SPOILER! Wielka gwiazda powróci na RAW i dołączy do Money in the Bank Ladder Matchu

WWE Monday Night RAW 21 września 2020: Raport

Rozpoczynamy ostatnie RAW przed Clash of Champions! Emocje powinny być potężne i takie też są od pierwszej sekundy, gdyż intro „WWE Then, now, forever” jakoś dziwnie się zachowuje. Tu się przewinie, tam obraz się przekręci o 180 stopni i tak się dzieje przez kilka sekund, aż w końcu przenosimy się od razu do ThunderDome i… TO RETRIBUTION! Ogłoszone nam zostaje, że ta wybitnie groźna grupa, która nękała roster WWE od tygodni… podpisała kontrakty z WWE. Widzimy również czwórkę z pięciu postaci wbiegających do ringu. Są to: Mia Yim, Mercedes Martinez, Dominik Dijakovic wyglądający jak Bane z Batmana oraz Dio Maddin. Piąta persona jest zamaskowana i ciężko ją rozpoznać. Wygląda więc na to, że zawodnicy NXT nie mają kontaktów z WWE, ponieważ musieli je dopiero podpisać, jeżeli trzymać się kayfabe.

Mia Yim i Dijak dają krótkie promo o tym, jak zawodnicy WWE są zaślepieni pieniędzmi i że Retribution zrobi tu porządek. Nie zrobiło to za dużego wrażenia na Hurt Business, którzy wbiegli we czwórkę do ringu, czym wyprosili z niego zawsze groźne i potężne Retribution. Grupa MVPiego przekazuje nieprzyjaciołom, że skoro ci teraz mają kontrakty, to Hurt Business zamierzają zamknąć im usta, gdyż nie są dzieciakami w maskach. W tym momencie jednak od strony rampy biegnie kolejne kilka osób będących w Retribution i jest ich już łącznie ponad dziesięć! To więcej, niż liczą dywizje tag teamowe w WWE! Najpotężniejsza stajnia od czasów Nexusa wchodzi do ringu i korzystając z przewagi liczebnej atakuje Hurt Business.

To tyle. Po prostu przechodzimy teraz na backstage, gdzie Rey Mysterio mówi w wywiadzie, jak dumny jest z syna, że ten ma szansę wygrać miano pretendenta do tytułów RAW Tag Team.

Match #1
#1 Contender’s Match
for RAW Tag Team Championships at Clash of Champions
Humberto Carillo & Dominik Mysterio vs. Seth Rollins & Murphy vs. Andrade & Angel Garza

Street Profits zasiedli przy stoliku komentatorskim. W trakcie walki Seth Rollins opuścił Murphy’ego i udał się na backstage. Walkę wygrali Garza & Andrade, którzy pojawili się bez Zeliny Vegi i najwyraźniej wyszło im to na dobre.

Na Clash of Champions Street Profits vs. Garza & Andrade… tylko po raz pięćsetny w tym roku!

Zwycięzcy: Andrade & Angel Garza

Dijakovic i reszta na backstage’u rzucają wyzwanie w kierunku Hurt Business na walkę dzisiejszego wieczoru.

KO Show! Kevin Owens zaprasza swojego gościa, Shane’a McMahona. Owens zaznacza jak dziwne jest to, że się tu spotykają, biorąc pod uwagę ich rywalizacje i burzliwą historię. Gospodarz daje jednak Shane’owi pole do promowania, czyli tego w czym jest najlepszy. Syn Vince’a więc podhype’owuje starcie Dabby Kato z Braunem Strowmanem dziś na RAW Underground… w zasadzie, Dabba Kato jest na zapleczu! W tym momencie Shane zaprasza naszego rodaka do ringu i wychodzi on! Gdyby nie późna pora, to bym wstał i ze łzami w oczach zaczął klaskać. Ex-Babatunde wchodzi do ringu, a Kevin przypomina mu o tym, jak Dabba zaatakował go dwa tygodnie temu. KO mówi, że pewnego dnia spotkają się i wyrównają rachunki. Na ten moment Kevin częstuje Kato plaskaczem, co rozwściecza Polaka. Shane studzi jednak zapędy w Dabbie, a Owens zaprasza swojego drugiego gościa… Brauna Strowmana! Pomyślicie… ale dlaczego Strowman na RAW? Underground może jeszcze jakoś da się wytłumaczyć, ale RAW? Nie wiem i nie odpowiem Wam w tym raporcie na to pytanie. Jak widać brand split w koszu. Strowman i Kato mają stare down, aż nagle Kevina który się temu przyglądał… zaskakuje Aleister Black! Pobity Owens przez pirata-Aleistera znajduje się wraz ze swoim oprawcą za ringiem, a nasi główni aktorzy w Underground patrzą sobie w oczy i wygląda na to, że na RAW Underground będzie się działo. Bo czy te oczy mogą kłamać? Chyba nie.

