Co działo się podczas RAW 3 maja 2023 roku?

Podczas ostatniego odcinka RAW byliśmy świadkami drugiej odsłony WWE draftu. Poniedziałkowego wieczoru poznaliśmy nazwiska 24 zawodników, którzy zmienili swoje brandy.

W pierwszej rundzie drugiej nocy draftu na RAW zawędrowała mistrzyni SmackDown Rhea Ripley, natomiast na SmackDown zawędrował mistrz Stanów Zjednoczonych – Austin Theory. RAW wybrało Setha Rollinsa, a SmackDown Charlotte Flair. Przed rozpoczęciem draftu Triple H ogłosił, że Brock Lesnar nie kwalifikuje się do draftu, ponieważ renegocjował swój kontrakt i może wystąpić w każdym programie.

Mistrzowie tag team Kevin Owens i Sami Zayn zostali wybrani do RAW, a The Usos dołączyli do członków Bloodline Romana Reignsa i Solo Sikoa na SmackDown. Z NXT zawędrowało trzech zawodników – Pretty Deadly i Cameron Grimes zawędrowali na SmackDown a Katana Chance & Kayden Carter powędrowali na RAW.

Wszystkie drafty WWE 2023 możecie sprawdzić tutaj

Co jeszcze wydarzyło się podczas RAW?

* Damage CTRL (Bayley & Dakota Kai)  pokonały Liv Morgan & Raquel Rodriguez. Zwycięstwo nad mistrzyniami może scementować title shot dla Damage CTRL. Damage CTRL skonfrontowały się z Biancą Belair za kulisami w dalszej części nocy.

* Braun Strowman & Ricochet pokonali Alpha Academy.

* Cody Rhodes zaatakował Brocka Lesnara po tym jak Lesnar przerwał czwartą rundę draftu. Na arenie rozbrzmiała muzyka Rhodesa, Lesnar odwrócił się i w tym czasie został zaatakowany. Ochrona przerwała krótki brawl.

* Matt Riddle pokonał Jimmy’ego Uso po Floating Bro. Po tym jak Kevin Owens i Sami Zayn wyrzucili Jey’a Uso z ringu, Owens wbił głowę Jimmy’ego w odsłonięty narożnik i pomógł Riddle’owi odnieść zwycięstwo.

* Shinsuke Nakamura zaatakował Miza Kinshasą po pojawieniu się w Miz TV. Miz zaproponował team Nakamurze, który porwał publiczność atakując gospodarza programu.

* The Judgement Day pokonali LwO.

* Seth Rollins pokonał Solo Sikoa przez dyskwalifikację po interwencji The Usos. Rollins przerwał promo otwierające show Paula Heymana, podczas którego Heyman zrugał mężczyzn w szatni RAW za to, że są podekscytowani nowym mistrzostwem świata wagi ciężkiej, powołując się konkretnie na Rollinsa. Wówczas dowiedzieliśmy się, że walka Rollinsa i Sikoi będzie main eventem czerwonej tygodniówki. Podczas starcia Rollins stracił kontrolę, gdy The Usos szturmowali ring, aby zaatakować. Rollins został uratowany przez Kevina Owensa, Sami Zayna i Matta Riddle’a na koniec show.