Zmiana posiadacza pasa NXT, Debiut Franky Monet i reunion Blanki Belair z Rheą Ripley i Raquel Gonzalez, Gwiazda NXT opuszcza brand!

» Kushida został nowym Mistrzem WWE NXT Cruiserweight.
Na wtorkowej premierze NXT Kushida pokonał Santosa Escobara, tym samym zdobywając pas. Jest to pierwszy title reign Kushidy w WWE. Escobar zunifikował tytuły Cruiserweight na „Takeover: Stand and Deliver” Night Two w zeszły czwartek, pokonując Jordana Devlina w Ladder Matchu. Stał się wtedy mistrzem Undisputed NXT Cruiserweight. WWE odnosi się teraz do Kushidy po prostu: NXT Cruiserweight Champion.
Escobar był mistrzem od wygrania finału ośmioosobowego turnieju na show NXT 3 czerwca 2020 roku.

» Na USA Network doszło do wielkiego momentu dla dywizji kobiet WWE NXT. Segment rozpoczął się od Dakoty Kai przedstawiającej nową mistrzynię kobiet NXT Raquel Gonzalez. Światła w Capitol Wrestling Center nagle zgasły, a gdy powróciły, na arenę wyszła Franky Monet, niosąc psa rasy Pomeranian. Monet to była Impact Knockouts Champion Taya Valkyrie, która jest żoną WWE RAW Superstar Johna Morrisona. Franky pogratulowała Gonzalez. Powiedziała, że najlepsza kobieca dywizja na świecie właśnie stała się trochę bardziej błyszcząca, trochę „bardziej bujająca” i o wiele lepsza. Nagle na arenę wyszła mistrzyni kobiet Rhea Ripley. Razem z Gonzalez objęły się i świętowały razem, aż muzyka znów przerwała i wyszła mistrzyni kobiet SmackDown Blanca Belair. Belair, Gonzalez i Ripley świętowali w ringu ze swoimi tytułami, a tłum ich dopingował. Na dużym ekranie pokazano zdjęcie z przeszłości trzech mistrzyń pozujących razem na początku ich kariery w NXT. Zdjęcie, które w tym tygodniu stało się viralem.

» Roderick Strong podczas show spotkał się z NXT General Managerem Williamem Regalem w jego biurze i przekazał kopertę z dokumentami, przypuszczalnie jego wypowiedzenie, po czym powiedział, że jestskończonyw NXT. Regal przyznał, że Strong sprawiał mu problemy z The Undisputed Era, ale powiedział, że jest on wytrawnym profesjonalistą i jest mile widziany z powrotem w NXT w każdej chwili.
WWE później oświadczyło, że Strong oficjalnie zrezygnował z udziału w NXT. Roderick przegrał z Cameronem Grimesem na zeszłotygodniowym Takeover i miał wziąć udział w Battle Royal, który miał wyłonić uczestników Takeover Gauntlet Eliminator, ale za kulisami pojawił się segment, w którym pokazano Stronga opuszczającego show. WWE często powołuje wrestlerów do głównego rosteru o tej porze roku, ale nie ma jeszcze oficjalnej informacji na temat tego, czy Strong zmierza do niebieskiej czy czerwonej marki. Wrestler jest związany z WWE od października 2016 roku.