WWE NXT 21/10/20 – Raport

Na rozpoczęciu gali pokazano Velveteen Dreama z ręką w gipsie zaatakowanego przez Ciampę gdy Kushida znajdował się w ringu przed zapowiedzianą walką

 

Kushida vs. Velveteen Dream vs. Tomaso Ciampa

 

Ciampa wyrzuca Dreama za ring wymieniając ciosy z Kushidą. Tomaso wykonuje running knee lift na Velveteenie przy barierkach po czym kolejny dla Kushidy. Ciampa zaczyna pracę nad kontuzjowaną ręką Dreama, Kushida zatrzymuje Tomaso flatlinerem na Velveteena w narożniku.

Ciampa i Kushida wymieniają ciosy, Dream chwyta Kushidę w waistlock przy przegu ringu a Tomaso wykonuje na oby Willow’s bell (spike DDT między linami). Ciampa przejmuje kontrolę serią chop’ów dla obu rywali, Kushida odpowiada chopami, wymieniają ciosy po czym Velveteen wykonuje Dream valley driver na Kushidzie a Ciampa wysokie kolano na Dreamie.

Pod koniec starcia Kushida wykonuje serię tope con hilo dla obu rywali po czym Ciampa przechwytuje go na Willow’s bell. Tomaso chce wykonać Fairy Tale Ending lecz Dream zatrzymuje go superkick’iem. Kushida wyrzuca Dreama za ring, Ciampa próbuje wykonać Willow’s bell na Dreamie lecz Velveteen nokautuje Tomaso gipsem w głowę na brzegu ringu a Kushida wykonuje na Ciampie bridging german suplex przypinając go.

 

Zwycięzca przez przypięcie – Kushida 

 

 

 

Pokazano Undisputed Erę na zapleczu z Cole’em rozmawiającym przez tablet. Mówi że w ostatnim czasie napotykali pewne przeszkody ale dziś dobiega to końca, w prawdzie nie może jeszcze powrócić do ringu ale z dnia na dzień ma się coraz lepiej a to złe wieści dla wszystkich z poza Undisputed Ery. Adam mówi o tym że Strong i Fish odzyskają tytuły drużynowe. Kyle wspomina o wypełnieniu “złotego proroctwa” wcześnie mimo iż nikt im nie wierzył.

Fish mówi że Breezango to dobra drużyna ale nie mają szans z kimś jak on i Roderick. Strong dodaje że mistrzostwa drużynowe wracają tam gdzie ich miejsce a Cole że to niekwestionowane.

 

 

 

Przedstawiono promo wideo walki Rhei Ripley z Raquel Gonzalez na Halloween Havoc

 

 

 

 

 

 

Ember Moon pokonała Jessi Kamea wykonując dbl knee facebreaker z drugiej liny na Cross-Legged STF.

 

 

Po walce Dakota Kai wyciągnęła Moon na brzeg ringu wykonując bicycle kick po czym chwyta ją za włosy i mówi że jeśli myśli że może jej użyć do powrotu na szczyt powinna się poważnie zastanowić.

 

 

 

 

Pokazano na zapleczu Undisputed Erę prowadzącą Bobby’ego Fisha który kuleje na jedną nogę mówiąc że został zaatakowany ale nie widział sprawcy.

 

 

 

 

 

Bronson Reed pokonał Austina Theory’ego wykonując Tsunami (Diving Splash Z Narożnika).

 

W trakcie walki McKenzie Mitchell poinformowała że Kyle O’Reilly zastąpi Bobby’ego Fisha w walce o NXT Tag Team Championship.

 

 

 

Po walce Theory czołga się do ringu z mikrofonem mówiąc że jest przyszłością NXT, osiągnął więcej w swoim wieku niż Reed w swojej żałosnej 15- letniej karierze i nie odejdzie stąd dopóki go nie pokona.

 

Sędzia rozpoczął kolejną walkę między nimi, Theory ruszył z paroma ciosami po czym Reed pokonał go wykonując samoan drop.

 

 

 

 

 

McKenzie Mitchell rozmawia z Xią Li odnośnie walki o którą prosiła Regala oraz z Kacy Catenzaro która przyjęła wyzwanie. Xia mówi że dzisiejsza wygrana jest dla niej niezmiernie ważna i że to najważniejsza walka w jej karierze a Catenzaro życzy jej powodzenia i niech wygra lepsza.

