WWE NXT 2.0 16 listopada 2021: Raport

Czas na NXT 2.0. Zaczynamy galę walką Tony D’Angelo vs Dexter Lumis. Przed walką Dexter pokazał rysunek, który zrobił dla Tony’ego w związku z sytuacją z ubiegłego tygodnia z Indi.

MATCH #1
Tony D’Angelo vs Dexter Lumis

Zwycięzca: Tony D’Angelo (Eye Poke + Swinging Neckbreaker)

D’Angelo wygrywa nieczysto po kciuku w oko Lumisa. Po walce Carmelo Hayes i Trick Williams atakują Lumisa. Melo skacze na ręke Lumisa, która była w krześle. Johnny Gargano po tej sytuacji przybiega do ringu, jednak szkody zostały już wyrządzone.

Po przerwie na reklamy Johnny Gargano nadal jest w ringu, tym razem z mikrofonem. Johnny mówi, że chciał pierwotnie po prostu pokonać Carmelo i zabrać mu pas, żeby udowodnić, że jest lepszy, ale jak Melo zadarł już z rodziną Gargano to Johnny chce mu wybić zęby. Johnny mówi, że wie, że Melo jest cały czas w arenie, więc niech przyjdzie do ringu, żeby mogli się zobaczyć twarzą w twarz. Zamiast Carmelo pojawia się Pete Dunne. Pete mówi, żeby Johnny nie próbował załatwić sobie title matchu takim sposobem. Pete w ubiegłym tygodniu pokonał Melo na oczach Johnny’ego, a Gargano odpowiada na to, że to było z jego pomocą. Pete mówi, że nie potrzebuje pomocy Johnny’ego. Fani na arenie ewidentnie myślą inaczej. Wybrzmiewa muzyka Carmelo Hayesa. Carmelo i Trick są na balkonie. Trick śmieje się z kłótni pomiędzy Dunne’m i Gargano. Pete pyta się Tricka kim on jest. Johnny mu odpowiada, że Trick to jest gość od noszenia bagażu dla Carmelo. Melo mówi, że gdyby nie on i mistrzostwo NXT NA, ani Dunne ani Gargano nie znaczyliby nic, bo Melo jest A Championem, liderem Newschoolu. Dunne mu przerywa i przypomina, że są w tym samym wieku, a Pete ma 10 lat doswiadczenia więcej i dodatkowo jeszcze zwycięstwo nad Hayes’em. Melo mówi, że Dunne może dostać kolejną walkę, a Gargano może dostać title shota i dostaną oni te rzeczy w tym samym momencie. Melo mówi, że w przyszłym tygodniu mogą oni spotkać się w triple threat matchu o pas NXT North American.

Diamond Mine rozgrzewa się w szatni. Joe Gacy przychodzi do ich szatni. Joe mówi, że przyszedł tutaj, ponieważ lubi kiedy grupa ludzi jednoczy się z powodu jakiejś więzi np. tak jak Diamond Mine. Joe mówi, że Roderick jako lider Diamond Mine ma na sobie odpowiedzialność. Bivens mówi, że tryout do Diamond Mine będzie za kilka tygodni i Bivens daje więcej szczegółów oraz daje wizytówkę Gacy’emu. Joe mówi, że to jest dokładnie coś co chciał usłyszeć.

MATCH #2
Diamond Mine (Creed Brothers & Roderick Strong) vs Odyssey Jones & Jacket Time

Zwycięzcy: Odyssey Jones & Jacket Time (Running Crossbody od Jonesa na Strongu)

Grizzled Young Veterans dzwonią do babci Zacka z pasami NXT Women’s Tag Team i chwalą się, że są mistrzami NXT Tag Team. Zack mówi, że muszą teraz jak najszybciej oddać pasy dla Toxic Attraction.

Oto kolejny epizod przygody MSK.

MATCH #3
Andre Chase vs Xyon Quinn

Zwycięzca: Xyon Quinn (Jackhammer)

Po walce Quinn został zaatakowany przez Raula Mendoze i Joaquina Wilde’a. Kiedy jakoś sobie poradził z nimi od tyłu zaatakował go Santos Escobar. Pojawiła się również Elektra Lopez, która mówi, że nikt nie odmawia jej.

Raquel jest zapytana o to czego możemy spodziewać się w jej walce przeciwko Dakotcie Kai dzisiaj w main evencie. Mówi ona, że jako mistrzyni NXT Women’s zżyła się ona z pasem i stał się on częścią jej życia, zabierała go ona wszędzie. Raquel mówi, że skopie Kai tyłek, bo przez jej zazdrość musi ona teraz patrzec na to jak Mandy chodzi z jej pasem.

