WWE Monday Night RAW 16 maja 2022: Raport

Przed nami kolejny odcinek Monday Night RAW. Przy stole komentatorskim Jimmy Smith, Byron Saxton i Corey Graves.

MATCH #1
Omos w/MVP vs Bobby Lashley – Steel Cage Match

Kiedy Lashley robił swoje wejście, został on zaatakowany przez Cedrica Alexandera. Później do ataku dołączył się również Omos.

Omos rzucił Bobby’ego w klatkę, która się rozwaliła i Bobby dotknął podłogi obiema nogami.

Zwycięzca: Bobby Lashley (opuszczenie klatki)

Mustafa Ali ma zmierzyć się z Theorym. Theory bierze mikrofon i mówi, że nie może zawalczyć w takiej sytuacji z nim bo potrzeba zaufanego sędziego, który będzie bezstronny. Theory zaprasza Miza do bycia Special Guest Referee. Miz pytał się obu zawodników, czy są gotowi, a Theory mówi, że coś nie gra. Theory mówi, że Ali nie zasługuje na walkę z mistrzem US po przegranej. Theory informuje Aliego, żeby spodziewał się niespodziewanego i mówi, że przeciwnikiem Mustafy jest Veer Mahaan.

MATCH #2
Mustafa Ali vs Veer Mahaan – Special Guest Referee – The Miz

Zwycięzca: Veer Mahaan (Cervical Clutch)

Po walce Veer ponownie zapiął Cervical Clutch, a Theory zrobił sobie selfie z Mizem, Veerem i Alim. Veer chciał rzucić Aliego przez stół komentatorski, ale nagle rozbrzmiała muzyka The Mysterios. Dominik i Rey poradzili sobie z Veerem.

Becky Lynch i Adam Pearce rozmawiają. Becky mówi, że Six Pack Challenge o zostanie pretendentką do RAW Women’s Championship nie może się odbyć, bo Sasha i Naomi opuściły budynek, więc Becky jako najlepsza mistrzyni w historii powinna mieć dzień przerwy i zostać ogłoszona pretendentką do pasa. Adam mówi, że Becky zmierzy się z Asuką w main evencie. Zwyciężczyni walki zawalczy z Biancą Belair o pas kobiet RAW.

MATCH #3
Riddle vs Jimmy Uso w/Jey Uso

Zwycięzca: Riddle (Small Package)

AJ Styles i Finn Balor mówią Liv Morgan, że cała trójka ma problem z Judgment Day, więc powinni oni trzymać się razem. AJ i Finn zapraszają Liv, żeby dołączyła do nich przy ringu w trakcie ich walki. Liv mówi, że się zastanowi.

Damian Priest mówi, że Judgment Day robią co chcą i kiedy chcą. Rhea mówi, że Judgment Day nie będzie tym, czym ludzie chcą, żeby oni byli. Edge mówi, żeby ludzie przestali być owcami i zaprasza każdego zawodnika do Judgment Day, który chce stać się kimś w WWE pod okiem Edge’a. Edge mówi, że może to być nawet AJ Styles, Finn Balor lub Liv Morgan.

MATCH #4
AJ Styles & Finn Balor w/Liv Morgan vs Los Lotharios

Zwycięzcy: AJ Styles & Finn Balor (Coup De Grace na Humberto)

Po walce AJ, Finn i Liv wykonali wspólne Too Sweet.

Chad Gable przynosi Kevinowi Owensowi wyniki testu DNA, który ma pokazać, że Ezekiel to tak naprawdę Elias. Owens czyta wyniki i okazuje się, że test nie udał się z powodu sosu barbecue na jednej z próbek. Owens od razu wskazuje na Otisa, a Otis mówi, że to Elias musiał jeść barbecue. Owens mówi, że Otis kłamie, bo dobrze pamięta jak Otis jadł żeberka barbecue. Chad mówi, że mogą zrobić test, aby sprawdzić drzewo genealogiczne Eliasa. Owens wściekły mówi, że testy nie działają i to nie ma sensu. Kevin mówi, że Chad ma być najmądrzejszym człowiekiem na świecie, a Elias robi z niego idiotę. Chad mówi, że za tydzień zdemaskuje Ezekiela, ale dzisiaj skopie on mu tyłek.

