WWE RAW 13 lutego 2023: Raport

Czas na ostatnie Monday Night Raw przed Elimination Chamber.

Show rozpoczyna Becky Lynch. Becky przeprasza Litę za to, że wcześniej była dziwna dla Lity i mówi, że jest ona prawdziwą legendą. Becky podkreśla, że nie ogarnęła, że nie wie co ją czeka na Wrestlemanii i dodaje, że lubi ona walczyć o rzeczy, a Adam Pearce lubi ustalać walki. Becky chce być w Elimination Chamber Matchu. Bayley przerywa i mówi, że Becky jest idiotką, jeśli myśli, że zostanie dodana do tej walki. Bayley mówi, że to Lita wygrała walkę dla Becky i żąda, żeby Pearce dodał Bayley do Elimination Chamber Matchu. Bianca Belair przerywa. Bianca mówi, że podoba jej się to co dzieje się tutaj i chce, żeby Bayley i Becky zawalczyły o to, która zostanie dodana do Elimination Chamber Matchu. Adam Pearce ogłasza walkę Bayley vs Becky vs Bianca w main evencie, jeśli Bayley lub Becky wygrają walkę, zwyciężczyni zostanie dodana do Elimination Chamber Matchu, jesli Bianca wygra, żadna nie zostaje dodana do walki.

MATCH #1
Street Profits vs The Judgment Day (Finn Balor & Damian Priest) w/Dominik Mysterio

Zwycięzcy: Judgment Day (Coup De Grace na Dawkinsie)

Po walce Priest zaatakował Monteza Forda. Rozbrzmiała muzyka Edge’a i on wraz z Beth Phoenix ruszyli do ringu. Edge zajął się Priestem i Balorem, a Beth rzuciła się po Dominika. Phoenix chciała wykonać Glam Slam na Dominiku, ale pojawiła się Rhea Ripley, która uratowała Mysterio i wykonała ona Riptide na Beth.

Czas na podpisanie kontraktu pomiędzy Brockiem Lesnarem i Bobby’m Lashley. Lesnar pojawia się w ringu jako pierwszy. Brock podpisał kontrakt tydzień temu. Lesnar mówi, żeby Bobby ruszył swój tyłek i podpisał kontrakt. Rozbrzmiała muzyka Lashleya, ale zanim pojawił się The Almighty, pojawiła się dodatkowa ochrona oraz na rampę został przyniesiony stół i krzesło. Lashley pojawił się po dłuższej chwili. Pearce chce, żeby Lashley przyszedł do ringu, ale Bobby mówi, że to nie jest Brock Lesnar Show i nie będzie robił rzeczy tak jak Lesnar chce. Lashley mówi, że pokonał on już Lesnara i od teraz wszystko będzie robione na zasadach Lashleya. Bobby dał przeczytać kontrakt swojemu agentowi, managerowi, dzieciom itd. i nie wie czy podpisze on ten kontrakt. Lesnar mówi, że jeśli Lashley tego nie podpisze, to Brock przyjdzie mu skopać tyłek i za niego go podpisze. Lashley mówi, że Brock nie ma jaj, żeby to zrobić. Lesnar wychodzi z ringu w stronę Lashleya, z kontraktem w dłoniach. Brock rzucił się na ochronę i jak chciał rzucić się na Bobby’ego, to Bobby przerzucił go nad głową. Lashley wykonał na Lesnarze Spear i podpisał kontrakt.

