WWE robi wszystko by zagrozić AEW? – Dwugodzinne NXT na żywo wkrótce na FS1, Próba wykupienia Fite TV, Komentarz Stephanie McMahon

0

Jak wiemy, powstanie All Elite Wrestling wywołało spore poruszenie na ogólnoświatowej scenie wrestlingu. Fani są zachwyceni nowym tworem i uważają nową federacją za świetną alternatywę dla WWE. A, jak reaguje na to Vince McMahon i jego World Wrestling Entertainment? Okazuje się, że nie zamierzają patrzeć na to wszystko z boku i już teraz są gotowi podjąć rywalizację z nowym „wrogiem”.

» Przede wszystkim, trwają obecnie zaawansowane rozmowy nad wprowadzeniem tygodniówki NXT na antenę Fox Sports 1. Miałaby ona odbywać się w środy, w te same godziny kiedy emitowana będzie na TNT tygodniówka AEW. Dodatkowo, show miałoby zostać wydłużone do dwóch godzin i być emitowane na żywo. Na ten moment nikt jeszcze nie wie, kiedy WWE zamierza ogłosić te zmiany i czy będzie oznaczało to przeniesienie się z Full Sail University, ale ponoć rozmowy na linii WWE-FOX układają się na tyle dobrze, że jest to już niemal potwierdzone.

Według zaufanego źródła, WWE czuje znaczną przewagę w „wojnie” z AEW, ponieważ mają oni w rosterze większe gwiazdy i w każdej chwili mogą je przetransferować do NXT. Sama tygodniówka może być natomiast mocno promowana na RAW i SmackDown, co na pewno zachęci fanów WWE do oglądania produktu NXT. Warto jednak zauważyć, że TNT jest większą stacją telewizyjną niż FS1 i dociera do większej ilości osób w Stanach Zjednoczonych. Rywalizacja między tygodniówką NXT, a AEW byłaby zatem bardzo interesująca, pytanie jednak brzmi, czy Vince McMahon w tym wszystkim się nie zagalopuje i nie zmieni oblicza NXT na dobre? Z tym pytaniem zostawiamy Was, piszcie co o tym sądzicie w komentarzach.

» Kolejną oznaką tego, że WWE zamierza znacznie zagrozić All Elite Wrestling są ostatnie doniesienia, o tym jakoby federacja McMahona chciała wykupić portal Fite TV. Jest to platforma streamingowa z której usług korzysta wiele federacji, w tym NJPW, ROH, Impact Wrestling, czy właśnie AEW, ponieważ to właśnie dzięki Fite TV fani spoza Stanów Zjednoczonych i Kanady mogli oglądać Double or Nothing, Fyter Fest i Fight for the Fallen. Gdyby, WWE wykupiło zatem Fite TV, oznaczałoby to utratę mocnego partnera AEW.

» Stephanie McMahon odpowiadając na pytanie jednego z dziennikarzy o konkurencję w postaci All Elite Wrestling odpowiedziała krótko:

„Myślę, że sprawi to, że wszyscy będziemy lepsi.”

Jedno jest pewne – najbliższe miesiące w świecie wrestlingu będą niezwykle ekscytujące, a WWE zrobi wszystko, aby AEW nie powtórzyło sukcesu WCW z lat 1996-1998, kiedy to ich czołowy program Nitro zyskiwał większą oglądalność niż Monday Night RAW.