WWE NXT 23 listopada 2016: Raport

Zapraszamy do czytania raportu z najnowszego odcinka WWE NXT, który odbył się w Air Canada Center w Toronto.

Przed rozpoczęciem głównej gali otrzymaliśmy skrót z zeszłotygodniowego NXT TakeOver: Toronto, które wypadło świetnie to fakt. Podczas gali poznaliśmy zwycięzców Dusty Rhodes Tag Team Classic ”The Authors of Pain”, nowych mistrzów Tag Team DIY(Tommaso Ciampa & Johnny Gargano), a także mistrza NXT Samoa Joe, który w walce wieczoru pokonał Shinsuke Nakamure.
Na show zapraszają nas Tom Phillips i Corey Graves.

NXT rozpoczynamy od walki Richa Swanna(nowego pretendenta do WWE Cruiserweight Championship) z Kona Reevesem(dawniej Noah)

1 walka: Rich Swann vs Kona Reeves

Pojedynek rozpoczynamy od zwarcia, które wygrywa Kona, a następnie rzuca przeciwnikiem o ring tak mocno, że chyba uszkodził mu plecy. Kona kontynuuje swój atak i rusza w kierunku Richa, lecz ten wykorzystuje swoją szybkość i unika kolejnej akcji, a następnie tańczy w środku ringu ku uciesze fanów. Rich wyprowadza mocne uderzenie w twarz po czym odbija się od lin i nadziewa na wspaniały samoa drop PIN 1..2..kick out. Kona idzie za ciosem i wpycha Swanna na narożnik, a następnie szydzi z tańca wykonywanego przez swojego przeciwnika PIN 1..2..kick out. Kona wyprowadza kilka mocnych kopnięć w tułów Swanna, rusza na niego i trafia pod Big Boota, a także big clothesline x5 😀 Świetna akcja. Rich nakręca się, bierze rozbieg i wyprowadza enzuigiri oraz wspaniały splash, po którym gasną światła i pojawia się cała drużyna The SAniTY. Trzeba przyznać, że mają świetne wejście 🙂 SAniTY atakują Swanna i Kona, ale cóż to Rich wyprowadza splash na jednym z członków SAniTY. Niestety dwójka wrestlerów przeciwko czwórce jest z góry przegrana.

Opinia: Pojedynek bardzo dobry trzeba przyznać, że Kona Reeves pokazał się z bardzo dobrej strony przy okazji wykonując kilka ciekawych akcji natomiast Rich Swann znacznie lepiej spisał się w triple threat matchu o miano pretendenta do tytułu Cruiserweight niż w tym pojedynku, ale jestem w stanie mu wybaczyć gorszą walkę.

Eric Young chwycił mikrofon i powiedział, że jest zły, ponieważ stara się zaprowadzić kilka zmiany w NXT na swój sposób i nie zamierza nikogo prosić o pozwolenie.

Do ringu przybył No Way Jose, który chce sprawdzić jak się ma jego przyjaciel Rich Swann, a następnie wyzywa Younga na pojedynek.

2 walka: No Way Jose vs Eric Young

No Way Jose wyprowadził kilka mocnych podbródkowych uderzeń, a następnie próbował pójść za ciosem i wykonać corner splash, lecz nadział się na big boota. Eric Young chwiał pchnąć swojego przeciwnika na liny, lecz ten go skontrował i wyprowadził big punch w twarz. W pewnym momencie do ringu wbiegli pozostali z grupy The SAniTY i wspólnie poradzili sobie z No Way Jose, a ich lider Eric Young wykonał na nim swoją akcję kończącą.

Opinia: Hmmm No Way Jose powoli stawał się kontrolować to co działo się w ringu, ale na próżno, gdyż wiadome było to, że The SAniTY będą ingerować w walkę swojego lidera.

Następnie otrzymaliśmy skrót najciekawszych akcji z walki finałowej z turnieju WWE Dusty Rhodes Classic.

Tymczasem na zapleczu Billie Kay i Peyton Royce wybrali Darie Berenato jako swoją partnerkę w dzisiejszej walce wieczoru.

Dowiedzieliśmy się, że w przyszłym tygodniu w NXT zjawi się Samoa Joe.

W dodatku No Way Jose zmierzy się w przyszłym tygodniu z Youngiem w starciu 1 vs 1.

3 walka: Liv Morgan, Ember Moon & Aliyah vs Billie Kay, Peyton Royce i Daria Berenato

W ringu pozostały Liv Morgan oraz Billie Kay, która wściekle rusza w stronę swojej rywalki i ją atakuje, ale cóż to Liv Morgan odbija się od lin i wyprowadza wspaniałą hurricanrane i dorzuca dropkick dla Peyton Royce oraz Billie Kay. Czas na zmianę. Do ringu wskakuje Aliyah przy okazji atakując Billie Kay jednak ta zmienia się z Darią Berenato, która momentalnie powala swoją rywalkę i wyprowadza coś na podobiznę speara. Po przerwie w ringu dominację nad Aliyah przejęła Peyton Royce, która wściekle obija gorne kończyny swojej rywalki, a następnie wykonuje zmianę i podwójną akcję z Billie Kay(wspaniały double suplex) PIN 1..2..kick out. Billie wykonuje zmianę powrotną i mamy kolejną akcję podwójną, po której Peyton przypina PIN 1..2..kick out Ehhh za dużo tych zmian i podwójnych akcji bo aź się nie chce pisać 😀 Do ringu wchodzi Daria, która wyprowadza kilka kopnięć w tułów Aliyah, a następnie zapina dźwignię na tułów przy użyciu nóg, bo jak wiemy one są najsilniejszą partią. Warto dodać, że w tym starciu sędzią jest Drake Wuertz znany z wielu występów na scenie niezależnej. Akcja podnosi się i Aliay wyprowadza wspaniałe kopnięcie w głowę Berenato i mamy podwójną zmianę. Do ringu wbiega Peyton Royce, która inkasuje kilka kopnięc ze strony Ember Moon oraz wspaniały corner splash(nie wiem jak to nazwać, gdyż przed wykonaniem tej akcji Ember Moon wykonała gwiazdę i akcję). Ember odbija się od lin i wyprowadza splash PIN 1..2..liczenie przerywa Daria Berenato, lecz tylko po to aby później zainkasować akcję kończącą od Liv Morgan, która zainkasowała big boota. Do ringu wchodzi Daria Berenato, która inkasuje akcję kończącą Ember Moon PIN 1..2..3

Zwyciężczynie: Ember Moon, Aliyah i Liv Morgan

Opinia: Cóż można jednym słowem określić to starcie (Great). Pojedynek mi się podobał, dużo zwrotów akcji. Dominacja drużyny złożonej z faceów Nie mogę doczekać się walki Asuki z Ember Moon, która moim zdaniem jest jedyną wrestlerką w rosterze NXT, która jest w stanie rywalizować z aktualną mistrzynią Kobiet. Tym akcentem zakończyliśmy NXT.