WWE SmackDown 23.04.2019 – Najlepsze i Najgorsze Momenty

Kevin Owens Show! tak mogę zacząć wstęp do tego wpisu, bo wczorajsze SmackDown było popisem Kanadyjczyka. Jego heel turn na koniec show był czymś na co czekałem od dawna, bo heelowy Kev to świetny Kev. Show otwarto segmentem Shane’a, który mówił o ataku Romana na Vince’a w zeszłym tygodniu i doszło do brawlu, gdzie on wraz z Eliasem zaatakowali Reignsa. Doszło do kolejnej potyczki Finna Balora z Andrade oraz rozmowy Becky z Charlotte, która doprowadziła do walki Flairówny z Bayley, a na szali znalazło się miano pretendentki do pasa SmackDown Women’s Championship.

Dywizja tagowa kobiety umiera na naszych oczach i to co widzieliśmy na SD było tego potwierdzeniem. Walką wieczoru był pojedynek Kofiego z Shinsuke Nakamurą w “No Title Matchu”, który zakończył się dyskwalifikacją. Kevin Owens jak wspomniałem przeszedł heel turn atakując członków New Day po walce. Dobre SmackDown, ale nadal poziom średni! niebiescy w tym tygodniu wypadli nieco gorzej od RAW w moim odczuciu. Show miało swoje najlepsze, jak i najgorsze momenty, które zaraz sobie omówimy.


#1 Najgorsze

Dywizja tagowa kobiet umiera

W tym tygodniu zestawienie zaczynamy od “Najgorszego” momentu, gdzie trafiają pasy tagowe kobiet i ich fatalne prowadzenie. Na RAW mistrzynie zostały zakopane przez Naomi, a na SD Kairi Sane pokonała Peyton w szybkiej walce, gdzie Royce nawet się nie broniła. Czy tak powinny być one prowadzone? to woła o pomstę do nieba! te tytuły nic nie znaczą i pokazano to na niebieskiej gali. Dlaczego dano złoto w ręce Ikonek skoro planów na nie niema żadnych, a Sasha i Bayley na spokojnie mogły kontynuować swój run. Tu dostajemy championki, które są szmacone na każdym kroku i to dobre nie jest. Kolejny tydzień i kolejne porażki, tak oto wygląda ich title reign.


#1 Najlepsze

Shane stawia się za swoim ojcem

Powiem wam, że ten segment naprawdę mi się podobał. Shane wyglądał tu na syna, który zmartwił się tym co Roman zrobił z jego tatą tydzień temu. O’Mac był wściekły na Reignsa za jego atak na Vince’a i w jego promie padły mocne słowa. McMahon uważa, iż Roman to podły człowiek i jego czyn był karygodny. Potem dostaliśmy brawl, w którym on i Elias zaatakowali “Big Doga” i go po prostu zniszczyli. Całkiem fajnie wypadł ten segment, ale sam brawl wyglądał mega słabo i mi się zupełnie nie podobał. Wygląda na to, że WWE idzie w story Reigns – McMahon i jego walka z Eliasem to tylko przerywnik, a na lato szykuje się nam feud Shane’a i Romka, który zapowiada się ciekawie.


#2 Najgorsze

Charlotte pretendentką po raz enty

Wcześniej oglądaliśmy segment, w którym Charlotte i Becky weszły w wymianę zdań, a przerwała to Bayley, która takze była chętna do walki z Becks. Flair zmierzyła z Bayley i ta walka wyglądała bardzo dobrze. Niezwykle wyrównany i emocjonujący pojedynek wygrała niestety Charlotte, która na MITB znów zawalczy z Becky, gdzie na szali znajdzie się pas SmackDown Women’s. Mocno pokazano tutaj Bayley i momentami wierzyłem, iż huggerka to wygra, a skończyło się jak zawsze, czyli porażką. Dostaniemy odgrzewany kotlet i coś mi mówi, że Lynch straci swój tytuł na majowej gali.


#2 Najlepsze

Becky i Charlotte w wymianie słownej

Świetny segmencik! na RAW w większości przeważały walki, a na niebieskiej tygodniówce otrzymaliśmy segmenty na wysokim poziomie. Heelowo zaprezentowała się Charlotte, która wyglądała tutaj bardzo dobrze, zaś Becky powiedziała promo, w którym była naturalna w swojej wypowiedzi i wypadła świetnie. Panie zaczęły się w pewnym momencie przekrzykiwać, co w końcu przerwała Bayley. I jak we wcześniejszym punkcie mówiłem zawalczyła z Charlotte i doznała porażki w starciu miano pretendentki do tytułu. Segment zdecydowanie najlepszy podczas minionego epizodu niebieskiej tygodniówki. Bardzo mi się podobał, a obie wrestlerki pokazały się tu z jak najlepszej strony.


#2 Najgorsze

Andrade wraca na stare śmieci

Andrade wraca na SmacDown no i oczywiście przegrywa z Finnem Balorem. Nic w tym dziwnego, bo Balor przegrał z nim na RAW, więc Finn musiał się odkuć i pokonać go tym razem. Uważam jednak, że można to było inaczej poprowadzić i zrobić jakieś “DQ” czy coś i w najbliższym czasie dać Meksykaninowi shoota na pas IC. Wydaje mi się, że ponowne przejście Andrade na SD może skończyć się tak jak wcześniej i ex La Sombra przepadnie. Walka dosyć szybka i zakończona poprzez nieporozumienie Zeliny i byłego NXT Championa, które to wykorzystał Finn. Co czeka obu panów w przyszłości? czas pokaże.


#3 Najlepsze

Heel turn Kevina Owensa

To co najlepsze wydarzyło się na sam konie show. Po walce Kofiego i Shinsuke, która była main eventem wczorajszego SmackDown i zakończyła się dyskwalifikacją Owens przeszedł heel turn, który był przewidywany, ale chyba nie był spodziewany tak wcześnie. Kevin był facem krótko i zupełnie go w tej roli nie kupiłem, ale sprawował się jako ten dobry świetnie. Wydawało się, że New Day i Owens, którzy poradzili sobie z atakiem Nakamury i Ruseva pozostaną nadal w dobrych stosunkach, ale było inaczej. KO po raz 3 w swojej karierze zdradza swojego “przyjaciela” i zdarza się to 2 lata po jego zdradzie na Y2J’u podczas festiwalu przyjaźni. Jestem zdania, iż była to dobra decyzja, a my będziemy świadkami kapitalnego feudu Kingstona z Owensem, w którym to zobaczymy starego dobrego Kevcia z dawnych dobrych lat.