WWE Friday Night SmackDown 28 sierpnia 2020: Raport

Dzisiejsze Friday Night SmackDown przyniosło wiele niespodzianek i ciekawych rozwiązań. Zapraszamy do lektury raportu, który dla was przygotowaliśmy!

Dzisiejsza tygodniówka odbyła się ku pamięci zmarłego zawodnika “Bullet” Boba Armstronga.

 

 

Na zapleczu widzimy Vinca McMahona i Adama Pearce’a. Ten drugi zapewnił, że środki bezpieczeństwa zostały wzmocnione po tym, co wydarzyło się na SummerSlam, oczywiście uwzględnił też grupę Retribution. Vince kazał Adamowi zebrania podpisów od Romana Reignsa, Braya Wyatta i Brauna Strowmana na kontrakcie o walkę na Payback.

 

 

W ringu pojawił się mistrz Interkontynentalny Jeff Hardy. Wziął mikrofon do ręki i opowiadał o swojej pierwszej skutecznej obronie pasa na poprzednim SmackDown. Na rampie pojawił Aj Styles, który przerwał wypowiedź Jeffa. The Phenomenal One ze złością zarzucił mistrzowi, żę jest oszustem, ponieważ używał ortezy na kolano. Aj powiedział, że Hardy nie powinien być dopuszczony do walki. Hardy odpowiedział, że da każdemu szanse na stoczenie pojedynku o pas, z wyjątkiem Styles’a.

 

 

JEFF HARDY (C) VS SHINSUKE NAKAMURA INTERCONTINENTAL CHAMPIONSHIP MATCH 

Przy stole komentatorskim siedział wcześniej wspomniany Aj Styles.

Zwycięzca: Jeff Hardy

Po zakończonym pojedynku, kiedy Hardy miał udać się do szatni, pojawił się powracający do świata WWE Sami Zayn z oryginalnym mistrzostwem Interkontynentalnym. Sami rozproszył Jeffa i wykonał na nim Helluva Kick, po czym zadowolony opuścił arenę. Aj Stał w ringu i przyglądał się, co działo się na rampie.

 

 

Na zapleczu SmackDown Sami został zapytany przez Kayle Braxton o to, dlaczego zniknął na tak długi czas, lecz Zayn nie udzielił odpowiedzi na to pytanie.

 

 

Naszym oczom ukazał się Bray Wyatt, który znajdował się w Firefly Funhouse. Podniósł swój tytuł Universal ponad głowę. Bray powiedział, że jest zadowolony, że Roman Reigns powrócił do świata WWE. Po chwili usłyszeliśmy dzwonek do drzwi, w pomieszczeniu pojawił się “listonosz” Pearce, który w ręce trzymał kontrakt, który Wyatt podpisał i nazwał to “podpisaniem wyroków kilku śmierci”.

 

 

MATT RIDDLE VS SHORTY G

Przed rozpoczęciem tego starcie, Matt Riddle rzucił wyzwanie King Corbinowi o walkę. Corbin pojawił się na rampie, lecz w tym czasie Shorty G zaatakował zza pleców Matta. Baron  przyjął wyzwanie.

Zwycięzca: Matt Riddle

Po walce King Corbin próbował zaatakować zwycięzce starcia, lecz ten wybronił się, a Corbin szybko uciekł z ringu.

 

 

Za kulisami niebieskiej tygodniówki, Pearce próbował dostać się do szatni Romana Reignsa, który powróciił na SummerSlam, lecz bez powodzenia. King Corbin powiedział w wywiadzie, że połamie palce Mattowi Riddle na Payback.

 

 

W ringu pojawiły się mistrzynie Tag Team Sasha Banks i Bayley. Mistrzyni SmackDown obwiniała się, że to przez nią Sasha straciła tytuł kobiet RAW, ale potem przypomniała jej, że nigdy nie obroniła pasa kobiet RAW, na twarzy Banks widać było złość. Nagle na titatronie pojawiły się Nia Jax i Shayna Baszler. Zapewniły, że pokonają mistrzynie i to one będą trzymać tytuł na swoich barkach.

 

 

Braun Strowman na backstage’u został uderzony krzesłem przez Drew Gulaka, lecz nie zrobiło to na nim żadnego wrażenia. Braun powiedział Adamowi, że podpisze kontrakt tylko wtedy, gdy Gulak zmierzy się z nim dzisiejszej nocy.

 

 

Widzimy na ekranie Cesaro i Shinsuke Nakamure. Nagle pojawił się szczęśliwy Sami Zayn, którzy przyszedł się przywitać ze starymi kompanami, lecz oni nie byli tak samo ucieszeni jak Zayn, nie chcieli już więcej Samiego w pobliżu.

 

 

BRAUN STROWMAN VS DREW GULAK

Zwycięzca: Braun Strowman

Braun w bardzo szybki sposób zniszczył Drew Gulaka. Po zakończonym pojedynku Braun podpisał kontrakt na walkę.

 

 

Lucha House Party zostało zaatakowane przez Cesaro i Shinsuke Nakamure po tym, jak Kalisto udał się w stronę ringu.

 

 

KALISTO VS CESARO

Zwycięzca: Cesaro

Cesaro wygrał po przez roll up, kiedy Gran Metalik i Lince Dorado chcieli powstrzymać Nakamure przed ingerencją w ten pojedynek. Po meczu wściekły Kalisto winił za przegraną swoich kolegów.

 

 

Vince McMahon powiedział Pearce’owi za kulisami SmackDown, że dwa podpsy to za mało i musi za wszelką cenę zdobyć podpis od Romana Reignsa przed końcem show.

 

 

Alexa Bliss i Nikki Cross rozmawiały z Taminą. Bliss miała swoją starą fryzurę. Cross powiedziała, że nie jest to najlepszy pomysł, ponieważ przypomina jej diabła. Wściekła Alexa rozbiła ulubiony kubek Nikki, czyli pierwszy prezent od Bliss.

 

 

HEAVY MACHINERY & BIG E vs. SHEAMUS, MIZ & MORRISON

Zwycięzcy: Heavy Machinery & Big E

 

 

Znajdujemy się na backstage’u, Adam Pearce przekazał kontrakt Romanowi Reignsowi. The Big Dog zagwarantował, że zdobędzie pas Universal. po tych słowach zobaczyliśmy Paula Heymana, który teraz jest menagerem Romana!

 

 

Tym samym zakończyliśmy dzisiejsze Friday Night SmackDown! Napiszcie w komentarzach, co was najbardziej zadziwiło na dzisiejszym show!