Breaking News: Impact Wrestling zamienia się w Global Force Wrestling!

W tym tygodniu doszła do nas informacja, że Impact Wrestling oficjalnie przejęło Global Force Wrestling. Nie oczekiwano jednak w związku z tym żadnych większych zmian, gdyż o połączeniu tych dwóch firm było wiadomo już dużo wcześniej. Do przełomowej chwili doszło jednak dzisiaj. Jak poinformował portal “The Tennessean”, Impact Wrestling postanowiło dokonać re-brandingu swojej marki i od teraz będzie znane jako GFW.

Zmiana ta ma na celu oddalenie od firmy dramatycznej sytuacji z którą musiała się zmagać na przestrzeni kilku ostatnich lat. Impact Wrestling jeszcze jako TNA było dość często pośmiewiskiem fanów ze środowiska wrestlingowego i dawno temu utraciło swój charakterystyczny blask.

Jak wiemy, firma Anthem Sports (która przejęła TNA od Dixie Carter) postanowiła zrezygnować z nazwy TNA i to “Impact Wrestling” stało się główną nazwą federacji. Obecnie wszystko stanęło na głowie i głównie za sprawą Jeffa Jarretta, oficjalną nazwą federacji będzie “Global Force Wrestling”.

Jak się dowiedzieliśmy, nazwa “Impact” ma jednak pozostać jako tygodniówka emitowana w każde czwartki na POP TV.

Niedziela gala Slammiversary ma być więc postrzegana jako pierwsze oficjalne PPV od GFW. Siedziba federacji będzie znajdowała się zaś w Skyway Studios w Nashville.

Poniżej znajduje się komentarz Jeffa Jarretta dotyczącego re-brandingu:

“Jesteśmy globalną marką. Mamy współprace w Meksyku, Japonii i wielu innych miejscach. Wspólnie zebraliśmy się razem, połączyliśmy siły i zasadniczo ostateczne rzeczy związane z re-brandingiem wydarzą się w niedzielę podczas Slammiversary.”

Ed Nordholm z Anthem poinformował zaś, że firma stara się opracować usługę streamową na żądanie, aby fani mogli dotrzeć do cennej biblioteki taśm. Nordholm stwierdził również, że re-branding został zrealizowany z dwóch powodów. Po pierwsze “TNA” nie było już niczym zachęcającym dla potencjalnych partnerów handlowych, a nazwa była skażona z powodu negatywnych opinii mediów.

Co o tym sądzicie? To dobra decyzja ze strony Jeffa Jarretta i władz Anthem Sports? Wypowiadajcie się tutaj oraz na Forum WrestleFans!