BREAKING NEWS: Gwiazda WWE zrzeka się tytułu z powodu kontuzji

Samoa Joe podzielił się w nocy z niedzieli na poniedziałek łamiącą wiadomością. Wrestler ogłosił w materiale wideo zamieszczonym na Twitterze, że zrzeka się tytułu WWE NXT z powodu kontuzji.

Witam, jestem mistrzem NXT Samoa Joe. W ramach mojego niedawnego powrotu, moje cele były bardzo proste. Starałem się zapewnić szacunek i integralność należną zarówno NXT jak i jego mistrzostwom. Dążyłem do tego, aby każdy zrozumiał, że potrzeby jednej osoby nigdy nie przewyższą marki. Dziś okazuje się, że muszę stanąć na tych zasadach. Ostatnio medycy WWE poinformowali mnie, że ze względu na pewne urazy chcieliby, abym na krótki, ale jeszcze nieokreślony czas wycofał się z ringu.

Zdaję sobie sprawę, że w tym tygodniu znajdujemy się na progu nowego NXT. Jesteśmy na skraju nowej ery w naszej historii. Zdaję sobie sprawę, że ta era zasługuje na walczącego mistrza. Dlatego to sprawia, że ta bardzo trudna decyzja jest bardzo łatwa do podjęcia. Ze skutkiem natychmiastowym, zrzekam się NXT Championship. Powodzenia dla tych, którzy będą o nie walczyć. Moje najszczersze kondolencje dla tego, kto wygra, bo już niedługo będę w pobliżu, by odebrać to, co moje.

WWE potwierdziło już, że na wtorkowym NXT odbędzie się four-way #1 contender’s match pomiędzy Pete’em Dunne’em, Tommaso Ciampą, Kylem O’Reilly’m oraz LA Knightem. Federacja prawdopodobnie ogłosi jak zostanie ukoronowany nowy mistrz podczas tego samego odcinka.

Joe został mistrzem, gdy pokonał Karriona Krossa na NXT TakeOver 36 w zeszłym miesiącu. Do tego pojedynku doszło po tym, jak podpisał nową umowę z WWE. Powrócił wtedy do NXT, gdzie początkowo pełnił rolę ekranową, a później stał się aktywnym wrestlerem na ringu.