Chris Jericho o swoim kontrakcie z AEW, Stosunkami i negocjacjami z Vincem McMahonem

W najnowszym podcaście “Talk Is Jericho” – jego główny prowadzący Chris Jericho szczegółowo omówił liczne rozmowy i negocjacje z Vincem McMahonem poprzedzające podpisanie kontraktu z All Elite Wrestling. Skomentował również przeniesienie z aktywnego rosteru WWE do sekcji alumni, jak również usunięcie go z wideo wprowadzającego i czy nie tęskni za WWE.

Na początku podcastu Jericho opowiada, o tym kiedy po raz pierwszy poinformował McMahona o swojej współpracy z NJPW i walce zaplanowanej przez New Japan przeciwko Kenny’emu Omedze. Jericho twierdzi, że McMahon wykazał podekscytowanie tą propozycją i wierzył, że Jericho ostatecznie będzie reprezentował WWE, gdziekolwiek będzie on występował.

“Powiedziałem Vince’owi McMahonowi, że zamierzam uczestniczyć w tej walce w Tokyo Dome dla New Japan Pro Wrestling. Był bardzo przychylny, jak również bardzo podekscytowany i powiedział: Nawet jeśli pracujesz dla NJPW, wszyscy wiedzą, że jesteś facetem WWE. Powiedziałem: Kiedy wrócę, zrobi to ze mnie gwiazdę.

Więc wyruszyliśmy w drogę jak dżentelmeni i to już koniec… W grudniu pojechałem do Tokio, zaatakowałem Kenny’ego Omegę, a potem 4 stycznia w Tokyo Dome, Alpha vs Omega, Jericho vs. Kenny. Och, to najlepszy mecz w karierze Jericho, walka z oceną 5 star! Cóż, niezależnie od tego, czy uważasz, że była to najlepsza moja walka, czy nie, był to świetny match i co najważniejsze, to naprawdę się udało.”

Tuż przed wyjazdem wraz z New Japan na początku 2018 r. Jericho zaatakował aktualnego IWGP Intercontinental Championa – Naito i określił to jako wiadomość dla NJPW, pokazującą, że mogą razem pracować w przyszłości. To ostatecznie doprowadziło do podpisania przez Jericho kontraktu na trzy walki z NJPW. Było to tuż po tym, jak pojawił się na RAW 25th Anniversary i zgodził się być częścią The Greatest Royal Rumble w Arabii Saudyjskiej. Jericho został poproszony o walkę z The Undertakerem w Casket Matchu podczas The Greatest Royal Rumble, jednak walka została zmieniona w ostatniej chwili i to Rusev zawalczył z The Undertakerem w Casket Matchu, podczas gdy Jericho został uczestnikiem 50-osobowego Royal Rumble Matchu. Jericho przeżył nagłą zmianę nastawienia w kwestii podpisania kontraktu z NJPW, wyjaśniając, w jaki sposób Vince nie dałby udziału w ważnej walce WWE komuś, kto znalazł się w konkurencyjnej federacji.

“Kiedy wróciłem do domu, dostałem telefon od Vince’a, który spytał mnie co się stało i dlaczego zaatakowałem Naito. Myślał, że to tylko jednorazowa akcja. A ja powiedziałem: Cóż, na razie jest to jednorazowa akcja, ale mogę zrobić więcej z NJPW. Jeśli to zrobię, to na pewno dam ci znać, ponieważ wiesz, że chcę wszystko robić z twoją wiedzą i chcę upewnić się, że wszystko jest w porządku. Jeśli nic więcej nie stanie się ze mną i Naito, przynajmniej wyszedłem z całej sytuacji z lekkim heatem. Kilka miesięcy później podpisałem kolejną umowę. W końcu podpisałem umowę z NJPW na trzy walki. Mniej więcej w tym czasie Vince zadzwonił do mnie, abym powrócił na RAW 25th Anniversary Show, czego nie chciałem robić.”

“Zadzwonił do mnie i zapytał się czy mógłbym to zrobić, a ja na to, że nie chcę wchodzić do ringu, a jedynie być na backstage’u. Zgodził się. Zrobiłem coś z Eliasem, a potem zadzwonił do mnie ponownie, abym zrobił coś na Greatest Royal Rumble, czyli show w Arabii Saudyjskiej. Nie byłem tym zbytnio zainteresowany, ale potem złożył mi ofertę na jeden match i było to absurdalne! Definitywnie jedna z największych wypłat, które kiedykolwiek mi zaproponowano.”

