WWE Monday Night RAW „The Absolute Best of 2022”: Raport

Zapraszamy do czytania raportu z najnowszego odcinka WWE Monday Night RAW, który stanowi podsumowanie 2022 roku.

Pokaz rozpoczynamy od segmentu z udziałem członków The Street Profits. Wspomniana dwójka przebywa w białym pomieszczeniu i Montez Ford stwierdził, że nie znajdują się w Gorilla Position. Natomiast Angelo Dawskins zauważył, że to właśnie w tym miejscu dzieje się telewizyjna magia. Po tych słowach pstryknął palcami, a w tle pojawiło się intro RAW. Wrestlerzy rozpoczęli dyskusję na temat największych momentów w 2022 roku, takich jak między innymi powrót Cody’ego Rhodesa, zwycięstwo w Royal Rumble obecnej SmackDown Women’s Champion Rondy Rousey, powrocie WWE Hall of Famera Steve’a Austina, występ Logana Paula na WWE Crown Jewel, powrót do ringu Brocka Lesnara podczas SummerSlam, chanty „Ucey” dla The Bloodline, a także rywalizacje Bad Bunny, Jackass, the Fight Pit. Wściekły Dawkins poprosił Forda, aby przestał wymieniać ludzi, ponieważ mamy aż trzy godziny, aby to zrobić.

Świąteczny prezent od Mandy Rose

Znajdujemy się w Stamford, a na WWE RAW: The Absolute Best of 2022 witają nas Jackie Redmond oraz Corey Graves. Wspomniana dwójka omówiła feud z udziałem Brocka Lesnara oraz Undisputed WWE Universal Championa Romana Reignsa bacznie przyglądając się SummerSlam Last Man Standing matchu.

Po krótkiej przerwie Redmond oraz Graves omówili 20-rocznicę Johna Ceny, który jak wiadomo wspomniane wydarzenie celebrował na jednym z pierwszych RAW w 2022 roku. Na piątkowym SmackDown, Kevin Owens i powracający John Cena zmierzą się z Romanem Reignsem oraz Samim Zaynem.

Następnie został wyemitowany materiał z rywalizacji Kevina Owensa oraz WWE Hall of Famera Steve’a Austina, która miała miejsce na WrestleManii 38. W dodatku mogliśmy zobaczyć starcie Samiego Zayna i Johnny’ego Knoxville. Będący na backstage’u Sami zapytał, dlaczego pokazano materiał wideo z jego udziałem mimo, iż dyrekcja WWE obiecała, że tego nie zrobi. Po chwili Sami obiecał, że przyjrzy się tego, czego w 2022 roku dokonało THe Bloodline.

Cathy Kelley przeprowadziła wywiad z The New Day gratulując im zdobycia WWE NXT Tag Team Titles. Mistrzowie pochwalili Pretty Deadly twierdząc, że to właśnie ten tag team jest powodem, który sprawił, iż przybyli do NXT. New Day dodali, że mistrzostwa tag teamowe NXT są zbyt prestiżowe, dlatego chcieli je zdobyć, a następnie omówili dziedzictwo The New Day. Wliczając w to rywalizację z Undisputed WWE Tag Team Champions The Usos. Na zakończenie otrzymaliśmy materiał wideo z rywalizacji wspomnianych drużyn, która miała miejsce 11 listopada.

Kenny Omega wyjaśnia długą przerwę od New Japan Pro Wrestling

Po krótkiej przerwie wracamy do RAW Women’s Champion Bianki Belair. Zawodniczka omówiła swoje dzieciństwo oraz to w jaki sposób znalazła się w ciemnym miejscu po swoich studiach. Wrestlerka dodała, że była zdezorientowana więc musiała skonfrontować się ze swoimi demonami, ale wtedy otrzymała telefon od WWE. Blair stwierdziła, że jest teraz dziewczyną, którą chciała być w dzieciństwie, więc to było jej przeznaczenie i ma nadzieję, że młode dziewczyny mogą zobaczyć w niej siebie samych. Następnie Belair przypomniała feud z Becky Lynch oraz zdobycie RAW Women’s Championship na WrestleManii. Graves i Redmond zauważyli, że na przyszłotygodniowym RAW, Belair będzie broniła RAW Women’s Title w starciu z Alexą Bliss.

Następnie widzimy segment ukazujący Logana Paula podpisującego kontrakt z WWE oraz jego walkę na Crown Jewel.