MATCH #5
Alexa Bliss vs Sonya Deville

Alexa dostała nowy theme song.

Zwycięzca: Alexa Bliss (DDT)

Po walce Sonya spoliczkowała sędziego.

Cody Rhodes wchodzi do ringu. Cody’emu powiedziano, że Setha nie ma dzisiaj na RAW, ale ma on nadzieję, że Rollins słucha go w tym momencie. Cody chciał iść dalej, ale Seth nie chciał mu tego dać. Cody chce się dowiedzieć co takiego zabrał Sethowi, dwie wygrane, bonus, blask reflektorów?  Cody mówi, że największym zagrożeniem Rollinsa jest właśnie Rollins. Rollins wspiął się na szczyt poprzez wygrane, kiedy to Cody nie miał aż tak dobrze. Cody przegrywał, ale z przegranych nauczył się bardzo dużo, jak żyć, kochać, jak się zaadaptować i jak się zmienić. Cody mówi, że nigdy nie będzie The American Dream, więc czemu by nie być The American Nightmare. Cody mówi, że nie weźmie swojej drugiej szansi za pewnik i jeśli ktokolwiek chciałby mu ją zabrać, musiałby go zabić. Rhodes proponuje Rollinsowi trzecią walkę, Hell in a Cell Match. Seth pojawia się na ekranie. Rollins posądza Cody’ego o zabranie mu blasku reflektorów, o oszukiwanie na Wrestlemania Backlash. Seth mówi, że Cody musi być głupszy niż wygląda na takiego i popełni on największy błąd w jego życiu. Rollins mówi, że ludzie zmieniają się po tym, jak mierzą się z nim w tej konstrukcji. Rollins akceptuje wyzwanie.

MATCH #6
Chad Gable w/Otis, Kevin Owens vs Ezekiel

Zwycięzca: Ezekiel (roll-up)

R-Truth daje Tozawie papiery rozwodowe od Taminy. Dana Brooke dziękuje Truthowi za danie Reggiemu papierów rozwodowych. Truth chce pasa 24/7 za usługę. Dana ucieka i wpada na Carmellę. Carmella mówi, że ona jest prawdziwą mistrzynią i jej mąż nie może zabrać rąk od niej, w przeciwieństwie do Dany i jej męża. Dana mówi, że ostatni raz Carmella była jakkolwiek istotna, było wtedy kiedy pracował tu jeszcze ten gość bez szyi (Ellsworth). Dana ucieka dalej przed Truthem, a Truth wpada na Carmellę. Truth prosi Carmellę o pomoc w odzyskaniu pasa 24/7. Carmella pomoże mu, ale później chce ona Danę.

Lacey Evans wchodzi do ringu. Lacey mówi, że podziwia wszystkie kobiety i wszystkich mężczyzn, którzy pracują w siłach zbrojnych. Lacey chce aby fani w tym momencie dali aplauz dla tych ludzi. Kibice robią właśnie to. Lacey dziękuje za przywitanie jej, kiedy ta powróciła. Evans mówi, że nie jest to łatwe, żeby znaleźć odwagę do walki, zmienić swoje życie, ale jesteśmy w stanie to zrobić. Lacey mówi, że nie może nie być lepsza od kobiet w szatni WWE, ale na pewno nie są one lepsze od niej.

Bobby Lashley w przyszłym tygodniu ma wyzwanie dla MVP i Omosa.

MAIN EVENT
Asuka vs Becky Lynch – zwyciężczyni zawalczy z Biancą Belair na Hell in a Cell.

Bianca znajduje się przy ringu. Becky zaatakowała Biancę. Lynch uciekła do ringu, Bianca chciała ją gonić, ale została zatrzymana przez sędziego. Becky chciała uderzyć Asukę jej parasolką, ale Asuka wypłuła z buzi Green Mist.

Zwycięzca: Asuka (Green Mist)