Drew McIntyre zostaje zaczepiony przez reporterkę na backstage’u. Zapytany o to czy zaczyna znów występować z kontuzją szczęki odpowiada twierdząco, a na pytanie o przyjaźń z Keithem Lee i to, jak wpływa ona na ich rywalizacje, mówi że kiedyś będą się z Keithem z tego śmiać, wspominając ich walki, popijając przy tym alkohol. Mistrz WWE jak na wzór cnót przystało mówi nawet, że postawi ten alkohol… po tym jak pokona Lee. Co za wybitny człowiek.

W innym miejscu na backstage’u Retribution atakuje grupkę osób. ALEŻ ONI SĄ GROŹNI!

Match #2
Drew McIntyre vs. Keith Lee

Ciekawostka: Odkąd Keith Lee zadebiutował na RAW 24 czerwca stoczył na RAW cztery singlowe walki. Trzy z nich skończyły się przez DQ lub No Contest.

Zgadnijcie co… ta również. Wparował Orton i zaatakował Drew krzesłem.

Keith Lee w ciągu pięciu odcinków RAW, cztery razy nie skończył czysto walki.

WYBITNE JEST TO RAW!

Zwycięzca: Drew McIntyre przez DQ

Po walce Orton dalej atakuje mistrza WWE, eksplorując jego kontuzję szczęki. Nie upiekło się również „Limitlessowi”, który zainkasował Punt Kick! Spokojnie, wróci pewnie za dwa tygodnie, jak Drew.

Po reklamach Randy Orton staje obok karetki zaparkowanej na stage’u, która od początku gali przypominała nam o stypulacji walki Drew z Randym na Clash of Champions. Viper mówił, że był w tej karetce kilka tygodni temu, gdy McIntyre poczęstował go trzema Claymore’ami. Randy poczuł wtedy to, co czuły jego „ofiary”, gdy częstował ich Punt Kickami. Orton kończy tym, że karetka dla wielu jest oznaką nadziei, bólu i wielu innych rzeczy, ale dla syna Boba Ortona będzie to symbol zostania 14-krotnym mistrzem świata.

Asuka zostaje zapytana podczas wywiadu na backstage’u, która zawodniczka jest groźniejsza Mickie James czy Zelina Vega. W tym momencie przerywa jej Billie Kay, która twierdzi, że to ona powinna walczyć z Asuką o pas. Dołącza do niej Peyton Royce, która też chce szansy na tytuł. Asuka rzuca wyzwanie Peyton na walkę na dzisiejszym RAW.

Match #3
#1 Contender’s Match for RAW Women’s Championship
Zelina Vega vs. Mickie James

Zelina dostaje title shota na PPV… a właściwie w Kick-Offie, co zostaje oficjalnie potwierdzone.

Zwyciężczyni: Zelina Vega.

Przenosimy się na backstage, gdzie to Hurt Business tym razem atakuje Retribution!

Widzimy video promo Bianci Belair w performance center.

Akira Tozawa vs. R-Truth walka o pas 24/7 część tysięczna. Tym razem odcinek na plaży. Gość specjalny: rekin. R-Truth ratuje tytuł, który wpadł mu do oceanu.

Cedric i MVP pojawiają się w ringu. Były US Champion rzuca kilka zdań w kierunku Retribution, z którymi Hurt Business zmierzy się dziś w main evencie. Alexander dostaje mikrofon i nie mówi nic nowego w porównaniu do poprzednich tygodni. Apollo i Ricochet wychodzą na stage. Crews mówi, że nie obchodzi ich czemu Cedric się od nich odwrócił, na tym etapie chcą mu już tylko przywalić. Apollo przypomina też Lashley’owi (którego tu nie ma), że nie zapomniał o tytule U.S.

Match #4
Cedric Alexander vs. Apollo Crews

Crews wygrywa przez roll-up.

