WWE SmackDown 05.03.2019 – Najlepsze i Najgorsze Momenty

Jesteśmy po ostatnim SmackDown przed niedzielnym PPV FastLane, tak więc przyszedł też czas na “Najlepsze i Najgorsze Momenty” z tejże tygodniówki. Show było dobre, ale nie była to tygodniówka, która jakoś mnie zaciekawiła. Jedyne na co czekałem, to segment z udziałem Becky i Charlotte, a reszta była takim dodatkiem.

Gale rozpoczęto od przemowy Daniela Bryana, który to przypomniał nam wydarzenia z przed tygodnia. Mieliśmy też starcie o pas US, w którym to poznaliśmy nowego mistrza, a także walkę tag teamową z udziałem Rico i Blacka. Show miało swoje najlepsze, jak i najgorsze momenty, które zaraz sobie omówimy. Przechodzę już do konkretów i zapraszam was do lektury. Miłego czytania!


#1 Najlepsze

Przemowa mistrza

Show rozpoczęło się od przemowy mistrza “planety” Daniela Bryana, który to mówił m.in o wydarzeniach sprzed tygodnia, w których to Kevin Owens zyskał miano pretendenta do pasa WWE. Bryan wspomniał o tym, że Kofiego nie ma na SD i dodał, iż nie jest on osobą, która poradziłaby sobie w walce z nim. Mistrz powiedział także, że Owens nie zasługuje na title shoota i pojedynek z mistrzem na FastLane. Kevin zjawił się po chwili i posłał kilka zdań w kierunku naszego championa. Cały ten segment został dobrze poprowadzony, bo mocno pokazano tu heelowy charakter Daniela, jak i ładnie zaprezentowano face’ową postać Kanadyjczyka. Na sam koniec doszło do brawlu, w którym to Kev został zdewastowany przez potężnego Rowana.


#1 Najgorsze

Sytuacja wokół SmackDown Women’s Championship

Mandy Rose pokonała Naomi w krótkim pojedynku, co dziwić nie powinno, bo jest ona pretendentką do tytułu. Po walce zaś Sonya i Mandy zostały zaatakowane przez Asukę, która to w szybki sposób załatwiła obie panie. Co mi się tu nie podoba? a to, że pas kobiet jest zupełnie na drugim planie, a wokół niego nie dzieje się nic ciekawego. Asuka ma bardzo słaby run, który chyba zakończy się na WrestleManii, gdzie pokona ją Lacey Evans.


#2 Najlepsze

W dywizji tagowej coraz to ciekawiej

Black i Rico weszli w main roster z przytupem pokonując kilka czołowych tagów. Choć nie podoba mi się łączenie ich w tag team, to akurat po ostatnim SD trochę zmieniłem do tego podejście. Panowie po dobrej walce pokonali The Bar, a po walce zostali zaatakowani przez Nakamure i Ruseva. Na pomoc przybyli Hardysi, którzy razem z Aleisterem i lotnikiem poradzili sobie z rywalami. Przeszedł mi ciekawy pomysł do głowy, który faktycznie może mieć miejsce, co jakby tak zrobić Ladder Match o pasy SD Tag Team na Manii, w którym to Usosi broniliby tytułów starciu z wyżej wymienionym ekipami. Myślę, że byłby to bardzo dobry mecz i idealny opener WrestleManii.


#2 Najgorsze

Feud, który nadal stoi w miejscu

Do WrestleManii pozostał miesiąc, a rywalizacja pomiędzy Stylesem i Ortonem nadal stoi w miejscu. Niby mamy jeszcze 4 tygodniówki do WM’ki, ale obawiam się, iż do tego czasu WWE nie wykreuje nic ciekawego i dostaniemy nudne story. Od jakiegoś czasu widzimy AJ’a, który wypowiada się na zapleczu, a przerywa mu Randall i coś mu tam mówi i odchodzi. Trochę szkoda, że będzie to raczej poboczna rywalizacja i pewnie trafią do środka karty WrestleManii. Jest tu potencjał na coś dobrego, ale czy federacja dobrze to poprowadzi? tego nie wiadomo.


#3 Najlepsze

Samoa Joe nowym mistrzem United States

W końcu! po tak długim oczekiwaniu na złoto w main rosterze Joe zdobywa upragniony pas. Moze nie jest to główne mistrzostwo, ale i tak cieszy bardzo, że Samoa dobił się do jakiegokolwiek tytułu. Pojedynek stał na bardzo dobrym poziomie, a każdy miał tam okazje do zgarnięcia pasa. Jednak to Joe wykorzystał okazje i po wykonaniu “Rock Bottom” przypiął Andrade. Wiele osób mówi, że na WM’ce dojdzie do wieloosobowego Ladder Matchu o pas US, ale ostatnio pojawiły się newsy, iż rywalem Samoa Joe na WrestleManii będzie sam John Cena, co wydaje się jeszcze ciekawszą opcją niż starcie z drabinami.


#3 Najgorsze

Niech ten feud się w końcu zacznie

Kazdy dobrze wie, że całe te story prowadzi do walki Miza z Shanem na WrestleManii 35. WWE natomiast przeciąga tą historie ile się da, a do WM czasu coraz mniej. Moim zdaniem RR było dobrym miejscem na heel turn Mike’a, który to odwróciłby się od McMahona. Jednak stało się inaczej, bo panowie zdobyli pasy, by stracić je kilka tygodni później. Mam nadzieje, że FastLane przyniesie nam to, na co wszyscy czekają czyli start feudu dwójki przyjaciół.


#4 Najlepsze

The Man dokłada Charlotte

Jak wiemy na FastLane dojdzie do starcia Becky z Charlotte, gdzie na szali znajdzie się miejsce Lynch w walce o pas na Manii. Jeśli wygra Irlandka, to zostanie dodana do meczu Rondy z Charlotte, gdy jednak zwycięstwo odniesie Flair to będzie to prostu singles match. Wiadome jest jednak to, że wszystko zakończy się wygraną Becky, która niczym Daniel Bryan w 2014 wywalczy sobie miejsce na WrestleManii. Na SD promo Charlotte przerwała Lynch, która to została zaatakowana przez córkę Rica po tym, jak “The Man” ją sprowokowała. Becky wyszła z tego cało, bo uporała się z Charlotte zapinając jej “Dis arm her” po czym zostały one rozdzielone przez sędziów.