WWE SmackDown Live 1 października 2019: Raport

Znajdujemy się w KeyBank Center w Buffalo. Na show zapraszają nas Tom Phillips, Renee Young oraz Aiden English. Już na samym początku Tom wspomniał wszystkim o sytuacji, która miała miejsce w Arabii Saudyjskiej, przez co Michael Cole oraz Corey Graves zostali zastąpieni w loży komentatorskiej.

W ringu obecni są WWE Champion Brock Lesnar oraz Paul Heyman, który wziął mikrofon i powiedział, że jego podopieczny jest bardzo wkurzony mimo, iż udało mu się wygrać podczas Crown Jewel w starciu z Cainem Velasquezem. Paul po chwili zaprezentował krótki materiał z tego pojedynku – trwał on nieco ponad dwie minuty, a Brock poradził sobie z byłym zawodnikiem UFC, ale musiał przybyć bohater Rey Mysterio, który zniszczył mistrza WWE przy użyciu krzesełka. Paul dodał, że razem ze swoim klientem pojawili się w biurze prezesa WWE prosząc go o wystawienie Reya Mysterio. Vince odpowiedział, że nie może tego zrobić, ponieważ gwiazdy SmackDown zą zakontraktowane wyłącznie przez FOX, a gwiazdy RAW wyłącznia dla USA Network. Paul dodał, iż oznajmił, że jeśli Rey nie może pojawić się na niebieskiej tygodniówce, to w najbliższy poniedziałek na RAW zjawi się jego klient i poszuka wrestlera z Meksyku. Na zakończenie Heyman ogłosił, że jego klient porzucił SmackDown, dzięki czemu będzie mógł zapolować na Reya Mysterio.

Niespodziewanie na zapleczu widzimy obecnych WWE COO Triple H oraz WWE Hall of Famera Shawna Michaelsa, co spodobało się fanom.

SmackDown Women’s Title Match: Nikki Cross vs. Bayley

Zwyciężczyni: Bayley

Po walce WWE NXT Women’s Champion Shayna Baszler zaatakowała Bayley, co spodobało się fanom zgromadzonym na arenie. Po krótkiej wymianie ciosów, Shayna zniosła tytuł mistrzowski kobiet NXT w geście zwycięstwa.

Na zapleczu Cathy Kelley przeprowadziła wywiad z Samim Zaynem odnośnie dzisiejszych wydarzeń. Sami stwierdził, że jest to coś dziwnego i być może oglądamy tygodniówkę WWE NXT, a nie SmackDown. Niespodziewanie przy Samim pojawili się Matt oraz Keith Lee. Sami następnie opowiadał o tym, jak nie lubił NXT od momentu, kiedy się tam pojawił. Segment ten doprowadził do momentu, w którym Zayn uciekał przed wrestlerami WWE NXT, jednak Ci go dogonili, a następnie wykonali swoje firmowe akcji.

Czas na MizTV. Gospodarz na samym początku zaznaczył, że jego gościem specjalnym miał być nowy WWE Universal Champion. “The Fiend” Bray Wyatt, ale nie był w stanie się zjawić na SmackDown z powodu problemów z transportem z Arabii Saudyjskiej. W związku z tym Mike zaprezentował nam materiał wideo z walki Braya i Setha podczas Crown Jewel, a następnie wspomniał o pojawieniu się kilku gwiazd WWE NXT Shayny Baszler, Matta Riddle i Keitha Lee. Po tych słowach na arenie zjawił się Tommaso Ciampa, który powiedział, że w MizTV pojawi się jedna z najbardziej popularnych gwiazd, przedstawiając siebie jako największego artystę sportowego wszechczasów. Ciampa dodał, że Miz stoi na ringu w taki sposób jakby świat miał się kręcić wokół niego, ale nadszedł czas, aby ktoś przyszedł do ringu i pokazał mu, że jest na końcu łańcucha pokarmowego. Ciampa przypomniał wszystkim o tym, co wyprawia w WWE NXT. Mike powiedział, że wie kim jest Ciampa i co robi, ale myślał, iż wymyśli coś bardziej oryginalnego, ale zdecydował się na zrobienie tego samego, co robi od ponad 15 lat. Mike dodał, że jeśli WWE NXT oraz Ciampa są tutaj na SmackDown, aby złożyć oświadczenie, to zróbcie to. Po tych słowach dowiedzieliśmy się, że ta dwójka zmierzy się ze sobą na ringu.

Single Match
The Miz vs. Tommaso Ciampa

Zwycięzca: Tommaso Ciampa

Następnie widzimy spacerującego Daniela Bryana, przy którym zatrzymali się Triple H oraz Shawn Michaels. Hunter poinformował, że wszystkie trzy brandy będą walczyły ze sobą podczas Survivor Series i dlatego tutaj są. Po tych słowach, Daniel wyzwał Triple H do walki, jednak ten odpowiada, że nie zabrał ze sobą odpowiedniego ekwipunku, ale zna kogoś, kto to zrobił. HHH zaprezentował WWE NXT Championa Adama Cole’a, który poszukiwał przeciwnika na dzisiejsze SmackDown. Ta walka została już zatwierdzona.

Tag Team Match
Mandy Rose & Sonya Deville vs. Tegan Nox & Rhea Ripley

Zwyciężczynie: Tegan Nox & Rhea Ripley

Po krótkiej przerwie w ringu pojawili się Triple H, Shawn Michaels oraz Stephanie McMahon, która przypomniała o rewolucji, jaka miała miejsce podczas WWE Crown Jewel, czyli show w Arabii Saudyjskiej. Podczas tego wydarzenia doszło do pierwszej w historii walki z udziałem kobiet, w której Lacey Evans zmierzyła się z Nattie.

WWE NXT Title Match: Daniel Bryan vs. Adam Cole

Zwycięzca: Adam Cole

Po walce Triple H oraz Shawn Michaels pogratulowali zwycięstwa Cole’owi, do którego dołączył Roderick Strong oraz kilka supergwiazd WWE NXT. Hunter wziął mikrofon i powiedział, że na WWE Survivor Series, gwiazdy RAW oraz SmackDown mogą stoczyć bitwę z jego podopiecznymi, oczywiście jeśli chcą. Triple H dopowiedział, że tutaj stoi jego armia, która wykonała pierwszy ruch i czeka na odpowiedź ze strony pozostałych brandów. Na zakończenie krzyknął “We Are NXT”, po czym udał się na zaplecze razem ze świętującymi gwiazdami NXT w ringu.