WWE NXT The Great American Bash 2022: Raport

Czas na kolejny specjalny odcinek NXT 2.0. Tym razem pora na NXT The Great American Bash. Przed nami m.in. 4 walki o pasy mistrzowskie. Przy stole komentatorskim Vic Joseph i Wade Barrett.

MATCH #1
Toxic Attraction (Gigi Dolin & Jacy Jayne) (c) w/Mandy Rose vs Roxanne Perez & Cora Jade – NXT Women’s Tag Team Championship Match

Zwycięzcy: Roxanne & Cora (Pop Rox na Gigi)

Tony D’Angelo pokazuje reszcie Legado Del Fantasma gdzie znajduje się Santos Escobar. Tony mówi, że wysłał go do szpitala po tym jak Santos śmiał się mu przez telefon. Tony mówi, że jedyną osobą dobrze pracującą jest Elektra Lopez i daje on ostatnią szansę Cruzowi i Joaquinowi na pokazanie lojalności za tydzień.

MATCH #2
Trick Williams w/Carmelo Hayes vs Wes Lee

Trick najprawdopodobniej polał sobie ręce alkoholem, po czym zaczął pocierać je o twarz Wesa.

Zwycięzca: Trick Williams (Spinning Big Boot)

MATCH #3
Wendy Choo vs Tiffany Stratton

Wendy na backstage’u rzuciła puder w twarz Tiffany, po czym weszły do ringu i walka się rozpoczęła.

Zwycięzca: Tiffany Stratton (Corner Slingshot Splash)

Roxanne Perez i Cora Jade cieszą się z wygranej pasów NXT Tag Team kobiet. Roxanne mówi, że chce skończyć rządy Toxic Attraction raz na zawsze, więc wykorzystuje ona swój title shot, który zdobyła wraz z wygraniem NXT Women’s Breakout Tournament i za tydzień zawalczy ona z Mandy Rose o NXT Women’s Championship.

Apollo Crews wchodzi do ringu. Crews mówi, że w ubiegłym roku raz zapytał jego dzieci co myślą o jego pracy w WWE. Powiedziały one, że to nie był Apollo, nie poznały go i przestały oglądać. Teraz dzieci Crewsa oglądają jego obecny run w NXT i jest on szczęśliwy kiedy wraca do domu i może odpowiedzieć na ich pytania. Crews mówi, że Xyon Quinn ma rację, że to miejsce jest inne niż wcześniej. Apollo mówi, że nie może się doczekać starć z zawodnikami jak Grayson Waller, Carmelo Hayes, Tony D’Angelo, Nathan Frazer, będzie on również oglądał main event pomiędzy Grimesem, a Breakkerem. Giovanni Vinci przerywa. Vinci zauważa, że Crews nie wymienił go przed chwilą, ale nie dziwi się, ponieważ Apollo wie, że jego potyczka z Giovannim nie skończyłaby się dobrze dla Crewsa. Vinci mówi, że jest jedyną osobą, która może dorównać umiejętnościom i atletyzmowi Crewsa, ale Vinci może ponadto przewyższyć Crewsa w stylu. Crews zaprasza Vinciego do ringu. Vinci mówi, że za tydzień pokaże Crewsowi kto jest najlepszym atletą w NXT. Crews ma 7 dni na wymyślenie dobrej wymówki dla jego dzieciaków.

Ivy Nile pomaga Tatum Paxley w jej kłótni z Kataną Chance i Kayden Carter. Ivy mówi, że widzi się z Tatum w dojo jutro o 8.

Za tydzień na NXT 2.0 pojawi się JD McDonagh (ex Jordan Devlin).

MATCH #4
Carmelo Hayes (c) w/Trick Williams vs Grayson Waller – NXT North American Championship Match

W trakcie walki Trick przeszkadzał Graysonowi. W końcu pojawił się Wes Lee, który rzucił się na Tricka.

Zwycięzca: Carmelo Hayes (Diving Leg Drop Bulldog)

MATCH #5
The Creed Brothers (c) vs Roderick Strong & Damon Kemp – NXT Tag Team Championship Match

Przed walką bracia Creed i Damon zbijali ze sobą żółwiki, a Strong tego nie robił.

Zwycięzcy: Creed Brothers (Basement Clothesline od Juliusa na Damonie)

Po walce bracia Creed pomogli wstać Damonowi, a Roddy nie chciał z nimi stać w ringu.

A-Kid od teraz nazywa się Axiom i jest on matematykiem.

Mr.Stone mówi, że to jest tragedia, że Von Wagner nie występuje na The Great American Bash. Solo Sikoa pojawia się i pyta się, czemu Von tak płacze z tego powodu, kiedy Solo jako mistrz ulic tego nie robi. Solo i Von zostają rozdzieleni przez officiali. Za tydzień zmierzą się ze sobą.

MAIN EVENT
Bron Breakker (c) vs Cameron Grimes – NXT Championship Match

Zwycięzca: Bron Breakker (Spear)

Bron skontrował atak powietrzny ze strony Camerona spearem i zakończył walkę. Po walce Bron poszedł na rampie, gdzie został zaatakowany przez JD McDonagh. JD wykonał Devlin Side na Bronie na stół.