WWE NXT 17 sierpnia 2021: Wyniki

Czas na ostatni przystanek przed NXT Takeover 36. Dzisiaj między innymi Samoa Joe i Karrion Kross będą mieli face-off oraz MSK będą bronili pasów tag team przeciwko Imperium.

Show otwiera Diamond Mine. Malcolm Bivens nazywa Kushidę kłamcą i tchórzem. Malcolm mówi, że na miejscu Kushidy też by nie chciał walczyć z Roderickiem Strongiem. Wcześniej na social mediach William Regal poinformował o tym, że Kushida nie jest zdolny do bronienia pasa Cruiserweight dzisiejszej nocy. Bivens mówi, ze czas na Open Challenge. Na wyzwanie odpowiada Ilya Dragunov i tą walką rozpoczynamy dzisiejsze NXT.

MATCH #1
Roderick Strong vs Ilya Dragunov

Zwycięzca: Ilya Dragunov (Torpedo Moscow)

Po walce Ilya wziął mikrofon i kazał Walterowi wyjść do niego w tym momencie. Rosjanin nie doczekał się wyjścia Waltera.

Hit Row wchodzą do ringu. Ashante mówi, żeby Legado Del Fantasma z nimi nie pogrywali. Swerve chce coś powiedzieć ale na titantronie pojawia się Santos Escobar, który przyznaje się, że nie poszanował kultury Swerve’a i kiedy Isaiah spalił maskę lucha Santos zrozumiał, że powinien oddać mu jego grillz. Oddałby mu to osobiście, ale nie ufa Hit Row. Santos mówi, że ufa Swerve’owi i zaprasza go na parking, aby ten odebrał swoją własność bez obecności Mendozy lub Wilde’a. Swerve zmierza na parking. Idzie on w stronę Escobara, a za jego plecami pojawia się reszta LDF, czego Swerve się spodziewał i zaczyna on atakować Wilde’a i Mendozę. LDF atakuje Scotta, a Hit Row jak najszybciej zmierza na pomoc. LDF mieli przewagę do czasu kiedy B-Fab nie zaatakowała Mendozy i Wilde’a pałką. Swerve zabrał swoją własnosć i rzucił Escobara w bramę.

LA Knight ćwiczy na siłowni, a u jego boku jest Cameron Grimes, który mu służy. Knight podchodzi do Josha Briggsa i proponuje mu 10 tysięcy dolarów za pokonanie i pobicie Grimesa dzisiaj w walce. Briggs się zgadza i zawalczy z Grimesem już za chwilę.

Imperium chcą pokazać dzisiaj, że MSK nie zasługują na bycie w ringu z kimś takim jak Imperium i pokażą, że są kilka poziomów wyżej.

Ted DiBiase pojawia się przy stole komentatorskim i będzie komentował walkę Grimes vs Briggs.

MATCH #2
Cameron Grimes vs Josh Briggs

Zwycięzca: Cameron Grimes (Cave In)

Po walce Knight kopnął DiBiasego i wykonał Snapmare Driver na Grimesie.

Zoey Stark i Io Shirai udzielają wywiadu. McKenzie Mitchell pyta się o to ich starania w celu znalezienia wspólnej więzi. Zoey mówi, że są z różnych światów, starają się bardziej poznać, Zoey uczy się japońskiego. Zoey mówi, że ta przyjaźń nie stanie się wielka przez jedną noc. Io mówi, że nie są przyjaciółmi i że nawet nie lubi Zoey i jedyne co się liczy to pasy tag team.

MATCH #3
Robert Stone & Jessi Kamea w/Franky Monet vs Dexter Lumis & Indi Hartwell

Zwycięzcy: Dexter Lumis & Indi Hartwell (Silence na Jessi)

Po walce Indi podeszła do Beth Phoenix i wzięła coś od niej. Indi siada na kolanie i trzyma w ręce pierścionek. Dexter kiwa głową, Indi nakłada mu pierścionek po czym go całuje.

