WWE RAW 9 stycznia 2023: Raport

Czas na kolejny epizod Monday Night Raw. Jesteśmy niecałe 3 tygodnie przed Royal Rumble.

Kevin Owens otwiera show. Owens zmierzy się z Romanem Reignsem na Royal Rumble. Kevinowi wypowiedź przerwał JBL. JBL obraża mieszkańców Alabamy, w której dzisiaj się znajdują. JBL dodaje, że mieszkańcy Alabamy mogą wierzyć sobie w wielką stopę, czy w El Chupacabrę, ale nikt nie wierzy w to, że Kevin może pokonać Romana Reignsa. JBL przedstawia osobę, która jako ostatnia przypięła Romana Reignsa, ta osoba jest współczesnym bogiem wrestlingu. Mowa o Baronie Corbinie. Baron mówi, że Roman zniszczy Kevina na Royal Rumble i jak już jesteśmy w temacie Royal Rumble, Baron oświadcza, że jeśli będzie w Royal Rumble Matchu to go wygra i pokona Romana ponownie, tym razem w main evencie Wrestlemanii. Kevin nie słuchał Corbina. Baron mówi, że jeśli Kevinowi chce się spać, to Baron może zgasić mu światło. Owens odpowiada, że w ciągu 3 minut JBL i Corbin nie powiedzieli nic interesującego. Kevin wyzywa Corbina do walki w tym momencie. JBL i Corbin akceptują wyzwanie.

MATCH #1
Kevin Owens vs Baron Corbin w/JBL

Zwycięzca: Kevin Owens (Stunner)

Po walce pojawili się The Usos i Solo Sikoa i Kevin Owens wdał się z nimi w bójkę. Kevinowi udało się pozbyć braci z okolic ringu przy użyciu krzesła.

Adam Pearce informuje The Usos, że dzisiaj odbędzie się Tag Team Turmoil i zwycięzcy zawalczą z The Usos o pasy tag team. Pearce mówi, że Usos mogą wyjść, bo Solo Sikoa zawalczy dzisiaj z Dolphem Zigglerem i Pearce nie chce, żeby bracia Usos byli w narożniku Solo.

Alexa Bliss pojawia się w okolicach ringu. Alexa mówi, że może Bianca być mistrzynią, ale to Bliss jest tutaj. Alexa dodaje, że Belair nie musi się bać Braya Wyatta lub Uncle Howdy, tylko boi się samej Alexy. Bliss nie czuje się źle po tym co zrobiła tydzień temu. Alexa mówi, że ma nareszcie kontrolę. Alexa mówi, że ma cały świat w swoich dłoniach i nie zawaha się ich użyć, żeby wyrządzić więcej krzywdy i zabrać mistrzostwo kobiet Biance. Na titantronie pojawia się Uncle Howdy. Howdy pyta Bliss, czy ta czuje się jakby była za sterami. Po chwili Howdy wychodzi na rampę. Alexa patrzyła się na Howdy’ego z daleka.

MATCH #2
Bayley vs „Michin” Mia Yim

Zwycięzca: Bayley (Backslide z nogami na linie)

Austin Theory ma parę słów do powiedzenia w ringu. Austin pyta się fanów, gdzie jest ich człowiek Seth Rollins. Austin mówi, że nie ma Rollinsa, bo jego kolano nie wytrzymało i Theory był klasę wyżej od Rollinsa. Rollins pojawia się o kulach, ale po chwili przestaje o nich chodzić. Austin mówi, że Rollins może udawać ile chce, że jego kolano jest okej, ale każdy wie, że tak nie jest. Theory mówi, że jeśli Rollins jest szczytem góry, to Theory jest szczytem całej branży. Theory nazywa Rollinsa jednym z najlepszych, ale Theory jest od niego lepszy. Austin dodaje, że wygra tegoroczny Royal Rumble Match. Rollins pyta Austina, czy już skończył. Seth informuje, że jego kolano nie jest zdrowe w 100%, ale będzie zdrowe na Royal Rumble. Rollins wychodzi z ringu i tuż po tym rozbrzmiewa muzyka Bobby’ego Lashley’a. Lashley powraca po zawieszeniu. Austin chciał zaatakować Bobby’ego kulą Rollinsa, jednak ten uniknął ataku i wykonał na mistrzu US speara, po czym wyrzucił go nad linami.

