Artykuł: The Brothers of Destruction – Historia

Bez wątpienia, Undertaker i Kane to dwie najbardziej destrukcyjne siły w historii WWE. Choć czasami byli oni przeciwnikami i prowadzili ze sobą zacięte rywalizacje, łączyli oni również ze sobą siły, aby stać się jednym z najsilniejszych tag team’ów jakie widziałem w kwadratowym kole – chodzi tutaj oczywiście o Brothers of Destruction. W tym roku The Undertaker weźmie udział w Royal Rumble Match’u, a Kane, który od jakiegoś czasu nie pokazuje się w WWE, ma szansę powrócić na Royal Rumble, to kto wie, może po raz kolejny bracia splotą ręce i oczyszczą ring z przeciwników? Poniżej przedstawiam krótką historię tego Tag Teamu.

5 PAŹDZIERNIK, 1997 – „TO MUSI BYĆ KANE!”

Po kilku rozmowach Paul Bearer powiedział Undertakerowi, że ma młodszego przyrodniego brata… Kane zadebiutował w 1997 roku na gali Bad Blood, po walce Umarlaka, który pokonał Shawna Michaelsa. Wielki Czerwony Potwór wyrwał drzwi do klatki Hell In A Cell i wykonał Takerowi Tombstone Piledriver!

18 STYCZEŃ 1998 – INCYDENT Z TRUMNĄ

Podczas Cascet Match’u Undertakera z Shawn’em Michaels’em na Royal Rumble w 1998 roku powrócił Paul Bearer i Kane, który zaatakował swojego brata i zamknął go w trumnie, po czym porozbijał ją siekierą, polał benzyną i podpalił!

29 MARZEC 1998 – BRACIA ZDERZAJĄ SIĘ NA WRESTLEMANII XIV

The Undertaker po ucieczce z płonącej trumny konfrontuje się z Kane’em na WrestleManii XIV, gdzie pokonuje Big Red Monster’a po trzech Tombstone Piledriver’ach!

26 KWIECIEŃ 1998 – INFERNO MATCH

Na Unfrogiven: In Your House poraz pierwszy w historii odbył się Inferno Match, który wygrał Undertaker poprzez podpalenie łokcia Kane’a!

15 CZERWIEC 1998 – JEDNA NOC W PIEKLE

„Stone Cold” Steve Austin i Undertaker łączą swe siły, aby zmierzyć się na RAW w Hell In A Cell Match’u z Kane’em, który połączył swe siły z Mankind’em. Rezultatem tej walki był no-contest.

30 SIERPIEŃ 1998 – PODSUMOWUJĄCA AUTOSTRADA DO PIEKŁA

Na SummerSlam 1998, The Undertaker przegrywa walkę o WWF Championship. Podczas walki pojawił się Kane z pomocą dla Deadman’a. Ten jednak posyła go z powrotem i staje z Austinem twarzą w twarz.

27 WRZESIEŃ 1998 – ZAŁAMANIE

Na Breakdown: In Your House, The Undertaker i Kane jednocześnie przypięli „Stone Cold” Steve’a Austin’a w Triple Threat Matchu o tytuł WWF. Z powodu zamieszania tytuł zostaje bez właściciela i ostatecznie odzyskuje go The Rock na Survivor Series.

21 STYCZEŃ 2001 – KRÓLEWSKIE SPOTKANIE

Kane i Undertaker łączą siły na Royal Rumble 2001 eliminując szereg gwiazd, lecz ostatecznie oboje zostali wyeliminowani.

25 LUTY 2001 – IDĄC PO ZŁOTO

Brothers of Destruction dostali swoją pierwszą szansę na zdobycie WWF Tag Team Championship na No Way Out 2001. Ich przeciwnikami byli The Dudley Boyz oraz Edge i Christian. Ostatecznie bracia nie zdobyli tych tytułów, ponieważ przeszkodzili im w tym Rikishi oraz Haku.

19 KWIECIEŃ 2001 – MISTRZOWIE

Po kilku miesiącach dominacji, team Brothers of Destruction wygrywają swoje pierwsze tytuły mistrzów tag team WWF pokonując Edge’a & Christian’a na SmackDown.

