WWE: Top 30 walk 2016 roku (miejsca #30-#21)

Ciekawy rok za nami, prawda? WWE dostarczyło nam Cruiserweight Classic, podział brandów i inne atrakcje. Śmiało można mówić, że to było dobre 366 dni dla fana wrestlingu. Jak wygląda więc lista najlepszych walk z federacji Vince’a McMahona?

Początkowo, tak jak rok temu, w tym wpisie miało się znaleźć 25 pojedynków, subiektywnie uznanych za najlepsze w tym roku. Ciężko jednak było pozbyć się pewnych walk, a w dodatku przyznane zostało kilka wyróżnień, dla starć które prawie znalazły się na liście, oto one:

Wyróżnienia:
AJ Styles vs. Chris Jericho – WWE FastLane
Dean Ambrose (c) vs. Kevin Owens – Royal Rumble (Last Man Standing Match for IC Title)
Akira Tozawa & Tajiri vs. #DIY (c) – NXT TV 28/12 (Tag Team Match for NXT Tag Team Titles)
Shinsuke Nakamura (c) vs. Samoa Joe – NXT TakeOver: Toronto (Singles Match for NXT Title)
Jeszcze trzeba wspomnieć o co najmniej kilku walkach z CWC, jednak napiszę po prostu ogólnie, że to był bardzo dobry ringowo turniej.


Jak możecie zauważyć, ta część będzie zawierała tylko miejsca od #30 do #21. Powód jest prosty, w przypadku gdy wszystkie walki zostałyby podane na tacy, artykuł byłby niebotycznie długi. Dlatego więc sprawdźcie, czy wasz faworyt nie odpadł już w “rundzie wstępnej” do wyścigu o miano najlepszej walki roku. Będzie emocjonująco. Zaczynamy!


30. NXT Championship
Singles Match
Shinsuke Nakamura vs. Samoa Joe (c) – NXT Takeover: Brooklyn II

Walka wieczoru drugiej edycji NXT TakeOver: Brooklyn. Niepokonany Shinsuke Nakamura, kontra ówczesny mistrz Samoa Joe. Ta walka już na papierze zapowiadała się genialnie. Czuć było, od samych wejściówek zawodników, że to jest ważna walka. Czy jednak w ringu spełniła wszystkie oczekiwania? Nie do końca. Osobiście miałem niedosyt zarówno po tym, jak i po rewanżowym starciu Joe z Nakamurą w Toronto. Pierwszą ich walkę jednak cenie sobie bardziej, dlatego w tym subiektywnym rankingu, to właśnie main event TakeOver: Brooklyn II, otwiera listę Top 30 w 2016 roku.


29. Singles Match
Shinsuke Nakamura vs. Finn Balor – NXT TV 13/07

Znów na liście pojawia się Shinsuke Nakamura. Starcie z Finnem Balorem spokojnie mogłoby kończyć NXT TakeOver. W NJPW byłaby to zapewne główna z atrakcji PPV. W poprzednim roku dostaliśmy jednak takie zestawienie na tygodniówce, co nieco zabiło magię tego starcia. Jasne, to wciąż było bardzo dobre ringowo widowisko, jednak na TakeOver, z całą oprawą i większą ilością fanów, wyglądałoby to dużo bardziej poważnie.


28. RAW Women’s Championship
Singles Match
Sasha Banks vs. Charlotte (c) – RAW 25/07

Przygotujcie się, bo to dopiero pierwsza z walk tych pań, która pojawi się na liście. To było dobre pierwsze RAW po podziale na brandy. Pas zmienił posiadaczkę i wydawało się, że Sasha będzie panowała długo wśród kobiet… wydawało się.


27. NXT Women’s Championship
Singles Match
Asuka (c) vs. Bayley – NXT Takeover: Brooklyn II

Walka oceniona przez Dave’a Meltzera na cztery gwiazdki, zyskała, gdy wróciłem do niej kilka dni temu. Panie wyszły na ring w bardzo trudnym momencie, po świetnym tag team matchu Revival vs. #DIY. Publika więc musiała trochę odsapnąć, jak i sam widz. Dlatego na żywo, czy przy pierwszym obejrzeniu, ocena tej walki mogła być nieco zaniżona. Jest to jednak kolejny dowód na to, że Bayley jest bardzo dobrą wrestlerką, tym razem będąc w kwadratowym pierścieniu z Asuką.