 

 

 

 

 

Reporter zaczepia Theory’ego po porażce z Reedem a Austin mówi że ma dość i odchodzi po czym wsiada do samochody i odjeżdża.

 

 

 

 

 

Legado Del Fantasma (NXT Cruiserweight Champion  Santos Escobar, Joaquin Wilde i Raul Mendoza) vs. Isaiah “Sverve” Scott, Jake Atlas i Ashanti “Thee” Adonis

 

Pod koniec starcia Mendoza skontrował powerbomb Adonisa wykonując ranę i posyłając go na Scotta. Escobar powalił Sverve’a na stół komentatorski  wykonując arrow from the dephts of hell (suicide dive), chwilę później Atlas trafił Santosa Rainbow DDT (Cartwheel DDT) ze stołu. Wilde wykonał blind tag z Mendozą, zaciągnął głowę Adonisa o górną linę po czym wykonali  Russian Leg Sweep/Gamengiri wygrywając walkę.

 

Zwycięzcy przez przypięcie – Legado Del Fantasma

 

 

 

 

Pokazano Gargano i Candice w mieszkaniu, siedzących przy prowizorycznym kole fortuny w kuchni. Gargano mówi że nienawidzi kół a Candice że muszą poćwiczyć na wypadek gdy będą musieli nim zakręcić. Johnny wylosował buried alive match co go podirytowało, Candice wylosowała street fight uważając że pokona Io ponieważ nikt jej nie pokonał w tej stypulacji.

Johnny kręci ponownie losując Casket Match po czym irytuje się jeszcze bardziej pytając czemu to koło chce go uśmiercić. Gargano wstaje mówiąc że nienawidzi rzeczy których nie może kontrolować i musi być pod  kontrolą po czym odchodzi.

 

 

 

 

 

Ever-Rise (Matt Martel i Chase Parker) vs. Killian Dain i Drake Maverick

 

Pod koniec starcia Parker zapiął half boston crab na Dainie a Martel chwycił Drake’a za głowę mówiąc że Killian jest ofermą i jedynym przyjacielem jakiego ma po czym popycha Mavericka na barierki. Podirytowany Drake bierze krzesło i uderza nim Martela po czym wbiega do ringu i atakuje Parkera prowadząc do dyskwalifikacji.

 

Zwycięzcy przez dyskwalifikację – Ever-Rise

 

Po walce Dain podszedł od Drake’a przy narożniku i pochwalił go za bycie agresywnym i poważnym przez chwilę po czym udał się na zaplecze.

 

 

 

 

 

 

Pokazano w korytarzu ludzi obok leżącego Rodericka Stronga, po chwili podchodzi do niego lekarz. Po przerwie w korytarzu widać Williama Regala i grupę zawodników. Regal pyta jak to możliwe że nikt nic nie widział. Burch i Lorcan mówią że uszłyszeli odgłosy i przybiegli. Regal przypomina O’Reilly’emu o zapowiedzianej walce o mistrzostwa. Kyle mówi że nie wystąpi i proponuje dać walkę Lorcanowi i Burch’owi.

Danny mówi że pokonano ich uczciwie więc może użyć jednego z nich jako partnera. Kyle mówi że idzie do szpitala i odchodzi. Regal pyta Breezango czy mają jakieś obiekcje w stosunku do walki z Burchem i Lorcanem, Breeze i Fandango zaprzeczają i podają Danny’emu i Oney’owi ręce przed walką.

 

 

 

 

 

 

Kacy Catenzaro pokonała Xię Li wykonując corner clothesline na somersalut leg drop i wheelbarow roll przypinając ją.

 

Po walce Li zaatakowała Kacy, Kayden Carter próbowała ją odciągnąć lecz otrzymała trust kick. Po chwili pojawiła się Raquel Gonzalez  powalając Xię Li i wykonując military press drop na Kacy w Kayden Carter na której wykonała Single Arm Powerbomb. Raquel bierze mikrofon mówiąc że taki los czeka Ripley, jest większa i lepsza od niej a na Halloween Havoc będzie “diabłem w jej koszmarze”.

