WWE Monday Night RAW 14 września 2020: Raport

Pora na specjalne wydanie RAW – In Your Face! To właśnie dziś Drew McIntyre stoczy pojedynek z Keithem Lee, a ponadto będziemy świadkami obrony mistrzostwa kobiet przez Asukę oraz walki mistrzów obu brandów Tag Team. 

 

Show rozpoczyna Drew McIntyre, który przypomina nam zdarzenia z zeszłego tygodnia. Mistrz stwierdza, że Randy powinien być szczęśliwy, iż jego głowa dalej trzyma się w reszty ciała po otrzymaniu trzech Claymore kicków. Ponadto Szkot pragnie nam przekazać, iż medycy WWE zalecili mu wzięcie kilku tygodni przerwy. Oznaczałoby to jednak, że ten byłby zmuszony zwakować mistrzostwo WWE. Drew proponuje, aby mistrzowska walka na Clash Of Champions pomiędzy nim, a Ortonem była Ambulance Matchem. Jest jednak wielce prawdopodobne, iż do tej walki nie dojdzie, gdyż Żmija zdążyła już zainkasować trzy potężne kopnięcia w głowę, najbardziej dewastującą akcją w świecie rozrywki. Szkot zdradza nam, że na pomysł, by uczynić z Claymore akcję kończącą wpadł przypadkiem. Na prześmiewczym obrazku wyświetla nam się lista osób pokrzywdzonych przez tę akcję. Widzimy tam między innymi Brocka Lesnara, Setha Rollinsa czy też Dolpha Zigglera. Przemówienie przerywa jednak Adam Pearce, który ma nam do przekazania istotną wiadomość – jeżeli Keith Lee będzie w stanie dziś zwyciężyć z mistrzem WWE, a Randy Orton nie będzie w stanie stanąć w szranki na Clash Of Champions to ten zastąpi go w mistrzowskim starciu. Na arenie pojawia się właśnie Keith Lee, który uścisnął dłoń swojemu dzisiejszemu rywalowi. 

 

Champions vs Champions Match

The Street Profits vs Shinsuke Nakamura & Cesaro

Zwycięzcy – The Street Profits 

 

Na zapleczu widzimy rozmawiających Angela Garzę oraz Lanę, która nie może zrozumieć dlaczego to dziś Mickie James ma szansę na zostanie mistrzynią, a nie najlepsza na świecie, czyli Natalya. Angel zauważa, że jest to wyjątkowo niesprawiedliwe. Do towarzystwa dołącza Andrade z Zeliną Vega, która wyrzuca Garzie, iż przez niego szanse na zdobycie mistrzostw Tag Team przez Meksykaninów są bliskie zeru. Ten jednak jest już zmęczony ciągłym obwinianiem za wszystko co uczyni. Pomiędzy trójką dochodzi do sprzeczki, która kończy się bojką panów. 

 

Na arenie pojawia się The Hurt Business, MVP pragnie przekazać nam, iż wszyscy członkowie grupy awansowali. Cedric dodaje, że tydzień temu jego social media eksplodowały. Nikt nie mógł zrozumieć dlaczego zaatakował swojego przyjaciela Ricocheta. Nikt nie mógł zrozumieć, że rywalizacja w WWE jest częścią jego zawodu. Nikt nie mógł zrozumieć jak to jest być poobijanym przez najgroźniejszą grupę w całej grze. Na arenie pojawia się Ricochet z Apollo Crewsem, który ma mu za złe wydarzenia z zeszłego tygodnia. Były mistrz Stanów Zjednoczonych zaznacza, iż Cedric dał się zmanipulować, a teraz będzie musiał wypić piwo, które sam sobie zawarzył. Shelton Benjamin dodaje, iż przez Ricocheta przemawia jedynie zazdrość. Zainteresowany jednak nie daje za wygraną i w dalszym ciągu wyrzuca zdradę swojemu byłemu Tag Team partnerowi. Ricochet nie przyszedł tutaj prosić go o zmianę swojej decyzji tylko, by przekazać mu srogą lekcję. 

Singles Match 

Cedric Alexander vs. Ricochet 

Zwycięzca – Cedric Alexander 

Po walce na arenie zgasły światła i pojawiły się loga Retribution. Grupa miała mam do przekazania, iż niedługo cały roster WWE dowie się z kim mają do czynienia. 

 

W międzyczasie Sarah Schreiber przeprowadza wywiad z Mickie James, która podkreśla, iż żyje dla tego biznesu. Poświęciła ona wszystko, by się w nim znaleźć oraz, by być w nim najlepszą. Dziś może być dla niej ostatnia okazja, by zostać raz jeszcze mistrzynią. 

