WWE Monday Night RAW 18 maja 2020: Raport

Po raz kolejny znajdujemy się w ośrodku treningowym Performance Center, gdzie odbyła się czerwona tygodniówka WWE Monday Night RAW. Dostaliśmy zapowiedź bardzo ciekawego starcia, ale to w dalszej części raportu, zapraszamy!

 

 

RAW otworzył Randy Orton, który miał coś do powiedzenia światu wrestlingu. Apex Predator stwierdził, że Edge nie potrafi walczyć w tym biznesie. Po tych słowach rozbrzmiewa “Metalinguns”, czyli theme song wielokrotnego mistrza Wagi Ciężkiej Edge’a, który skierował do Randy’ego parę mocnych słów. Podkreślił jasno, że Orton to najbardziej utalentowany wrestler, którego zna, ale jego słowa to zwykłe kłamstwo. To Edge musiał walczyć 9 lat, żeby wrócić do ringu i pokazać wszystkim, że nie można go powstrzymać tak łatwo. Niestety, ale Randy nie chciał tego słuchać, kazał mu się zamknąć i podjąć decyzję, w sprawie na Backlash. Oponent najmłodszego mistrza wagi ciężkiej przyjął wyzwanie, zostaje więc nam czekać na ich walkę podczas zbliżającego się PPV!

 

 

Do ringu zmierzają “Monday Night Messiah” Seth Rollins i jego uczeń Murphy. Zacytujmy słowa Setha: “Czasami w życiu musisz stracić to, kim jesteś, aby się znaleźć”, mądre słowa, prawda? Kiedy Rollins przegrał na Money in the Bank z mistrzem WWE Drew Mcintyre, pewna część jego duszy poczuła, że straciła dosłownie wszystko, popadł w rozpacz. Zauważył, że bez ciemności nie może być światła, zawdzięcza to nikomu innemu jak Reyowi Mysterio. Były mistrz WWE mówi, że to, co się stało z Reyem było ohydne, ale konieczne i Mysterio wkrótce to zrozumie. To był moment, w którym Seth musiał zostać liderem. Atak ze strony Rollinsa był “Przebłagalnym błogosławieństwem”. Messiah zakończył swoje promo słowami “You are Welcome”. Niespodziewanie do ringu zmierza Humberto Carrillo, który głośno stwierdził, że słowa Setha to wyssane z palce brednie. Rey dla młodego Meksykanina to idol, autorytet, Nazywa Rollinsa tchórzem. Z tego wszystkiego dostaliśmy pojedynek:

Murphy vs Humberto Carrillo

Bardzo szybkie, ale miłe dla oka starcie. Obaj zawodnicy pokazali się z jak najlepszej strony, co pokazuje  nam, że WWE posiada naprawdę rewelacyjnych zawodników, na których warto stawiać. Wynik tej walki był od początku znany, zwyciężył uczeń Setha Rollinsa.

Zwycięzca: Murphy

 

 

Po krótkiej przerwie, naszym oczom ukazał się Baron Corbin, zwycięzca turnieju King od the Ring, który narzekał, że nie dostał własnej szatni, zaczął krytykować sędziego i rzekł, że ten nie powinien dostawać własnego jedzenia. Według jego samego nikt nie traktuje go przyzwoicie, przecież to on jest królem, więc wynika z tego, że powinien być traktowany wyjątkowo, ale jednak szara rzeczywistość uderzyła w Corbina.

 

Po tym segmencie na ekranach naszych komputerów czy telewizorów ukazał się Liv Morgan. Nazwała swoją mamę bohaterką, ponieważ nie miała pieniędzy, ale posiadała coś ważniejszego, była zdeterminowana i miała chęci i ambicje zostania kimś wielkim. Dwa tygodnie temu Morgan przegrała z Charlotte Flair, obecną mistrzynią NXT. Mimo przegranej uświadomiła sobie, że posiada to samo co jej matka: determinacje, więc w przyszłości to ona może zostać mistrzynią kobiet, czy to zapowiedź pushu dla Liv?

 

 

Do kwadratowego pierścienia zmierza wyżej wspomniana Charlotte Flair, Jak sama stwierdziła, nie chce nas zanudzać faktami, że to ona jest najciężej pracującą kobietą w tym biznesie. Pochwaliła Bayley, za rzucone przez nią wyzwanie na ostatnim Friday Night SmackDown. Flair przywołuje do ringu Ruby Riott, ponieważ wie, że ma coś do powiedzenia. Riott wchodzi do ringu, ale w milczeniu spogląda na Charlotte

 

 

Charlotte Flair vs Ruby Riott

Kolejny pojedynek, którego wynik był wszystkim znany. Córka Rica Flaira pokonała Ruby Riott, zmuszając ją do poddania.