MATCH #2
Mia Yim vs Piper Niven

Zwycięzca: Piper Niven (Loch Ness Slam)

Cathy Kelley rozpoczyna wywiad z Baronem Corbinem i pyta go o sytuację z JBL’em. Po chwili przerywa mu, ponieważ coś dzieje się w ringu i to coś to pojawienie się Sami’ego Zayn’a. Sami mówi, że musi z kimś porozmawiać dzisiaj, bo nie wie, czy będzie jeszcze miał okazję. Sami chce coś powiedzieć Cody’emu Rhodes’owi. Cody pojawia się. Zayn pyta się Cody’ego o jego słowa z konfrontacji Rhodes’a z Paul’em Heyman’em, kiedy Cody powiedział, że wygląda na to, że na Wrestlemanii prędzej zobaczymy Rhodes vs Zayn na Wrestlemanii. Sami mówi, że nie może przestać myśleć o tych słowach i patrzy się Rhodes’owi prosto w oczy i pyta, czy naprawdę Cody myśli, że Sami może wygrać na Elimination Chamber. Cody wierzy, że Sami może pokonać Reignsa, ale dodaje, że to nie chodzi o to czy Cody w to wierzy, tylko o to czy Sami w to wierzy. Sami pyta się Cody’ego czy ten chce znać prawdę. Zayn mówi, że nie wie czy może pokonać Reignsa, przez 9 miesięcy był w środku Bloodline i widział jak Reigns pokonywał każdego. Sami dodaje, że Reigns i jego God Mode to nie jest po prostu catchphrase, bo Reigns jest tak dobry jak on sam mówi i dodatkowo Roman operuje na dużo wyższym levelu od innych. Sami zastanawia się, czy ma wierzyć w to, że po tym wszystkim to Sami Zayn będzie osobą, która zabierze pasy Reignsowi. Sami mówi, że wierzy w to, że może pokonać Reignsa, może wygrać mistrzostwo i być w main evencie Wrestlemanii i musi on w to wierzyć, bo jeśli nie będzie w to wierzył, to nikt inny w to nie będzie wierzył, ale nie wie, czy opuści Montreal jako mistrz. Cody mówi, że fani wiedzą, że Sami może wygrać i że te napięcia, które aktualnie są w Bloodline, są przez Samiego i dlatego jest on w stanie wygrać na Elimination Chamber. Cody mówi, że chce skończyć swoją historię, ale najpierw to Sami musi skończyć własną historię. Rhodes dodaje, że nie chce zobaczyć Zayna na Raw po Elimination Chamber, bo woli go zobaczyć na Wrestlemanii.

Baron Corbin ponownie udziela wywiadu. Corbin mówi, że bez JBL będzie mu lepiej. Jest on zdenerwowany, że jego wywiad został przerwany przez kogoś takiego jak Sami Zayn i dodaje, że Sami przegra w sobotę. Corbin przypomina, że on jest ostatnią osobą, która przypięła Reignsa. Baron dodaje, że gdyby nie Brock Lesnar to właśnie Corbin walczyłby z Reignsem na Wrestlemanii i ponownie pokonałby Romana. Dodaje on, że Roman rozwali również Rhodesa. Cody pojawia się za Corbinem. Baron mówi, że nie wie co ludzie widzą w Cody’m i dodaje, że Rhodes jest żartem, tak samo jak jego brat, jego tata i jego pies. Cody zaatakował Corbina i przeszli oni przez Gorillę, w której Rhodes kazał sędziemu iść z nim do ringu. Cody i Corbin biją się, aż dochodzą do ringu i rozpoczyna się ich walka.

MATCH #3
Cody Rhodes vs Baron Corbin

Zwycięzca: Cody Rhodes (Cross Rhodes)

MATCH #4
Liv Morgan, Natalya i Raquel Rodriguez vs Asuka, Nikki Cross i Carmella

Zwycięzcy: Asuka, Nikki i Carmella

Na backstage’u Otis je hot doga, a Chad Gable mówi mu, że to niezdrowe i wyrzuca tego hot doga. Trafia nim w Mansoora. Maxxine Dupri mówi, że szuka nowej twarzy i sylwetki do nowej kampanii i pyta się Otisa, czy ten nie myślał może o tym, żeby zostać modelem. Chad myśli, że Dupri mówi do niego i odpowiada, że już kiedyś był w modellingu. Maxxine mówi, że mówiła do O-tisa. Otisowi podoba się jak Dupri wypowiedziała jego imię i dostaje on od niej wizytówkę. Chad zabiera wizytówkę.

