WWE Friday Night SmackDown 23 kwietnia 2021: Raport

Mamy piątkowy wieczór, a zatem czas na kolejną dawkę wrestlingu! Dziś niebieska tygodniówka, na drodze do WrestleManii BackLash przygotowała dla nas między innymi obronę mistrzostwa Interkontynentalnego przez Apollo Crewsa.

 

Show rozpoczyna jednak Cesaro, który nie zdążył nawet dojść do słowa zanim przerwał mu Seth Rollins, który uważa, że to dzięki niemu, dzięki starciu jakie stoczyli na WrestleManii, Szwajcar stał się gwiazdą. Podkreśla jednak, że to jeszcze nie koniec, od Setha nie da się tak po prostu przejść dalej do codziennych spraw. Cesaro nie chce jednak tego więcej słuchać i rzuca wyzwanie, by Rollins stanął z nim oko w oko w ringu. Na arenie pojawia się także Jey Uso, który pragnie nauczyć Szwajcara lekcji. Sethowi udaje się namówić kuzyna Romana do wspólnego ataku. Niespodziewanie jednak do towarzystwa dołącza Daniel Bryan, który ratuje Cesaro z opresji. Zależy mu, by jego przyjaciel w końcu dostał to na co zasługuje, czyli walka o tytuł Universal. Na ten moment proponuje on jednak walkę drużynową. Na stage wychodzi Roman Reigns, który wyśmiewa porażkę Daniela na WrestleManii. Następnie nazywa Cesaro głupim i opuszcza arenę.

Tag Team Match

Seth Rollins & Jey Uso vs. Daniel Bryan & Cesaro

Zwycięzcy – Daniel Bryan & Cesaro

W trakcie walki Seth Rollins opuścił swojego partnera. Natomiast po starciu Cesaro kontynuował atak na Jeya, a Daniel namawiał Romana, by ten stawił się w ringu, aby uratować swojego kuzyna. Ten jednak się nie zjawił.

 

Na zapleczu do Adama Pearce’a i Sonyi Deville dołączył Apollo Crews, który nie był uradowany tym, iż dziś będzie musiał bronić swojego tytułu. Dowiedział się ponadto od oficjela, ze jego dzisiejszym oponentem będzie Kevin Owens.

 

Singles Match

Tamina vs. Nia Jax

Zwycięzca – Tamina

 

Na zapleczu Kevin Owens liczy, iż uda mu się dziś pokonać Apollo Crewsa. Do Kanadyjczyka dołącza Big E, który uważa, iż to jemu powinno przysługiwać starcie o mistrzostwo.

Intercontinental Championship Match

Apollo Crews vs. Kevin Owens

Zwycięzca – Apollo Crews

Do stołu komentatorskiego dołączył Sami Zayn. Po walce natomiast Commander Azeez zaatakował Owensa. Sami zaś tańczył nad pokonanym byłym już pretendentem.

 

Na zapleczu Paul Heyman zapowiada, że Roman Reigns zamierza dać pod koniec wieczoru odpowiedź na wyzwanie Cesaro.

Na zapleczu także przeprowadzany jest wywiad z Apollo Crewsem, podczas którego został on zaatakowany przez Big’ego.

Podczas wywiadu z mistrzami Tag Team dowiadujemy się, że przewidują oni zwycięstwo Alpha Academy w dzisiejszym starciu z rodziną Mysterio. Do mistrzów dołączają The Street Profits. Napięcie próbuje rozładować Bayley, która uważa, że Bianca jest niewdzięczna, dlatego też na WrestleManii BackLash planuje odebrać jej mistrzostwo. Zjawia się także Bianca Belair. Nagle Bayley zupełnie zmienia ton rozmowy, jest miła i cieszy się ze zwycięstwa Bianci na WrestleManii. Na koniec jednak opuszcza ona mistrzynię śmiejąc się.

 

Tag Team Match

Rey Mysterio & Dominik Mysterio vs. Alpha Academy

Zwycięzcy – Rey Mysterio & Dominik Mysterio

 

W ringu znajdują się już Daniel Bryan oraz Cesaro, który pragnie usłyszeć odpowiedź prosto z ust mistrza. Do kwadratowego pierścienia zmierza Romana Reigns. Uważa on, że Szwajcar nie jest godzien walki o mistrzostwo Universal, dlatego też odmawia walki. To mistrz wyznacza swoich pretendentów. Z tego powodu proponuje on ostatnią szansę dla Daniela Bryana. W przyszłym tygodniu ma on zawalczyć o mistrzostwo jednak, jeżeli Daniel przegra będzie to oznacza, że jego stopa więcej na SmackDown nie postanie. Bryan zgadza się na takie warunki. W ten sposób też kończymy dzisiejszy epizod Friday Night SmackDown.