki jest ilość tag teamów, im wiecej tym lepiej dla samego widowiska, szkoda tylko że WWE nie postanowiło uczynić tej walki Elimination Chamber. Tuta podobnie jak w przypadku pasa kobiet, nie widzę sensu zmiany posiadaczy przed Wrestlemanią, a po drugie nie widzę też drużyna, która mogłaby ten pas przejąć.

TYP: American Alpha

Nikki Bella vs Natalya

To story, nie dość że jest słabe to ciągnie się jeszcze zbyt długo mam nadzieje ze zostanie ostatecznie zakończone dzisiejszej nocy. Według mnie walkę wygra Nikki, a to ze względu na to że sama Nikki ogłosiła, zakończenie kariery po WM-ce co ostatecznie ma sprowadzić się do ograniczenia jej występów. WWE zawsze mocno pushowało siostry Bella, więc Nikki po wygraniu dzisiejszej walki, automatycznie staje się pretendentką do pasa kobiet na Wrestlemanii.

TYP: Nikki Bella 

WWE Champion John Cena vs Aj Styles vs Bray Wyatt vs Baron Corbin vs The Miz vs Dean Ambrose

Większość fanów, upatruję tylko dwójkę faworytów do wygrania tej walki, Cene i Wyatta. Oczywiście jest to zrozumiałe zważywszy na to kto czeka jako pretendent do pasa na Wrestlemanii. Przeanalizujmy to sobie, Aj nie wygra pasa, gdyż jest zestawiany z Ambrosem do walki na WM-ce, Corbin jest jeszcze za “krótki” by zwyciężyć główny pas a the Miz pomimo tego że jest zawodnikiem, który według mnie zasługuje na mistrzostwo, również nie nadaje się do walki z Ortonem na Wrestlemanii. Ludzie często dają największa szanse na zwycięstwo Wyattowi, co według mnie się nie stanie bo głupotą by było niszczyć historyczny wyczyn Ceny z RR. Cena zwycięży w tej walce i to właśnie on zawalczy z Ortonem na Wrestlemanii.

TYP: John Cena