26. #1 Contender’s Match for WWE Title at WrestleMania 32
Triple Threat Match
Roman Reigns vs. Brock Lesnar vs. Dean Ambrose – Fastlane

Na Fastlane, podczas walki o miano pretendenta do tytułu WWE, faworyt był jeden, Roman Reigns. Inna opcja w zasadzie nie wchodziła w grę. Motyw niemalże identyczny, co rok temu, gdy Roman walczył o main event WrestleManii, z Danielem Bryanem. Jak wtedy, tak i w tym przypadku, niespodzianki nie było. Sam storyline oraz walka były, trzeba przyznać, dość angażujące. Kreatywnym w federacji spodobało się to tak bardzo, że porzucili plany walki Wyatt vs. Lesnar, na rzecz Street Fight Matchu, pomiędzy Ambrosem, a Lesnarem. Jak wyszło… niestety wiemy.


25. RAW Tag Team Championship
Tag Team Match
Cesaro & Sheamus vs. The New Day (Big E & Kofi) (c) – Roadblock: End of the Line

Najświeższy z pojedynków, które dostały się do topki. W pełni jednak na to zasłużył. Po ponad rocznym panowaniu w dywizji tag team, New Day pożegnało się z pasami, na rzecz Cesaro i Sheamusa. Trzeba pochwalić booking tej walki. Mistrzowie próbowali absolutnie każdej zagrywki, której użyli na przestrzeni swojego title reignu, jednak nic nie działało. Zdesperowane New Day dało z siebie wszystko co mogli, jednak to nie wystarczyło. Pozytywne zaskoczenie, bo przed galą nie sądziłem nawet, że to starcie ma aż taki potencjał.


24. Singles Match
Tommaso Ciampa vs. Johnny Gargano – CWC 03/08

Od tego momentu, od bratobójczej walki pomiędzy Tommaso Ciampą, a Johnnym Gargano, można mówić, że #DIY stali się drużyną z krwi i kości. To, jak ten pojedynek został podbudowany emocjonalnie, było zdecydowanie czymś ekstra. Z początku sądziłem, że skrzyżowanie tych dwóch wrestlerów w pierwszej rundzie jest błędem. Ciampa z Gargano jednak bardzo szybko mnie z niego wyprowadzili i byłem cały zaangażowany w to, co działo się w kwadratowym pierścieniu. Wrestling na najwyższym poziomie, z oprawą rodem ze sceny niezależnej, z głównymi aktorami, którzy wtedy w zasadzie wciąż byli zawodnikami niezależnymi. Czyli indy w wersji WWE.


23. Intercontinental Championship
Ladder Match
Owens (c) vs. Ryder vs. Zayn vs. Ziggler vs. Stardust vs. The Miz vs. Sin Cara – WrestleMania 32

Minimalne gorsze starcie, niż opener WrestleManii 31. Oddać jednak trzeba, że nawet w Ladder Matchu została opowiedziana historia. Owens z Zaynem wyniszczali się wzajemnie i wykonywali coraz to niebezpieczniejsze akcje. W efekcie Kevin nie obronił tytułu Interkontynentalnego, a zgarnął go Zack Ryder… żeby nakręcić reklamę Snickersa na RAW i stracić pas po 24 godzinach.


22. WWE Championship
Triple Threat Match
Dean Ambrose (c) vs. Seth Rollins vs. Roman Reigns – Battleground

Kto nie czekał na walkę The Shield, w Triple Threat Matchu, niech pierwszy rzuci kamieniem. Poczekam. Było to marzenie większości fanów WWE, jednak rzeczywistość okazała się dość brutalna. Po Money in the Bank zawieszony został Roman Reigns i nie brał udziału w promocji walki. Wszystko więc zeszło na barki Deana Ambrose’a i Setha Rollinsa, którzy jednak zamiast wplątywać w swój feud elementy z historii Shield, zostali wplątani w rywalizacje między RAW i Smackdown, tuż przed draftem. Z wielkiej walki, wyszła więc bardzo mizerna podbudowa. Sam Main Event Battleground? Bardzo dobry. Nie można jednak oprzeć się wrażeniu, że mógłby być znacznie lepszy.


21. RAW Women’s Championship
Hell in a Cell Match
Charlotte vs. Sasha Banks (c) – Hell in a Cell

Pierwszy raz kobiety walczyły w Hell in a Cell Matchu, pierwszy raz kobiety zamykały WWE PPV. Historyczne wydarzenie dla Charlotte, Sashy Banks, jak i dla samej federacji. Co jednak nie zagrało? Stoły. To przez nie właśnie, nie wyszła większość spotów. Dwa z nich odmówiły posłuszeństwa, gdy miały się złamać, przez co ucierpiała bardzo końcówka tego starcia. Same okoliczności tej walki, zmuszają mnie jednak, by umieścić ten Hell in a Cell Match na liście. Żałuję tylko, że tak nisko, bo powinien być znacznie wyżej, gdyby tylko wszystko zagrało, tak jak powinno.


 

To tyle na dzisiaj, kolejna część topki już jutro, punktualnie o 20:00! Nie przegapcie!