Zwycięzca: Apollo Crews

Crews i Rico świętują, ale nagle rozbrzmiewa muzyka Hurt Business. Rozkojarzyło to celebrujących, co wykorzystali Cedric i MVP atakując Apollo i Ricocheta. Chwile później dołączyli do nich Lashley i Shelton Benjamin.

RAW Underground! Dolph Ziggler pokonuje w pierwszej walce Arturo Ruaza. Braun Strowman zostaje zapytany czy jest gotowy na dziś i w odpowiedzi dużo krzyczy oraz grozi najlepszemu wrestlerowi na świecie – Shane’owi McMahonowi.

Seth Rollins ponownie na arenie! Monday Night Messiah wchodzi do ringu trzymając w rękach kopertę. Rollins sugeruje, że dziecko Rey’a nie jest jego! Co miały potwierdzić testy DNA. Brzmi znajomo? Rey i jego rodzina pojawiają się na stage’u. Mysterio mówi, że już to przerabiali i Dominik jest jego synem. Rollins mówi, że może popełnił błąd, gdyż w teście mowa o „dziecku” Rey’a, więc nie musi chodzić o Dominika, a o Aalyah! Rollins mówi, że jeśli test nie jest wystarczającym dowodem, to ma coś jeszcze. Wracamy do RAW tydzień temu, gdzie po walce Dominika z Sethem, Aalyah sprawdziła jak się ma Murphy. Seth mówi, że tak nie zachowałby się Mysterio. Rey odpowiada na to, że wychował córkę na opiekuńczą i współczującą osobę. Papa Mysterio dokłada, że Aalyah ma tylko 19 lat i jest naiwna, nie wie za wiele o świecie. Córka chyba się nieco na ten tekst oburzyła i wróciła na backstage, za nią mama Mysterio i reszta. Rollins zaczyna przepraszać za to, że nieco skłócił właśnie rodzinę. KONIEC.

PS. Mam nadzieję, że dna do testu od Rey’a zostało pobrane przez Setha z gałki ocznej po Extreme Rules.

Match #5
Nia Jax & Shayna Baszler vs. Natalya & Lana

Squash.

Zwyciężczynie: Nia Jax & Shayna Baszler

Po walce Nia i Shayna atakują Riott Squad, które są pretendentkami do tytułów i komentowały walkę. Liv i Ruby udało się uciec, ale napatoczyła się Lana i oberwała Samoan Drop na stół komentatorski.

Drew McIntyre jest w pokoju doktora i zostaje zapytany jak się czuje. Mistrz w skrócie odpowiada, że zrobi mu z tyłka piękną jesień.

Rodzina Mysterio! Aalyah kłóci się z papą. Mówi, że to dla niej za dużo i na koniec dnia jest „naiwną 19-latką” i idzie sobie od rodzinki. Mama Mysterio zatrzymuje Rey’a, który chciał za nią iść.

RAW Underground pt 2! Riddick Moss pokonuje Erika z Viking Raiders. Shane McMahon przeprowadza wywiad z naszym rodakiem, w którym Kato mówi, że Strowman poczuje dziś, legendarną polską (a nie, to nie ten Polak tak mówi), siłę Dabby Kato.

Mandy Rose – coming soon to RAW.

Match #6
Asuka vs. Peyton Royce

Billie Kay przyglądała się walce zza ringu. Zelina Vega przerwała pojedynek atakując Asuke.

Zwyciężczyni: Asuka przez DQ

Na backstage’u Murphy znajduje samotną Aalyah, którą przeprasza za swoje czyny.

RAW Underground MAIN EVENT! Wygrywa były Universal Champion po prawie 2-minutowej walce. Powalił Dabbe potężnym prawym.

Main Event
6-Man Tag Team Match
Retribution (T-BAR, Mace & Slapjack) vs. Hurt Business (Lashley, Alexander & Benjamin)

Dio Maddin = Mace, Dijakovic = T-BAR, Ten zamaskowany człowiek = Slapjack. To tyle w kwestii nowych ringname’ów.

Walka kończy się przez DQ po tym jak kolejne 50 osób z Retribution atakuje Hurt Business.

Zwycięzcy: Hurt Business przez DQ

Rozbrzmiewa muzyka Drew McIntyre’a, który wraz z kilkoma zawodnikami RAW przybiega na ratunek. Gdy wydaje się, że Drew oczyścił ring na całym zamieszaniu korzysta Orton, który pojawia się znikąd i wykonuje mistrzowi RKO.

Widokiem Ortona patrzącego na poobijanego Drew, kończymy ostatnie RAW przed Clash of Champions!