MATCH #5
Bronson Reed vs Mustafa Ali

Zwycięzca: Bronson Reed (Tsunami)

Czas na Miz TV. Gościem jest Seth „Freakin” Rollins. Miz przed zapowiedzeniem Setha narzeka na to, że nie jest w Elimination Chamber Matchu. Miz zapowiada Setha. Rollins pojawia się. Miz pyta się Setha, czy jego fokus jest na Elimination Chamber, a nie na Loganie Paulu. Seth mówi, że Brooklyn nie chce słuchać o Loganie Paulu, tylko przyszli śpiewać. Fani zaczynają nucić theme song Rollinsa. Miz dalej chce rozmawiać o Paulu, który nazwał Rollinsa klaunem. Seth mówi, że jego mama nauczyła go, że jeśli nie masz nic dobrego do powiedzenia, nic nie mów. Miz podkreśla, że Seth mówił o Loganie u Pata McAfee, na Instagramie, na Twitterze, ale nie chce on rozmawiać o Paulu w WWE. Seth mówi, żeby Miz się zamknął. Rollins tłumaczy, że nie chce rozmawiać o Loganie, bo marzeniem Setha przez całe życie było main eventowanie Wrestlemanii i ciągle mu na tym zależy. Osobą, której nie obchodzi marzenie jakie ma Rollins jest Logan, Logan jest skupiony tylko na sobie i chce on tylko stawać się bardziej słąwny i Seth nie chce wypowiadać jego imienia w ringu WWE, bo Logan tego nie zasługuje, jedyne na co on zasługuje to bycie skopanym. Miz mówi, że Rollins wygląda na zazdrosnego, a Seth wraz z fanami mówi, że Miz jest głupi. Miz podkreśla, że to on był headlinerem Wrestlemanii, a nie Seth i Seth tego nie zrobi przez Logana. Rollins wkurzony atakuje Miza. Przymierzał się on do Stompa, ale od tyłu został zaatakowany przez Austina Theory. Rollins pozbył się na chwilę Theory’ego, ale pojawił się z powrotem Miz. Rollins uniknął Skull Crushing Finale i wykonał Stompa na Mizie, po czym otrzymał A Town Down od Theory’ego.

Elias mówi Rickowi Boogsowi, że słyszał o tym jak ludzie ich porównują. Elias dodaje, że jeśli Boogs mu zaimponuje to może popracuje on z nim.

MATCH #6
Rick Boogs vs The Miz

Zwycięzca: Rick Boogs (Military Press Falling Slam)

Chelsea Green dalej narzeka na Adama Pearce i informuje go, że wysłała skargę na niego do managera. Pearce ponownie mówi jej, że to on jest managerem. Chelsea chce zostać dodana do main eventu RAW. Pearce się nie zgadza, a Green mówi, że nie wyjdzie z pokoju dopóki nie zostanie dodana. Adam sam wychodzi z pokoju.

MAIN EVENT
Bianca Belair vs Bayley vs Becky Lynch – jeśli Bayley lub Becky wygrają to zostaną dodane do Elimination Chamber Matchu, jeśli Bianca wygra, żadna z pań nie zostanie dodana

W trakcie walki pojawiło się Damage CTRL oraz wszystkie uczestniczki Elimination Chamber Matchu.

Zwycięzca: Bianca Belair (Bayley przypięta po najpierw Manhandle Slam, a potem po KOD)

 

Wydarzenia z udziałem gwiazd IMPACT, AEW czy PTW możecie obejrzeć teraz na platformie DAZN klikając w link znajdujący się obok https://prf.hn/click/camref:1101ltZ2n, za jedyne 39,99 złotych miesięcznie. Gale są tam transmitowane w najlepszej jakości, a jeśli chcesz możesz obejrzeć powtórki z show, w każdym dowolnym momencie. Ofertę DAZN prezentujemy w związku z naszą współpracą z tą firmą.