 

Na zapleczu MVP ostrzega Adama Pearce’a, by ten skuteczniej zajął się problemem Retribution. Proponuje on oficjelowi, aby The Hurt Business wsparło ochronę WWE. Adam nie może jednak zapominać, iż grupa nie ma zamiaru działać charytatywnie i oczekuje odpowiedniego wynagrodzenia za swoje usługi. 

 

RAW Women’s Championship Match 

Asuka vs Mickie James

Zwycięzca – Asuka

Pod koniec walki sędzia zadecydował, iż Mickie James nie jest w stanie kontynuować walki. Po walce zaś na arenie pojawiła się Zelina Vega, która ma dość marnowania najlepszych czasów swojej kariery na użeranie się z przerośniętymi dziećmi. Zelina jest gotowa na Asukę oraz policzkuje ją. 

 

Na zapleczu Charly Caruso przeprowadza wywiad z Keithem Lee, który podkreśla, iż niektórzy muszą czekać na okazję jaka mu się przytrafiła całe życie. Lee zna się ze swoim dzisiejszym oponentem bardzo dobrze i dlatego też wytłumaczył Drew, iż nie podobała mu się jego ingerencja w walkę z Randym Ortonem. Ponadto podkreśla, że będzie zmuszony zrobić to co musi. 

 

Singles Match 

Bobby Lashley vs Erik

Zwycięzca – Bobby Lashley 

 

Na zapleczu Kevin Owens nie rozumie dlaczego Aleister Black obrał go sobie za cel. Nie interesuje go to jednak, gdyż jest skoncentrowany jak zaaplikować jak największą dawkę bólu swojemu rywalowi, tak by ten wrócił do swojej kanciapy, w której ukrywał się przez tyle czasu. 

Przed wejściem do RAW Underground pojawia się Braun Strowman, który domaga się wejścia do środka. 

 

W szatni jesteśmy świadkami rozmowy Setha z Murphym. Dowiadujemy się z niej, iż to co wydarzyło się w zeszłym tygodniu jest przeszłością, a mesjasz musi patrzeć w przyszłość. Dzisiejsza walka będzie idealną okazją, by nauczyć młodego człowieka lekcji. Seth pyta się Murphy’ego czy ten jest gotowy odegrać swoją rolę w tym przedstawieniu. Po otrzymaniu pozytywnej odpowiedzi atakuje on jednak swojego podopiecznego i ostrzega go, by nie musiał ponownie cierpieć za jego błędy. 

Steel Cage Match 

Dominik Mysterio vs. Seth Rollins

Zwycięzca – Seth Rollins 

Po walce Seth zaatakował ponownie Murphy’ego. 

 

Przenosimy się na RAW Underground gdzie Dolph Ziggler uporał się z rywalem. Jego następnym przeciwnikiem był Riddick Moss do walki włączył się jednak Braun Strowman, który wyczyścił arenę z obu panów. 

 

Na backstage’u otrzymujemy wywiad z Drew McIntyre’em, do którego dołącza Keith Lee, który zauważa, że jedyną walką, w której Szkot nie zainterweniował jest ta, w której pokonał Randy’ego Ortona. Dlatego też mistrz powinien się obawiać swojego dzisiejszego przeciwnika. Między panami dochodzi do bijatyki. 

 

Ponownie przenosimy się na RAW Underground gdzie Braun Strowman w dalszym ciągu demoluje przeciwników. Wyzwanie byłemu mistrzowi Universal rzucił także Titus O’Neil, który podzielił los Zigglera i Mossa. 

 

Singles Match 

Kevin Owens vs Aleister Black 

Zwycięzca – Kevin Owens 

Pod koniec walki zaczęły migać światła ma arenie, które rozproszyły Blacka. Jego rozkojarzenie wykorzystał Owens. 

 

Na backstage’u jesteśmy świadkami dalszej części bijatyki między Drew, a Lee. Kończy się ona interwencją Adama Pearce’a, który zagroził anulacją walki ma Clash Of Champions. 

 

Tag Team Match 

The Riott Squad vs. Lana & Natalya 

Zwycięzcy – The Riott Squad

Po walce zasiadające przy stole komentatorskim Shayna Baszler oraz Nia Jax dodatkowo zaatakowały przegrane. 

Na RAW Underground dalej jesteśmy świadkami dominacji Brauna Strowmana. Na matę wkracza jednak Dabba Kato. Shane McMahon nie dopuszcza jednak do ich walki, a jedynie zapowiada ich starcie na przyszły tydzień. 

 

Singles Match 

Drew McIntyre vs. Keith Lee 

Zwycięzca – No contest

W pewnym momencie walki na arenie pojawiło się Retribution, które otoczyło ring i zaatakowało uczestników walki wieczoru. Do bijatyki dołączyli później The Hurt Business sprawiając, iż szanse się wyrównały. Ostatecznie dzisiejsze RAW kończymy chaotycznym widokiem gdzie wszyscy zostali poobijani i wyniszczeni.