 

 

 

 

 

McKenzie Mitchell prowadzi wywiad z Cameronem Grimes’em rozmawiając o zapowiedzi jego walki z Dexterem Lumisem na Halloween havoc. Grimes mówi że spodziewał się tej walki po wykonywaniu na Lumisie stomp’ów tu i tam. McKenzie mówi że ich walką będzie “Haunted House of Terror Match” Grimes zaczyna być zaniepokojony po czym niepewnym głosem że nie boi się Lumisa i odchodzi. Pokazano na drugim planie Lumisa przyglądającego się Grimes’owi przez szybę w drzwiach.

 

 

 

 

Pokazano promo wideo z Io Shirai która mówi że pokona Candice niezależnie od stypulacji.

 

 

 

W ringu pojawia się Timothy Thatcher z lekcją “Thatch as Thatch Can” na żywo. Dzisiejszym tematem jest sukces. jak rozumieć swoje rzemiosło i stać się kompetentnym technicznie wrestlerem nie czyni jeszcze sukcesu. Trzeba pokazać agresję i nie wolno okazywać żadnej litości.

Thatcher prosi studenta by przechwycił jego nogę, pokazuje jak popycha tył jego głowy by sprowadzić go na matę, łapie go za bark a drugą rękę przekłada pod szyją i chwyta go za nadgarstek zapinając facelock. Podnosi ucznia i zmusza go do poddania tłumacząc że presja skupia się na szyi skręcającej się pod niewygodnym kątem.

Następnie Timothy chce by uczeń przechwycił jego nogę bardziej agresywnie po czym używa jego moment obrotowy przeciw niemu zapinając kimurę i tłumaczy poprawne wykonanie gdy uczeń nieustannie klepie.

Thatcher mówi uczniowi że w ten sposób się uczy i skoro nie może przechwycić jego nogi niech spróbuje rękę, podirytowany uczeń przechwytuje jego nogę i zapina facelock o którym mówił wcześniej lecz Thatcher wyrywa się.

Timothy woła sędziego, powala ucznia forearm’em i karze mu zabić w gong. Thatcher wychodzi z serią kolan i stomp’ów, następnie zapina Half Boston Crab zmuszając ucznia do poddania. Timothy spycha ucznia nogą za ring po czym ogłasza koniec zajęć.

 

 

 

 

 

 

Pokazano promo wideo Damiana Priesta który siedzi u tatuażysty i mówi że rozumie czemu Gragano go atakował ponieważ sam tak załatwiał interesy lecz różnica między Johnnym a nim jest taka że gdy je zakończy porażką czy wygraną rusza dalej. Gargano tego nie potrafi bo zastanawia się co się stało ze świetnym Johnym Wrestlingiem lecz Priest uważa że nic się w nim nie zmieniło jest nadal tak dobry jak był wcześniej, jedyne co się zmieniło to pojawienie się Priesta.

Gdy tatuażysta kończy pracę Priest mówi że niezależnie od tego jaką walkę stoczą może okazać się bardzo bolesna po czym mówi że potrafi znosić ból lecz czy może to samo powiedzieć Gargano ?

 

 

 

 

 

 

 

NXT Tag Team Championship Match

 

Breezango (Tyler Breeze i Fandango) (c) vs. Oney Lorcan i Danny Burch 

 

 

  Pod koniec starcia Breezango wykonuje stereo supermodel kick’i dla Burcha i Lorcana, gdy sędzia mówi Breez’owi by opuścił ring a Fandango szykuje się pod Last Dance (Diving Leg Drop Z Narożnika)  i niezidentyfikowany człowiek w masce zrzuca go z narożnika. Gdy Breeze i sędzia wychylają się z za lin by zobaczyć co stało się z Fandango, Burch wykonuje low blow na Tylerze po czym razem z Lorcanem wykonują Assisted DDT przypinając Breeze’a i zdobywając mistrzostwa.

 

 

Zwycięzcy przez przypięcie i NOWI NXT Tag Team Championi – Oney Lorcan i Danny Burch.

 

Człowiek w czarnym stroju i masce wchodzi do ringu i wita się z Burchem i Lorcanem po czym ujawnia się jako Pat McAfee, zapowiada Oneya i Danny’ego jako nowych mistrzów mówiąc że to niekwestionowane.