Czy Samoa Joe wróci na ring?

Pojawiło się kilka kolejnych szczegółów dotyczących odejścia Samoa Joe z WWE.

Fightful donosi, że Joe załatwił wszystko tak profesjonalnie, jak to tylko możliwe. W rzeczywistości został zwolniony w środę, ale wiadomość o jego zwolnieniu pojawiła się dopiero następnego dnia.

Ponieważ WWE wysłało oświadczenie o zwolnieniu personelu zakulisowego (nie zawodnika), oznaczałoby to, że nie uważają Joe za pełnoetatowego wrestlera. Joe trenował w Performance Center i był na ostatnich tryoutach razem z Williamem Regalem. Kiedy Samoa został dopuszczony do rywalizacji w ringu w zeszłym roku, wiele źródeł było podobno zszokowanych.

W sierpniu ubiegłego roku Joe powiedział Corey’owi Gravesowi w podcaście After The Bell, że było wiele obaw o jego zdrowie i o to czy będzie mógł ponownie uprawiać wrestling. Joe nie przyznał wprost jaka była to kontuzja, ale pogłoski mówią o tym, że miał problemy związane ze wstrząsem mózgu. Joe powiedział o tym w sierpniu:

To był dużo gorszy typ kontuzji niż ten, z którym chyba miałem do czynienia wcześniej. To mnie przeraziło. Przeraziła też wielu ludzi, którym na mnie zależy. Byli bardzo, bardzo zaniepokojeni. Bardzo łatwo było skupić się na tym, co chcę robić i kiedy chcę wrócić. Wszystko zależało od tego, czy wszystko będzie w porządku i czy będę się dobrze czuł. Kiedy wróciłem na ring, nie chciałem wracać w 70% możliwości. Chciałem się upewnić, że będę mógł wrócić i dać fanom to, co najlepsze.

Powrót Joe do NXT był krótkotrwały, a jego nazwisko nie było więcej wymieniane po tym jak odebrano mu NXT Championship. Dave Meltzer poinformował we wrześniu, że rola Joe w NXT pod żadnym pozorem nie miał być pełnoetatowym wrestlerem. Fightful poinformował dzisiaj, że ludzie w WWE są pod wrażeniem, że Joe wróci na ring.