Zwycięzca: Charlotte Flair

 

 

Następnie obejrzeliśmy powtórkę z Basketball Matchu. Po zakończonym filmie przenosimy się do bazy vikingów, w którym odbył się mecz w rzucie toporem, który możecie zobaczyć niżej:

 

 

Przyszedł czas na celebrację zdobycia mistrzostwa przez Asuke. Obie zawodniczki z Kabuki Warriors są już w ringu. Zostały nam przypomniane najważniejsze momenty z kariery obecnej mistrzyni kobiet RAW. Dzięki uprzejmości  Kairi Sane mogliśmy usłyszeć jej talent muzyczny, który zaprezentowała nam poprzez grę na flecie. Nagle rozbrzmiewa theme song Nia Jax, widzimy na jej twarzy złość i poirytowanie. Jax stwierdziła, że nie ma co świętować, ponieważ Asuka dosłownie otrzymała tytuł. Becky jest na urlopie macierzyńskim, a Azjatka miała szczęście, że dostała “pracę tymczasową” mistrzyni. NIa powiedziała, że prawdziwe świętowanie rozpocznie się, kiedy to ona zostanie mistrzynią. Asuka wraz z jej przyjaciółką Kairi zaatakowały nieproszonego gościa, tym, samym pokazując, że nie znajdują się w tym biznesie przypadkowo.

 

 

R Truth pojawił się w ringu. Jego kuzynka powiedziała mu, że Bobby Lashley był ostatnio złym człowiekiem, a następnie pokazuje nagranie, jak Lashley go atakuje. Jego bohater z dzieciństwa John Cena nie poddałby się w obliczu przeciwności losu i on też tego nie zrobi. Były mistrz Stanów Zjednoczonych rzekł, że chce odzyskać swoje 48/7, 7-11, I95 South, 401K Championship.

 

 

R Truth vs Bobby Lashley 

Zwycięzca: Bobby Lashley 

MVP pogratulował sukcesu swojemu podopiecznego. Lana za kulisami oglądała ten pojedynek, była bardzo zła.

 

 

Alexa Bliss & Nikki Cross (c) vs  The IIconics o Tag Team Womens Championship

Już pod koniec tego starcie, Alexa Bliss  ogłuszyła Kay, wykonała Twisted Bliss, lecz to nie był koniec tego pojedynku. Wściekła Peyton zaczęła rzucać Alexe w marożnik, aż doszło do dyskwalifikacji.

Zwycięzcy: Alexa Bliss & Nikki Cross przez DQ

 

 

Po raz kolejny mogliśmy mieć okazje zobaczyć grającą na flecie, lecz niestety, to widowisko przerwała nam Nia Jax, która brutalnie zaatakowała bezbronną Sane.

 

 

Na zapleczu mogliśmy zobaczyć zobaczyliśmy kłócące się zawodniczki z The IIconics, Billie Kay spoliczkowała swoją najlepszą przyjaciółkę w porywach emocji.

 

Natalya vs Shayna Baszler Submission Match

Zwycięzca: Shayna Baszler

 

 

Przygotowania do KO Show trwają, lecz Natalya ze złości wyrzuca wszystko z ringu, czyżbyśmy mieli ujrzeć heel turn córki Jima Neidharta?

 

THE KO SHOW

 

 

Kevin Owens & Apollo Crews vs Andrade & Angel Garza

Zwycięzcy: Kevin Owens & Apollo Crews

Po zakończonym pojedynku  Zelina Vega, Andrade i Angel Garza zniszczyli Austin Theory i wywalili go ze swojej grupy, od razu nasuwa się nam tekst “Nie potrzebujemy Cię w naszym składzie”.

 

 

Aleister Black vs Murphy

W trakcie meczu Austin Theory zaatakował Blacka! Austin dołącza do Rollinsa i jego ucznia.

Zwycięzca: Aleister Black przez DQ

 

 

Drew Mcintyre vs King Corbin

Czas na walkę wieczoru. Jak możemy się domyślić, wygrał ją zdecydowany faworyt, obecny mistrz WWE Drew Mcintyre i to on kończy dzisiejsze RAW. Warto wspomnieć, że podczas tego pojedynku na rampie byli obecni MVP i Bobby Lashley, co może być zwiastunem walki na Backlash.

Zwycięzca: Drew Mcintyre

Tym akcentem zakończyliśmy Monday Night RAW, działo się sporo, więc zapraszamy do komentowania wydarzeń z tej tygodniówki!