9 SIERPIEŃ 2001 – PODBÓJ NOWEGO ŚWIATA

The Undertaker i Kane wygrywają tytuły WCW World Tag Team Championship pokonując Sean’a O’Haire i Chuck’a Palumbo na SmackDown.

19 SIERPIEŃ 2001 – OCHRONA SWOJEGO TERYTORIUM

The Phenom i The Demon obronili swoje tytuły po pokonaniu Chris’a Kanyon i Diamond Dallas Page’a w Steel Cage Matchu na SummerSlam 2001.

14 MARZEC 2004 – WIĘCEJ ZMARŁYCH

Po przejściu własnymi drogami trzy lata wcześniej, The Undertaker i Kane kończą swoją rozpoczętą rywalizację na WrestleManii 20, na której Deadman pokonał swojego brata (jego pierwszy w historii dwukrotny przeciwnik), i powiększył swój Streak do 12 zwycięstw na WrestleManii.

3 LISTOPAD 2006 – BRACIE, GDZIE JESTEŚ?

The Undertaker i Kane oficjalnie jednoczą się na SmackDown po raz pierwszy od pięciu lat. Brothers of Destruction pokonują swoich rywali, którymi są Mr. Kennedy i MVP.

30 MARZEC 2008 – NA SZCZYCIE NA WRESTLEMANII

Umarlak i Demon oboje zostali mistrzami na Wrestlemanii XXIV. Kane pokonał Chavo Guerrero w ECW Championship Match’u a Undertaker pokonał Edge’a w World Heavyweight Championship Match’u (i przedłużył swój Streak na WrestleManii do 16-0).

—- Kane vs. Chavo Guerrero —-

—- The Undertaker vs. Edge —-

24 PAŹDZIERNIK 2010 – DO PIEKŁA I Z POWROTEM…

Po spędzeniu ostatnich dwóch lat w sojuszu, panowie zaczęli znów rywalizować ze sobą. Kane i Undertaker zmierzą się na Bragging Rights 2010, w drugim w historii Buried Alive Match’u. Demon szukając zemsty na Umarlaku za obrażenia doznane w dzieciństwie, pogrzebał Phenoma pod ziemią.

23 LIPIEC 2012 – TYSIĄC…

The Brothers of Destruction oficjalnie powracają na RAW 1000, gdy Undertaker uratował Kane’a przez atakiem gwiazd WWE i pozbyli się ich z kwadratowego pierścienia.

8 KWIECIEŃ 2013 – MŁODSZY BRAT

Świeżo po zwycięstwie na WrestleManii 29, aby powiększyć swój Streak, Undertaker wraca na Raw, lecz zostaje zaatakowany przez The Shield. Kane i Daniel Bryan, którzy tworzyli Team Hell No przybiegli z pomocą. Kane udowodnił bratu, że złe więzi krwi, które łączyły ich we wcześniejszych czasach przeminęły…

25 PAŹDZIERNIK 2015 – ZEMSTA

Na Hell In a Cell, The Undertaker przegrał swoją walkę z Brock’iem Lesnar’em, lecz po walce został zaatakowany przez The Wyatt Family. Następnej nocy na RAW, gdy Bray Wyatt wyjaśniał sytuację, Kane wyszedł aby pomścić brata, lecz on również został zaatakowany przez rodzinę Wyatt’ów.

22 LISTOPAD 2015 – PO SPRAWIE

The Phenom i The Demon po raz kolejny zjednoczyli swoje siły i jako Brothers of Destruction spotkali się na Survivor Series w pojedynku z The Wyatt Family. Oczywiście pojedynek wygrali Kane i Undertaker.

15 LISTOPAD 2016 – 900…

Podczas 900-setnego epizodu SmackDown, The Undertaker powrócił i w trakcie „The Cutting Edge” wysłał wiadomość zawodnikom niebieskiego brandu przed ich walką z RAW na Survivor Series. Gdy SmackDown zeszło z anteny, Kane wyszedł na rampę i razem z Umarlakiem wykonali swój klasyczny gest.

PS: KLIKNIĘCIE W POGRUBIONY TEKST PRZENIESIE WAS DO FILMIKÓW 🙂