WWE Monday Night RAW 01 marca 2021: Raport | THE MIZ VS BOBBY LASHLEY – Kto wygrał?

RAW rozpoczęliśmy od powrotu byłego WWE Championa, Drew McIntyre’a. Szkot mówił o swojej 20-letniej przyjaźni z Sheamusem i o tym w jaki sposób została ona zakończona. Następnie przeszedł do sytuacji z tytułem WWE. Najważniejszym celem dla McIntyre’a jest odzyskanie mistrzostwa.

Na arenie rozbrzmiał theme song aktualnego mistrza, The Miza. Ten pojawił się w towarzystwie Johna Morrisona. “Gwiazda pierwszego planu” próbowała namawiać Drew do współpracy, w której ten miałby pomóc Mizowi w zwycięstwie nad Lashley’em. Wtedy pojawił się manager The Hurt Business, MVP.

Powiedział on, że nic nie może zmienić faktu, że Bobby Lashley zostanie nowym mistrzem. Oznajmił również, że walka o tytuł rozpocznie się za godzinę. Gdy MVP opuścił już arenę, Miz w dalszym ciągu próbował przekonywać McIntyre’a, aby ten mu pomógł.

Czas jednak na dzisiejszego rywala Drew, Sheamusa. Ten odrzekł, że McIntyre troszczy się tylko o siebie i po tym co zrobi mu dziś na RAW, Drew nie będzie w stanie nic zrobić. W ostateczności doszło do bijatyki, którą musieli rozdzielić sędziowie. Po reklamie, zaczął się pojedynek.

Singles Match
Drew McIntyre def. Sheamus

Singles Match
Nia Jax def. Naomi

WWE wyemitowało kolejne promo zapowiadające pojawienie się Rhey Ripley na RAW. Kiedy to nastąpi? “Wkrótce”.

W tym momencie miała rozpocząć się walka pomiędzy The Mizem a Bobbym Lashley’em o tytuł WWE, jednak… kamery skierowały nas na backstage. Tam aktualny WWE Champion udawał chorego i nie mogącego wziąć udziału w dzisiejszej walce. Lashley, który znajdował się już w ringu, pobiegł za kulisy i zaatakował Miza.

Po reklamach, komentatorzy potwierdzili, że walka o pas WWE została przesunięta o godzinę. Tymczasem w ringu znajdował się Braun Strowman. Według niego, oficjele WWE w ostatnim czasie, byli nastawieni przeciwko niemu. Teraz ma wyznaczoną jakąś walkę tag teamową, o której nic nie wiedział. To wszystko zaczyna go wkurzać.

Wypowiedź przerywają mu Shane McMahon i Adam Pearce. Zdaniem Shane’a, Braun jest trochę zły z powodu swojej niezdolności do osiągania własnych celów, ale oficjele zamierzają mu w tym pomóc. Dalej, McMahon wspomniał, że komunikacja jest kluczem do zarządzania konfliktami, a dzisiejsza walka tag teamowa tego właśnie dotyczy. Dlatego partnerem Strowmana będzie ktoś z oficjeli WWE.

Braun pyta się, czy będzie to Shane… Na co Shane odpowiada, że jego partnerem będzie… Adam Pearce. Zarówno Pearce jak i Strowman są zaskoczeni takim obrotem spraw.

RAW Tag Team Championship Match
Cedric Alexander & Shelton Benjamin def. Braun Strowman & Adam Pearce

Po walce, Strowman był wyraźnie wściekły i oznajmił Shane’owi, że zniszczy te miejsce.

Singles Match
Damian Priest def. Elias

Za kulisami, Kayla Braxton przeprowadzała wywiad z Randym Ortonem. “Apex Predator” mówi, że nie ma pojęcia co stało się tydzień temu, jednak wie, że za wszystkim stoi Alexa Bliss. Orton powiedział, że jeśli Alexa nie chce skończyć tak jak The Fiend, to lepiej, aby trzymała się od niego z daleka. Ta jednak pojawia się na ekranie obok. Światła gasną, a zamiast Alexy na ekranie pojawił się “fałszywy” Randy Orton. Jego klon ma zniekształcony głos. Powiedział prawdziwemu Ortonowi: “To nie skończy się na twoich warunkach. Wkrótce staniesz twarzą w twarz ze wszystkim, co kiedykolwiek zrobiłeś.”. Kiedy fałszywy Orton zaczał się śmiać, ten prawdziwy zaczął kaszleć, a wręcz się dławić. Kolejna dziwna scena.

Czas na walkę o tytuł WWE… a raczej próbę walki.

Gdy obaj panowie znaleźli się już w ringu, rozbrzmiał gong, a The Miz szybko uciekł ze swoim pasem. Sędzia odliczył do dziesięciu, a pojedynek zakończył się przez count-out.

Zwycięzcą okazał się Bobby Lashley, choć tytuł oczywiście pozostał w rękach The Miza.

Taki obrót spraw nie spodobał się MVP i samemu Lashley’owi. Za kulisami gadali z Shanem McMahon. Ten obiecał, że jeszcze dziś, zobaczymy walkę o tytuł, a The Miz stanie w obronie mistrzostwa.

Singles Match
Charlotte Flair def. Shayna Baszler

Przed walką, Charlotte Flair wygłosiła promo, w którym oznajmiła, że na WrestleManii 37 chce zawalczyć z Asuką o mistrzostwo RAW.

Six Man Tag Team Match
Riddle & Lucha House Party def. RETRIBUTION

Po zakończonym starciu, Mustafa Ali był wściekły na RETRIBUTION. Kazał zaczekać mistrzowi Stanów Zjednoczonych, aby mógł pokazać pozostałym członkom swojej grupy, jak to się robi.

Non Title Match
Mustafa Ali def. Riddle

Do WrestleManii 37 zostało 40 dni!

Na kilka minut przed zakończeniem czasu antenowego RAW na USA Network, odbyła się ostatnia próba walki o tytuł WWE. Tak jak obiecał Shane McMahon, tym razem Miz nie ucieknie.

I nie uciekł, ponieważ wspomniana walka okazała się… Lumberjack Matchem!

WWE Championship Lumberjack Match
Bobby Lashley def. The Miz
nowy mistrz: Bobby Lashley

Widokiem świętującego nowego mistrza WWE zakończyliśmy Monday Night RAW.