“Oryginalny plan zakładał walkę z Undertakerem w Casket Matchu. Vince zadzwonił do mnie i zapytał czy chcę to zrobić, a ja powiedziałem ‘absolutnie, chciałbym’. Tydzień później sfinalizowałem umowę z NJPW i zadzwoniłem do niego, aby mu powiedzieć: ‘hej, robię jeszcze trzy matche z NJPW’ i odpowiedź była już trochę mniej pozytywna niż ta jaką dostałem od niego wcześniej. Teraz był trochę bardziej zaniepokojony. Oczywiście trzy walki to dużo więcej. Dodatkowo NJPW jest emitowane w AXS TV, a każdy kto ma swój program telewizyjny w Stanach Zjednoczonych jest konkurencją dla Vince’a i dla WWE.

“Zatem mogę powiedzieć, że Vince był tym trochę zaniepokojony. Trzy godziny później dostałem wiadomość, że jestem poza Casket Matchem i że Rusev z powrotem jest przeciwnikiem Undertakera. Jak wiadomo, pierwotnie był to Rusev i Undertaker, potem Undertaker i Jericho, a teraz znowu Rusev i Undertaker. Kiedy zapytałem Vince’a dlaczego, powiedział: ‘to dlatego, że Książę chce matchu Rusev / Undertaker’. Pomyślałem, bez obrazy dla nikogo, ale match Jericho / Taker jest znacznie większy, a potem zacząłem zdawać sobie sprawę, że no cóż, ale oczywiście zostałem usunięty z tej walki, ponieważ dlaczego miałbym stanąć w świetle reflektora gdzie spójrzmy prawdzie w oczy, Taker i Jericho skradliby show? Nikt by nas nie powstrzymał. Casket Match, czy też nie, mielibyśmy najlepszą walkę na gali.”

Jericho próbował pogodzić sprawy, oferując kolejną szansę dla Vince’a i NJPW, aby zawalczyć w walce IWGP Intercontinental Champion vs. WWE Intercontinental Champion. Dzięki temu obie te federacje będą bardziej widoczne dla światowej publiczności. Jericho nigdy nie usłyszał opinii od Vince’a o swoim pomyśle.

“Czerwiec, wygrywam Mistrzostwo Interkontynentalne z rąk Naito – miałem świetną walkę z nim i zdobyłem tytuł. Około trzy lub cztery tygodnie później, rzuciłem pomysł Vince’owi i zadzwoniłem do niego: Chciałbym zawalczyć w walce Intercontinental Champion vs Intercontinental Champion na SummerSlam, Jericho vs. Seth Rollins. I Vince ponownie powiedział: No cóż, nie wiem, jak to zadziała. Czy możemy to zrobić? A ja na to: Harold Meij, nowy prezes NJPW, chce się rozwijać i założę się, że możemy to rozgryźć. I to jest coś, co działo się przez cały czas w latach 70-tych i 80-tych w WWE… Nigdy nie usłyszałem z powrotem odpowiedzi [od Vince’a]. Wykonałem telefon, wpadłem na pomysł, nigdy nie usłyszałem odpowiedzi.”

Następnie Jericho wyjaśnił, że chciałby, aby marka NXT była częścią jego rejsu Rocking ‘N Wrestling Rager At Sea, ale WWE powiedziało mu, że nie są zainteresowani. Ring of Honor okazało jednak zainteresowanie, a Jericho porozumiał się z ROH w sprawie występu. Następnie Vince skontaktował się z Jericho na temat występu podczas WWE Crown Jewel w listopadzie, ale po raz kolejny Vince nie zdecydował się na negocjacje.

“Na światło dzienne wychodzi Rejs Jericho, The Rock” N Wrestling Rager at Sea. Pracowałem nad tym od trzech lat i moim pomysłem zawsze było wynająć federację wrestlingową, żeby zajęli się wrestlingiem i w ten sposób nie musimy się martwić o rezerwację i nie muszę się martwić kto jest dostępny, kto doznał kontuzji, kto idzie do tej federacji i tej federacji. Mój pierwotny plan z NXT nie wypalił, udało się jednak zrobić to z Ring of Honor.”

“Jest jeszcze jeden przykład Vince’a, który dzwoni do mnie i prosi, żebym znowu pojechał do Arabii Saudyjskiej, a ja mówię: Cóż, mam już jedno show w Japonii, może będę w stanie to zrobić, ale nie wiem czy się uda, a on mówi: Cóż, naprawdę cię potrzebuję.”