MATCH #3
Rhea Ripley vs Candice LeRae

Zwycięzca: Rhea Ripley (Riptide)

MVP pojawia się w szatni Lashleya. MVP oczekuje od Bobby’ego podziękowań za to, że to dzięki niemu Lashley nie jest już zawieszony. Bobby mówi, że to docenia. MVP mówi, że popełnił kilka błędów, ale wytłumaczył Adamowi Pearcowi, że RAW potrzebuje Lashleya. MVP rozmawiał już z Sheltonem Benjaminem i Cedriciem Alexandrem i chce on przywrócić The Hurt Business, żeby pokonać The Bloodline. Bobby mówi, że nie zapomni tego co się ostatnio działo pomiędzy nim, a MVP. Lashley mówi, że nie teraz. MVP mówi, że jeśli coś się zmieni to wie gdzie dzwonić.

Mustafa Ali podchodzi do Dolpha Zigglera z pretensjami, że Ziggler odrzucił propozycję Adama Pearca, żeby Ali i Ziggler byli w tag team turmoilu. Ziggler mówi, że to nic personalnego.

Miz mówi, że jeśli ktoś zadziera z nim to zadziera też z Bronsonem Reedem. Miz daje zaproszenie VIP dla Bronsona Reeda. Bronson mówi, że jeśli Miz coś chce to musi mu zapłacić i mówi on, że nie jest przyjacielem Miza.

MATCH #4
Solo Sikoa vs Dolph Ziggler

Zwycięzca: Solo Sikoa (Samoan Spike)

Na zapleczu Mia Yim mówi do Bayley, że ta jest oszustką. Damage CTRL atakuje Mię.

Czas na Miz TV. Miz zaprasza swojego gościa Dominika Mysterio. Dominik pojawia się z całym Judgment Day. Dominik mówi, że w więzieniu nauczył się, że zawsze trzeba się trzymać ze swoją ekipą. Miz pyta się Dominika jak to jest w środku więzienia. Dominik mówi, że kapusie źle kończą. Miz pyta się za wszystkich co się stało w więzieniu. Mysterio mówi, żeby Miz sobie wyobraził być w celi z najgroźniejszymi ludźmi na świecie, nie wiedzieć kiedy jest następny posiłek. Dom dodaje, że możesz albo kogoś popchnąć, albo to ty będziesz popchnięty. Dominik mówi, że zrobił to co musiał zrobił. Dominik opowiada historię z celi, kiedy usłyszał współwięźnia mówiącego, że ten wybiłby zęby Dominikowi. Mysterio wstał z łóźka, uderzył go i zapytał czy ma jakiś problem. Miz mówi, że to musiało być traumatyczne. Miz mówi, że według jego źródła Dom był więzieniu przez raptem parę godzin. Damian Priest straszy Miza i mówi, że musiał dostać błędne informacje. Priest dodaje, że on i Balor wygrają Tag Team Turmoil. Muzyka Gallowsa i Andersona przerywa mu i ta czwórka zaraz rozpocznie Tag Team Turmoil.

MAIN EVENT
Luke Gallows & Karl Anderson vs Damian Priest & Finn Balor vs Shelton Benjamin & Cedric Alexander vs Alpha Academy vs Street Profits – Tag Team Turmoil Match

Tag Team Turmoil rozpoczynają Gallows & Anderson oraz Priest & Balor.

Balor roll upem przypiął Andersona. Chwilę wcześniej Rhea złapała Karla za nogę, co pozwoliło Balorowi przypiąć Andersona.

Benjamin i Alexander są kolejną drużyną w walce.

Balor przypiął Alexandra po Coup De Grace.

Czas na Alpha Academy.

Priest przypiął Otisa po Lariacie. Balor poświęcił się i przyjął na ciało Vader Bomb od Otisa. Balor po przyjęciu akcji kończącej Otisa zrywał się z bólu. Adam Pearce pojawił się i powiedział, że jeśli Balor nie jest w stanie walczyć to albo Dominik zastąpi Balora, albo muszą oni poddać walkę. Dominik zastępuje Balora.

Street Profits wchodzą jako ostatni.

Dominik przypiął Monteza Forda po roll-upie. W końcowej sekwencji Montez wykonał 450 Splash i chciał przypiąć Dominika, ale Priest wyciągnał Forda z ringu. Ford wrócił do ringu i Dominik wykonał na nim roll-up trzymając nogi na linie.

Zwycięzcy: Judgment Day

Po walce na rampie pojawili się The Usos, którzy wymienili z Judgment Day spojrzenia.


 Obserwuj nas na: twitter.com/MyWrestling2015
 Śledź nas na: facebook.com/mywrestlingpl