WWE RAW 22.08.2022: Raport z gali

Ostatni odcinek Monday Night RAW był #1526 wydaniem tej tygodniówki w historii i miał miejsce w kanadyjskim Toronto. Poniżej znajdziecie opis najważniejszych wydarzeń z gali.

RAW rozpoczęło się od bójki Riddle’a i Setha Rollinsa, która rozpoczęła się na zapleczu, lecz potem przeniosła się na arenę. Zawodników musieli od siebie rozdzielać oficjele WWE.

Następnie doszło do słownej konfrontacji między Trish Stratus, która zawitała do swojego rodzinnego miasta, a Bayley, IO SKY i Dakotą Kai. Team Bayley nie wyrażał się o legendzie WWE zbyt pochlebnie, na co do Trish dołączyła Bianca Belair, mówiąc, że bez Trish nie byłoby Bayley oraz że Bayley nie jest nawet w stratosferze Stratus, co oznacza, że nie dorasta jej do pięt. Sprowokowana lekceważącymi słowami ze strony Bayley Trish, wyraziła swoją chęć do walki, jednak Kai, SKY i Bayley miały liczebną przewagę. Do Stratus i Belair dołączyły jednak Asuka i Alexa Bliss.

WWE Women’s Tag Team Title Tournament Semi Final Match

Dakota Kai & IYO SKY def. Alexa Bliss & Asuka (18:30)

Singles Match

Finn Balor (w/Rhea Ripley) def. Dolph Ziggler (13:05)

Pod nieuwagę sędziego, Zigglera zaatakowała obecna przy ringu Rhea Ripley i pomogła Balorowi odnieść zwycięstwo.

Otis i Chad Gable ogłosili pierwszy w historii Alpha Academy Open Challenge. Na wyzwanie odpowiedział Kevin Owens, który pokonał Chada.

Singles Match

Kevin Owens def. Chad Gable (w/Otis) (11:10)

Po pojedynku, Kevina zaatakował Otis, jednak ku uciesze publiczności Owens poradził sobie z oboma członkami Alpha Academy.

Singles Match

Bayley def. Aliyah (6:45)

Tag Team Match

Ciampa & The Miz def. AJ Styles & Bobby Lashley by DQ (13:30)

W trakcie walki, przy barierkach oddzielających fanów od ringu pojawił się Dexter Lumis, który przydusił i porwał The Miza. 

Do WWE sensacyjnie powrócił Johnny Gargano, który przekazał publiczności, że od dziecka marzył o zdobywaniu mistrzostw w WWE i o walce na WrestleManii oraz to, że byłby bardzo złym ojcem, gdyby nie udowodnił swojemu synowi, że do zrealizowania marzeń trzeba dążyć. Przerwał mu Theory, który oznajmił mu, że on zarówno zdobywał w WWE mistrzostwa, jak i walczył już na
WM. Chciał również zbić z Gargano piątkę, aby zjednoczyć się i walczyć ramię w ramię, jak za czasów ich pobytu w NXT, ale Johnny wyprowadził na swoim dawnym kompanie high kick.

Singles Match

Edge def. Damian Priest (19:35)

Po walce, Edge chciał dokończyć dzieła i zaatakować Priesta krzesłami. Przeszkodzili mu jednak Ripley i Balor, którzy chcieli pomścić porażkę Damiana. Na pomoc Edgowi przybyła jednak jego żona – Beth Phoenix, która pozbyła się oponentów z ringu.

Jesteście zadowoleni z tego RAW? Dajcie znać!