“Mam występ w Osace, więc technicznie mogę to zrobić, ale musiałbym wziąć prywatny odrzutowiec z Osaki, mogłem wystąpić, chyba to było w Rijad lub cokolwiek to było, a potem lecieć prosto do Osaki, ile na tym zarobię? [Vince] powiedział: ‘Oddzwonię do ciebie.’ Nie zrobił tego!”

Jericho twierdzi, że nadal rozmawiał o interesach z WWE aż do kilku dni przed AEW Double or Nothing Rally w Jacksonville na Florydzie. Mimo, że nigdy nie otrzymał oferty powrotu do WWE, nie miał nic więcej poza pozytywnymi rzeczami, które można powiedzieć o Vincie i ich współpracy. Jericho nie ma zamiaru niszczyć nazwy WWE, dołączając do AEW i powiedział słuchaczom, że był cały czas szczery i uczciwy w trakcie całego procesu.

“Po raz kolejny dałem WWE korzyść decyzji: ‘hej, posłuchajcie, pociąg odjeżdża ze stacji, będziemy razem pracować czy nie?’. Rozmawialiśmy aż do kilku dni przed Double or Nothing Rally, ale nigdy nie podali konkretnej oferty. Rozumiem powody dlaczego i nie zamierzam na siłę się tam dostać. Rozumiem też nastawienie Vince’a, tak jak on rozumie moje, ale rozstaliśmy się w przyjaźni.”

“Vince McMahon jest moim przyjacielem i bardzo go szanuję, bardzo mi pomógł i zarobiliśmy razem dużo pieniędzy, a co najważniejsze, tak jak powiedziałem, jesteśmy przyjaciółmi. Jeśli zamierzam opuścić WWE, to ostatnią rzeczą jaką zrobię to opuszczę federację screwjobem lub za pomocą wbicia noża w plecy. Nie chciałem tego. Nie chciałem tego przez cały czas. Zawsze mówiłem Vince’owi, co robię i wiedział przed kimkolwiek innym, że wybieram się do All Elite Wrestling i wiedział, że kiedy tam pójdę, nie będzie mnie już w WWE. “

Po tym jak Jericho ogłosił swoją przynależność do AEW, zostało zauważone przez społeczność pro wrestlingu, że Jericho został przeniesiony z sekcji WWE Active Roster na stronie WWE do sekcji WWE Alumni. Jericho był rozbawiony, gdy zastanawiał się nad tą zmianą.

“Cóż, dlaczego nie miałbym być? Nie jestem już w WWE, jestem absolwentem WWE i jestem dumnym absolwentem WWE, więc dlaczego miałbym być w aktywnym składzie SmackDown? Już mnie tam nie ma. Jest to 3-letnia ekskluzywna oferta z wyjątkiem NJPW, z którym wciąż mam zamiar pracować. Nie mamy nic pewnego i pracujemy nad tym, ale poza tym nie pracuję nigdzie indziej. Ani umownie nie mogę występować, ani nie chciałbym bo będę w AEW przez cały kontrakt. Ludzi zaskoczyło, że usunęli mnie z intra SmackDown i intra RAW. Po raz kolejny, dlaczego miałbym tam być? Dlaczego promowałbyś kogoś w swoim programie, który pracuje dla innej firmy? To oczywiste.

Jericho przyznaje, że to dziwne, że nie jest już zakontraktowany w największej na świecie federacji pro wrestlingu – WWE. Mimo to, Jericho wierzy, że niektórzy z zawodników z WWE, dołączą do AEW w nowym roku i będzie on na swoim miejscu w AEW, myśląc o nowych sposobach na przekształcenie jego postaci.

“Czy to dziwne, że nie należysz do WWE? Oczywiście, że jest. WWE jest największą federacją wrestlingu na świecie. Będę tęsknił za moimi braćmi? Tak, będę tęsknił za niektórymi z nich, ale założę się, że niektórzy z nich będą w AEW w ciągu najbliższego roku. Nigdzie nie pójdę, jestem tu na kolejne trzy lata. Czy będę tęsknić za pracą dla Vince’a McMahona? Oczywiście, uwielbiam Vince’a, on jest geniuszem, ale mamy innych geniuszy i czasem musisz zaryzykować i musisz zrobić kilka innych ruchów. Nie możesz spocząć na laurach. Nigdy nie byłem tym gościem, zawsze chciałem się zmieniać i zmieniać.

Cały podcast można przesłuchać tutaj:

http://omny.fm/shows/talk-is-jericho/change-the-universe-jerichos-journey-from-wwe-to-a/embed?style=cover

Źródło: Talk is Jericho, Wrestling Inc.