WWE SmackDown 29.01.2019 – Najlepsze i Najgorsze Momenty

Po dobrym RAW przyszedł czas na SmackDown, które wypadło równie dobrze co czerwona tygodniówka.  Na początek otrzymaliśmy mocny segment z Becky i Charlotte. Wyjaśniło się kilka kwestii odnośnie Elimination Chamber oraz tego kto zmierzy się z Danielem Bryanem podczas wspomnianej gali. Ujrzeliśmy nowe „drewniane” mistrzostwo WWE, które to wygląda pięknie moim zdaniem. Poznaliśmy najbliższych rywali Co – Besties, a także nowego mistrz Stanów Zjednoczonych. Show miało swoje najlepsze, jak i najgorsze momenty, które zaraz sobie omówimy. Przechodzę już do konkretów i zapraszam was do lektury. Miłego czytania!


#1 Najlepsze 

Konwersacja Becky i Charlotte

Początek SmackDown to mocny segment z udziałem pań, które w ostatnim czasie są na szczycie dywizji kobiet w WWE. Becky powiedziała kilka słów o zwycięstwie na Rumble, jak i o poniedziałkowej konfrontacji z Rondą na RAW. Naprawdę przyjemnie słucha się Becky, a jej proma stoją na wysokim poziomie. Pojawienie się „Królowej” wcale mnie nie zdziwiło, bo spodziewałem  przerwania wypowiedzi „The Mana” przez jej osobę. Panie wymieniały się zdaniami a Flair mówiła o tym, że cieszy się ze zwycięstwa Irlandki, co wyglądało mega sztucznie. Lynch na koniec poczęstowała Charlotte punchem w twarz, a kilka chwil później doszło do brawlu z ich udziałem. Wygląda na to, że WWE faktycznie będzie chciało dodać Flair do walki na WrestleManii.


#1 Najgorsze 

R-Truth nowym mistrzem United States

Czy to był sen? nie. Truth naprawdę został mistrzem Stanów Zjednoczonych, co było dużym zaskoczeniem dla wszystkich fanów. Najpierw pokonuje on Shinsuke w dziwny sposób, by kilka minut później odliczyć do 3 Ruseva. Jaki był sens dawania pasa Nakamurze na Rumble? skoro stracił go na SmackDown? według mnie oznacza to albo odejście Shina z WWE, na co zanosi się od pewnego czasu lub chęć zrobienia z pasa „hot potato”. Najbardziej stracił na tym RuRu, który w piękny sposób zdobył tytuł, a teraz został po prostu podłożony Truth’owi. W jedną noc dwóch mid – carderów, zostało odesłanych na sam koniec kolejki do pasa US. Jestem ciekaw, co dalej będzie się działo wokół tego tytułu, bo wydarzenia z SD mogą prowadzić do czegoś ciekawego.


#2 Najlepsze

The Usos nowymi pretendentami

Ogłoszony został Fatal Four Way, który miał wyłonił nowych pretendentów i przeciwników Shane’a i Miza na Elimination Chamber PPV. Walka stała na dobrym poziomie, a i wynik mnie cieszy, bo The Bar od dłuższego czasu mnie po prostu nudzi. Z dobrej strony zaprezentowano tu Heavy Machinery co zwiastuje, że będą oni kluczowymi graczami w dywizji tagowej RAW\SmackDown. Zwycięstwo braci Uso na plus, ale czy mają oni szanse wygrać z Co-Besties? moim zdaniem będą przejściowymi rywalami.


#2 Najgorsze

Brak Asuki na SmackDown

Po zwycięstwie nad Becky podczas Royal Rumble spodziewałem się, że mistrzyni zjawi się na niebieskiej tygodniówce. Na SmackDown jednak jej nie było i nie poznaliśmy dalszych planów odnośnie tytułu SD Women’s. Osobiście nie widzę dla niej rywalki w rosterze SD! jedyną osobą, która może pójść na pas jest Charlotte Flair i sądzę, że to ona będzie następnym wyzwaniem Japonki.


#3 Najlepsze

Nowe mistrzostwo WWE

Czas na zmiany! Daniel Bryan podczas swojego segmentu wyrzucił do kosza pas WWE, a zastąpił go tytułem zrobionym z drzewa. Dla kogoś może być to śmieszne, ale dla mnie jest to strzał w dziesiątkę. Ten pas nie dość, że wygląda ładnie to i idealnie pasuje do obecnego gimmicku Danielsona. Bryan wygłosił świetne promo i mówił m.in o tym, iż jest mistrzem planety oraz o wygranej na Royal Rumble. Cały segment na ogromny plus, bo dostaliśmy bardzo dobry speech Daniela jak i zobaczyliśmy nowy wygląd tytułu mistrzowskiego


#3 Najgorsze

Andrade atakuje Reya Mysterio

Rey i Andrade odbyli kilka starć, które przeważnie wygrywał młodszy meksykanin. Feud oby panów polega przede wszystkim na walkach. Tu dostajemy atak ex Almasa, który zupełnie nic nie wniósł do ich rywalizacji. Były plotki, że mają zostać złączeni w stajnie z Sin Carą, ale jak widać chyba nici z tego. Zupełnie nie mam pojęcia do czego to prowadzi? pewnie za tydzień zobaczymy to samo. Obstawiam, iż panowie zakończą feud kolejnym pojedynkiem i możliwe, że odbędzie się on na Elimination Chamber.


#4 Najlpesze 

Ogłoszenie uczestników Elimination Chamber Matchu o WWE Championship

Przemowę Bryana przerwał AJ Styles. Po chwili zaczęli pojawiać się tez inni wrestlerzy m.in Randy Orton, Mustafa Ali czy Jeff Hardy. Mnie urzekł Samoa Joe! gościu dal genialne promo, które tylko potwierdziło że jest on świetnym mówcą. Wszystko prowadziło do tego, że Triple H ogłosił Chamber Matchu, w którym to Daniel Bryan stanie w obronie pasa WWE. Doszło do brawlu pomiędzy uczestnikami tego starcia, który zakończył się chaosem. Dostaliśmy dobry segment, jak i ważne ogłoszenie w kwestii rywali Bryana na Elimination Chamber.