WWE NXT 14 grudnia 2016: Raport

Zapraszamy do przeczytania raportu z wczorajszej gali NXT, która odbyła się w Melbourne.

Całą gale zaczyna krótki filmik, który ukazuję Samoa Joe, który pokonał na gali TakeOver Nakamure i zdobył pas NXT.  Potem rolę się odwróciły gdzie w Osace Nakamura odzyskał mistrzostwo. William Regal poinformował Shinsuke o walce rewanżowej, a wściekły Joe w swojej sali obiecuje, że zniszczy japończyka i odzyska pas w Steel Cage matchu w Australii!

1.NXT Championship Steel Cage Match: Shinsuke Nakamura vs. Samoa Joe

Walka nie miała jakiegoś niesamowitego tempa. Widzimy Nakamure który wchodzi na 3 narożnik i próbuje uciec z klatki. Szybko reaguje Samoańczyk, który wchodzi za japończykiem i próbuje wykonać super Muscle Buster, o którym dobrze pamiętamy jak Joe wykonał go kiedyś w podobny sposób na Balorze! Shinsuke dobrze trzyma się klatki i przewraca Samoe Joe. Potem japończyk wykonuje big Kinshase z 3 liny i według wszystkich to już był koniec walki bo Nakamura kieruję się w stronę drzwi dających zwycięstwo! Ale zaraz! Nakamura zamyka drzwi i wykonuję kolejną Kinshase! I kolejną Kinshase! Po czym wygrywa i ostatecznie rozprawia się z Joe.

Ocena:  ***

Zwycięzca: NXT Champion: Shinsuke Nakamura (9:04)

2.Number One Contender’s Qualifying Match: Eric Young w/ SAnitY vs. Tye Dillinger

Walka niespodziewanie zakończyła się jak zakończyła. Dosłownie wejścia zawodników były dłuższe, lecz nie o tym mowa! Szybka wymiana ciosów przy obu narożnikach między zawodnikami. Potem Clothesline od Tye i 10 ciosów na narożniku i 10 kopnięć na leżącego Younga! I wtedy Nikki Cross wbiega do ringu i atakuje Dillingera, a Young wykonuje Clothesline na nim. Tye jednak się łatwo nie dał i szybko wyrzuca dwójkę poza ring i potem też Wolfa!

Zwycięzca: Tye Dillinger – DQ (1:17)

W ringu pojawia się BIG DAMO! Przewraca Tye po czym wynosi go na ramiona i rzuca potężnie po czym wykonuje BIG BOY SENTON i ku zdziwieniu The SAnitY wychodzi z ringu!

3.Number One Contender’s Qualifying Match: Andrade “Cien” Almas vs. No Way Jose

Walka zaczęła się powoli rozkręcać.  Jose wykonał dwa potężne Chopy na Andrade i szybko przejął kontrole. Odbija go od lin i wykonuje Neckbreaker! Znowu wykonuje Irish Whip wynosi go w górę i wykonuje soczysty punch! Almas po chwili próbuje wykonać TKO, lecz Jose kontruje uderzając 2 razy łokciem odbija się od lin, lecz dostaje od Almasa Big boota! Almas szybko wykorzystuje, że rywal jest zamroczony i wykonuje sweeping hammerlock DDT i zgarnia pin!

Ocena: ** ½

Zwycięzca:  Andrade “Cien” Almas (3:52)

4.Number One Contender’s Qualifying Match: Elias Samson vs. Roderick Strong

Elias zaczął mocno osłabiać swojego rywala. Leżący przy narożniku Strong dostaje kilkanaście kopnięć od Eliasa. Potem zawiesza Stronga do góry nogami na narożniku gdzie znowu wykonuje kilkanaście kopnięć na klatkę piersiową i ciągnie go za szyje już poza ringiem. Wykonuje jeszcze kilka ciosów i Strong otrzymuje silne kolano z rozbiegu na płycie ringu! W ringu znowu dostaje kolejny punch i poddusza rywala. Wydaję się, że walka jest pod całkowitą kontrolą Samsona, lecz Roderick kontruje po kilku ciosach odbija go od lin i wykonuje Dropkick. Elias zamroczony opiera się obok narożnika, a szybki strong biegnie i wykonuje high knee i running forearm! Długo się nie zastanawia od razu zmierza do wykonania gutbustera po czym odbija się od lin i dodaje to tego sick kick i zgarnia pin!

Ocena: **

Zwycięzca: Roderick Streong (3:15)

5.Number One Contender’s Qualifying Match: Bobby Roode vs. Oney Lorcan

Booby siedzi na narożniku gdzie sam Lorcan próbuje go wynieść pod Suplex, lecz Roode to kontruje elbowami i Lorcan spada niebezpiecznie szyją na liny! Bobby dobrze to wykorzystał wykonując wiele ciosów w ringu jak i poza nim właśnie na szyję. Potem doszły jeszcze „maczugi” na plecy. Lorcan jednak kontruje wykonuje Chop przy linach. Od razu przechodzi do Irish Whipu  gdzie wykonuje Shoulderblock i  kolejny Shoulderblock. Rodde jest przy narożniku, a Oney wbija się prosto w niego po czym wykonuje Neckbreaker. Rolę jednak się powoli odwracają. Roode wykonuje Irish Whip na narożnik po czym wbiega w rywala, lecz kontruje łokciem. Potem biegnie do Boob’ego, lecz wykonuje na nim Spinebuster. Wykrzykuje Glorious! I wykonuje DDT i wygrywa pojedynek!

Ocena: ** ½

Zwycięzca: Booby Roode (5:00)

Na następnej gali NXT zwycięzcy wystąpią w walce  Zawodnik, który wygra stoczy pojedynek o mistrzostwo NXT z Shinsuke Nakamurą!