Czas na Poker Showdown pomiędzy Duke’m Hudson’em i Cameron’em Grimes’em. Grimes rozpoczyna z królem pik oraz 3 pik na ręce. Betuje on 500 na start. Hudson ma dwie 5tki, karo oraz trefl. Duke podwaja stawkę, daje tysiąc. Grimes calluje. Na flopie mamy 3 kiery, 5, walet oraz 10. Narazie przewaga po stronie Duke’a (3 piątki). Grimes daje kolejny tysiąc. Duke daje 4 tysiące. Grimes calluje. Kolejną kartą na stole jest dama pik. Grimes ma szansę na strita, który dałby mu zwycięstwo. Daje on 2 tysiące na stół. Duke robi calla. 18 tysięcy w puli. Ostatnią kartą jest 7 karo, co daje zwycięstwo Hudsonowi. Jednak Duke przed chwilą nie był zbyt pewny, kiedy Grimes podbijał stawkę, więc jest szansa, że Duke może nie wytrzymać presji i wycofać się w ostatniej chwili z gry. Grimes wchodzi z all inem. Duke musi zrobić calla, żeby wygrać. Grimes pyta się, czy ma on jaja, żeby wbić. Duke decyduje się zrobić folda (nie podbija on stawki), przez co Grimes wygrywa mimo tego, że Duke miał pewność wygranej w przypadku calla. Duke ewidentnie nie chciał deja vu z poprzedniej ich potyczki w pokerze. Duke pyta się Grimesa jakie miał karty. Patrzy on i widzi, że Grimes nic nie miał. Duke zaatakował Grimesa po tym jak dowiedział się o blefie. Wykonał on powerbomb na Grimesie na stole do pokera. Potem wziął on nożyczki i obciął Grimesowi trochę brody i włosów.

Indi Hartwell martwi się o swojego męża, jednak ma ona zaraz mecz i nie chce zostawić Persii Pirotty. Persia mówi, że poradzi sobie sama i niech Indi pójdzie do Dextera.

MATCH #4
Von Wagner & Kyle O’Reilly vs Josh Briggs & Brooks Jensen

Zwycięzcy: Von Wagner & Kyle O’Reilly (Double Underhook Neckbreaker od Vona na Jensenie)

Lash Legend krytykuje Kay Lee Ray za przerwanie celebracji Toxic Attraction. Grayson Waller pojawia się w Lashing Out. Grayson mówi, że ma coś ciekawego do powiedzenia. Słyszał on, że LA Knight powiedział, że Grayson nie powinien być gwiazdą NXT. Mówi, że nie wystarczyło bycie w reality show, wrzucenie jednego filmiku i już dostał telefon od WWE i nie musiał on tak jak wszyscy weterani jeździć 500 mil do szkół, żeby powalczyć dla kilku osób, dostać hot doga i jeździć tak ciąg w ciąg, omijając urodziny, wizyty w szpitalu i tak dalej. Grayson mówi, że ten biznes nie jest już o wygranych i przegranych, tylko o gwiazdkach, followersach, gra się zmieni i należy teraz do niego.

MATCH #5
Persia Pirotta vs Gabby Stephens & Jenna Levy

Zwycięzca: Persia Pirotta (Fireman’s Carry Facebuster)

Przy ringu pojawił się Robert Stone, który był pod wrażeniem Persii.

Dakota zostaje zapytana o walkę z Raquel. Dakota mówi, że po porażce na Takeover zagubiła się ona, nie wiedziała kim jest i żeby pozbyć się tego problemu, musi ona pozbyć się przeszłości i zaczyna się to zniszczeniem Raquel. Dakota mówi, że zaczęło się to na Halloween Havoc, a Mandy Rose dopowiada, że skończy się to dzisiaj. Dakota idzie od Toxic Attraction, a po niej pojawia się GYV z pasami NXT Women’s Tag Team.

Tommaso Ciampa pojawia się z mikrofonem. Tommaso komentuje Carmelo Hayesa nazywającego się „A” Championem. Ciampa mówi, że Melo nie odda strzału w jego stronę, bo jakby to zrobił to nawet nie to, że by spudłował, tylko rzucił by airballa. Ciampa komentuje Graysona Wallera. Nie zgadza się on z Graysonem i mówi, że może mu powiedzieć co Waller może zrobić z jego hot dogiem. Ciampa chciał dać komentarz na temat Tony’ego D’Angelo, jednak przerwał mu Bron Breakker. Bron mówi, że Tommaso nie może znieść tego, że nowa grupa ludzi przychodzi do NXT. Brona to nie obchodzi i mówi, że jedyną osobą, której Tommaso powinien się bać jest własnie Bron, bo to własnie on zabierze pas Ciampie. Tommaso prosi produkcję o puszczenie materiału z Halloween Havoc dla przypomnienia, bo wygląda na to, że Bron zapomniał o tym co się tam stało. Ciampa mówi, że Bron ma mniej niż 33,3% szans zabrania pasa NXT od Ciampy i może on szczekać ile chce, ale na koniec dnia Bron jest tylko szczeniakiem.

MAIN EVENT
Raquel Gonzalez vs Dakota Kai

Na trybunach jest mistrzyni olimpijska z Tokyo Tamyra Mensah-Stock.

Zwycięzca: Raquel Gonzalez (DQ)

Toxic Attraction zaatakowało Raquel, kiedy ta miała łopatę w ręce przy Dakotcie, co daje zwycięstwo Gonzalez przez DQ. Dakota i Toxic Attraction atakują Raquel razem. Pojawia się Cora Jade, która radzi sobie z każdym przy użyciu deskorolki, oprócz mistrzyni NXT. Rozbrzmiewa muzyka Zoey Stark, która wychodzi o kulach. Po niej wychodzi Io Shirai. Zoey daje jedną kulę Io, która szybko biegnie do ringu. Face’y radzą sobie z heelami, a fani chantują „Wargames”. Io bierze mikrofon i krzyczy Wargames.