Na backstage’u Roderick Strong zostaje zapytany o jego porażkę z Dragunovem. Bivens mówi, że to do niego się mówi nie do Stronga. Bivens mówi, że Ilya jest Heavyweightem, a nie Cruiserweightem, więc jego zdaniem ta walka się nie liczyła i mówi on, że Strong ma zapewnioną walkę o pas Kushidy.

Raquel Gonzalez i Dakota Kai udzielają wywiadu online. Beth pyta się, czy Raquel myślała, że kiedykolwiek będzie stała po przeciwnej stronie od swojej najlepszej przyjaciółki Dakoty. Raquel mówi, że wiedziała na co się pisze, kiedy debiutowała na Takeover: Portland. Raquel pamięta, że Dakota zdradziła wcześniej jej przyjaciółkę Tegan Nox i wiedziała, ze prędzej czy później może się to stać z nią. Raquel mówi, że nie jest wschodząca gwiazdą, tylko już jest supergwiazdą, która dominowała cały roster NXT przez ostatni rok. Mówi, że Dakota może być jedyną osobą, której jeszcze nie zniszczyła i na pewno nie będzie osobą, która zabierze jej pasa NXT kobiet. Dakota nazywa Raquel urojoną jeśli ta myśli, że jest nietykalna. Dakota mówi, że nauczyła Raquel wszystkiego co Gonzalez umie, ale nie wszystkiego co Dakota umie. Dakota mówi, że będzie osobą, która zabierze pas Gonzalez. Raquel śmieje się z tego i pyta jak to Dakota ma zamiar zrobić, czy to zrobi z pomocą kolejnej Raquel, która będzie jej pomagała. Raquel mówi, że Dakota używa ludzi, a potem staje się zazdrosna przez to, że są większymi gwiazdami od niej.

MATCH #4
Carmelo Hayes vs Duke Hudson – Półfinał turnieju NXT Breakout

Zwycięzca: Carmelo Hayes (Top Rope Famouser)

W przyszłym tygodniu Carmelo Hayes zawalczy z Odysseyem Jones’em w finale turnieju.

MATCH #5
MSK (c) vs Imperium – NXT Tag Team Championship Match

W trakcie walki przy ringu pojawił się WALTER. WALTER zagadywał sędziego po czym pojawił się Ilya Dragunov, który zaatakował WALTERA, ale Austriak się nie dał.

Zwycięzcy: MSK (Spinebuster+Neckbreaker Combo)

Po walce WALTER atakował Dragunova dalej, MSK starało się pomóc, jednak to na nic się ostatecznie nie zdało i WALTER stał w ringu nad Dragunovem po czym zapiął na nim Sleeper Hold i Rosjanin odpłynął.

Ridge Holland akceptuje wyzwanie Thatchera do walki.

Na koniec show dostajemy face off pomiędzy Samoa Joe i Karrionem Krossem. Joe jako pierwszy pojawia się w ringu i mówi, że dzisiaj ma jeszcze jedną szansę na werbalne zniszczenie Krossa na oczach całego świata przed ich walką na Takeover, ale Joe mówi, że jest to bez sensu, bo nie chce on skrzywdzić jego uczuć tylko chce skrzywdzić Krossa. Zaprasza on Krossa do ringu, a mistrz się pojawia z mikrofonem w ręce. Kross mówi, że to nie jest ani o Joe ani o Krossie tylko o przyszłości tego brandu. Kross mówi, że nie sądzi, że po ponad roku przerwy od walczenia w ringu Joe zdoła go pokonać. Kross woła ochronę, aby obroniła Joe. Kross mówi, że pokona Joe i to pokona go szybko. Joe atakuje Krossa, po czym zajmuje się ochroną. Joe wykonuje Suicide Dive w ochronę i dalej atakuje swojego rywala. NXT kończy się widokiem Krossa i Joe leżących po tym jak Kross wbił się w Joe i ochronę niszcząc przy okazji barierkę.