Na WWE Clash at the Castle, Sheamus rywalizował z GUNTHEREM. Celtic Warrior dołączył do Gravesa i Redmonda, aby omówić to, co sprawia, że The Brawling Brutes są tak groźną drużyną (chęc walki oraz brak ego). Po chwili Redmond przywołał WWE Extreme Rules Good Old Fashioned Donnybrook Match, gdzie The Brutes pokonali Imperium. Sheamus stwierdził, że ten mecz powinien nosić nazwę hillelagh Shenanigans.

Madusa o zwolnieniu Mandy Rose

W kolejnym segmencie widzimy Samiego Zayna czytającego pierwsze wydanie The Bloodline Dictionary. Wrestler stwierdził, że rok 2022 był niezwykły jeżeli chodzi o jego osobę oraz WWE ze względu na The Bloodline, czyli najbardziej dominującą frakcję wszech czasów. Sami dodał, że grupa dominowała każdego w taki sposób, który dotychczas nie był znany fanom WWE. Zayn zaznaczył, że jeżeli ktoś jeszcze nie uznał Romana Reignsa, to najwyższy czas aby to zrobić. Sami pochwalił również debiut Solo Sikoi oraz dominację Undisputed WWE Tag Team Champions The Usos, a także moment 2022 roku czyli wspólne zdjęcie z The Bloodline po War Games. Tak więc były IC Champion stwierdził, że rok 2022 był tylko przedsmakiem tego, co nadejdzie w 2023, a The Bloodline pozostaną na szczycie, po czym życzył wszystkim Wesołych Świąt.

Corey Graves zauważył, że na SmackDown, Sami i Roman zmierzą się z Owensem oraz Ceną.

Drew McIntyre powiedział, że ostatnio boryka się z drobnymi problemami, ale niedługo wróci, gdyż nie może przegapić WrestleMania Season. Szkot wyjawił, co dla niego oznaczał występ na Clash at The Castle, gdyż miał nadzieję na odwiedzenie (event WWE) w UK, a możliwość bycia częścią main eventu show w UK było czymś fantastycznym. Drew dodał, że wielkie show w UK powinno odbywać się, co roku, natomiast w 2023 roku spróbuje znaleźć WWE Intercontinental Championa GUNTHERA.

Czy The Rock wystąpi na WrestleManii 39?

Rok 2022 to powrót wielu wrestlerów. Widzimy WWE Women’s Tag Team Champions Dakota Kai & IYO SKY, Bayley, The Good Brothers, Emma, Valhalla, Hit Row, Legado del Fantasma, Candice LeRae, Johnny Gargano, Mia Yim, Dexter Lumis i Bray Wyatt. Na ekranie pojawił się Cody Rhodes, który omówił zaskakujący powrót na WrestleManii 38 oraz reakcji jaką otrzymał ze strony fanów. Cody powiedział, że ciężko będzie mu przebić ten moment, który tak wiele znaczy zarówno dla niego, jak i rodziny.

Następnie dodał, że z Sethem Rollinsem nie są najlepszymi przyjaciółmi i nie wymieniają się kartkami świątecznymi, ale jest jednym z najlepszych wrestlerów na świecie, a więź w ich starciach była widoczna. Następnie stwierdził, że nie będzie czwartego pojedynku, gdyż chce odebrać to co zostawił. Cody zakończył segment następującymi słowami: Wróciłem do WWE z jednego powodu, chcę odebrać WWE Championship.

Liv Morgan omówiła zwycięstwo na Money in the Bank, co według niej było najlepszym momentem w 2022 roku. Morgan powiedziała, że najlepsze dopiero przed nią wspominając jednocześnie serię niepowodzeń ze SmackDown Women’s Champion Rondą Rousey. Liv dodała, że Ronda pomogła jej się rozwinąć i aż dwukrotnie ją pokonała, więc przyszły rok wzniesie ją na jeszcze wyższy poziom, a ból jest tym, co zawodniczkę obecnie blokuje. Na zakończenie segmentu otrzymaliśmy skrót z walki Rousey i Morgan na Extreme Rules.

Ricochet z urazem głowy po WWE SmackDown

Następnie otrzymaliśmy krótki materiał z The Judgment Day, a także United States Championem Austinem Theorym. Redmond chciałby zobaczyć kolejne starcie Theory’ego z Rollinsem, natomiast Graves widziałby walkę mistrza z Lashleyem. Panowie zaprezentowali również walkę z RAW (12 grudnia), gdzie Lashley konfrontował się z Rollinsem.

Na zakończenie programu otrzymaliśmy materiał wideo z walki Logana i Reignsa na Crown Jewel. Tym akcentem zakończyliśmy rok 2022 w wykonaniu gwiazd Monday Night RAW.