WWE Battleground 2016 – opinia

Kilkanaście godzin temu zakończyła się gala WWE Battleground. Począwszy od tej gali, po każdym WWE PPV oraz NXT TakeOver pojawi się artykuł, w którym przedstawię swoją opinie na temat gali. Ponadto ocenię walki w skali od jednej do pięciu gwiazdek oraz zastanowię się nad tym, co może czekać na danych zawodników w przyszłości. Zaczynamy.


Dana Brooke & Charlotte vs. Sasha Banks & Bayley

Sasha Banks & Bayley

Tajemniczą partnerką Sashy Banks okazała się Bayley. Była NXT Women’s Champion nie została wybrana we wtorkowym drafcie. Dostała jednak solowy debiut, co może oznaczać, że WWE będzie chciało inwestować w 27-latkę. Jeżeli chodzi o samą walkę, to tutaj zdarzyły się z dwa botche w wykonaniu Sashy Banks. Mimo wszystko, jak na opener PPV było to przyzwoite starcie. Banks poddała mistrzynię, dlatego wydaje się, że wszystko zmierza ku walce Sashy z Charlotte na Summerslam. Przy takim zestawieniu, w powietrzu wisiałoby widmo straty pasa przez córkę Rica Flaira na największej gali lata.

Ocena walki: ** i  3/4*

Co dalej?
Sasha Banks vs. Charlotte (c) na SummerSlam


Wyatt Family vs. The New Day

Wyatt Family

Logiczny zwycięzca tej walki. Wyatt został wybrany z bardzo wysokim numerem w drafcie, Brauna czeka solowa kariera na RAW. Od razu mają dobry start. New Day za to wygrana by zbyt wiele nie dała, pasów nie było na szali. Sama walka nie była tragiczna, jednak nie porwali. Chwilami bywało nudno. “Przebudzenie” Xaviera doprowadziło do końca pojedynku, tak więc storyline’owo wszystko się zgadza. Co dalej dla obu teamów? Ciężko mówić o Wyattach, dwóch jest na Smackdown, jeden na RAW i jeszcze kontuzjowany Harper. Jedyną możliwą opcją na Summerslam na ten moment, jest walka z New Day o pasy w składzie Rowan & Wyatt lub powrót Harpera i walka w składzie Harper & Rowan. Wszystko powinno się rozjaśnić po pierwszych tygodniówkach. Jeżeli chodzi o New Day, jeżeli nie Wyatt Family, to zapewne Fatal Four Way Tag Team Match. WWE lubi takie walki na dużych galach (Wrestlemania & Summerslam) więc jest to prawdopodobna opcja w przypadku braku pomysłu.

Ocena walki: ** i 2/4*

Co dalej?
Opcja 1 – Harper & Rowan vs. New Day (c)
Opcja 2 – Wyatt & Rowan vs. New Day (c)
Opcja 3 – Fatal Four Way Tag Team Match o pasy Tag Team


Rusev (c) vs. Zack Ryder – US Title Match

Rusev

Rusev zgodnie z przewidywaniami obronił pas i nie było żadnej niespodzianki. Walka, tak jak można było przypuszczać, arcydziełem ringowym nie była. Ciężko nawet jakkolwiek się o tym rozpisywać, było i tyle. Z serii: “Obejrzeć i zapomnieć”. Po walce na pomoc Zackowi wbiegł Mojo Rawley co oznacza, że na Smackdown już od pierwszej tygodniówki zawita Hype Bros. Średni team w NXT, więc nie wróżę im przyszłości w Main Rosterze. Co dla Ruseva? Ciężko powiedzieć, wszystko przez ten podział brandów.

Ocena walki: ** i 1/4*

Co dalej?
Hype Bros na Smackdown


Kevin Owens vs. Sami Zayn

Sami Zayn vs. Kevin Owens

Jedna z najlepszych walk w roku. Po końcówce, dość emocjonalnej, jestem w stanie uwierzyć, że powtórki na Summerslam nie zobaczymy. Może to i dobrze. Jak lubię jednego jak i drugiego to chciałbym trochę odpocząć przed następnym rozdziałem ich historii. Wykorzystują w każdej walce bardzo podobne motywy jednak za każdym razem, potrafią również jakość urozmaicić całość. Nie wykluczam jednak, pomimo moich wcześniejszych słów, że walkę na Summerslam jednak zobaczymy. Zależy to zapewne od tego, czy WWE ma jakieś inne plany dla obu zawodników. Walka na Battleground jednak zaangażowała emocjonalnie i można narzekać, że ich feud nie był jakoś wybitnie prowadzony, jednak cała ich magia tkwi w umiejętnościach ringowych. Brawo, kolejny kandydat do walki roku w którym jest Zayn i Owens (wcześniej do takich bym zaliczył Nakamura vs. Zayn oraz Fatal Four Way z Extreme Rules).

Ocena walki: **** i 1/4*

Co dalej?
Opcja 1 – Zayn vs. Owens na Summerslam
Opcja 2 – brak ich walki na Summerslam, jednak również obecnie brak pomysłu na zamiennik.


Natalya vs. Becky Lynch

Natalya

Tutaj wypowiem się dość krótko. Natalya jako nowy heelowy projekt wygrywa, Becky od dawna nie zwyciężyła jakiegokolwiek feudu w głównym rosterze (jeżeli w ogóle jakikolwiek zwyciężyła) i spada dość drastycznie w karcie. Możliwe, że odbuduje się na Smackdown jednak na ten moment wygląda to słabo. Jeżeli chodzi i wyczyny ringowe pań, to technicznie lepiej od poprzedniczek z openera, jednak brak jakiegokolwiek zaangażowania emocjonalnego.

Ocena walki: **

Co dalej?
Brak pomysłów, rewanż na Summerslam nie ma racji bytu.


Darren Young vs. The Miz (c) – IC Title Match

The Miz vs. Darren Young

Nudy. Rusev obronił pas, więc tym bardziej obronił go The Miz, inaczej dwa pasy Mid-Cardowe byłyby na jednym brandzie. Nie ma o czym pisać, nic spektakularnego w ringu. Końcówka do tej pory jest dla mnie zagadkowa i nie wiem o co tam chodziło, chociaż nie jestem pewien czy chce wiedzieć. Rewanżu raczej nie będzie, ze względu na osobne brandy obu zawodników. Całe szczęście. Darren zapewne w przeciągu dwóch-trzech miesięcy wróci na Superstars.

Ocena walki: * i 1/2*

Co dalej?
Czas pokaże, chociaż Youngowi nie wróże świetlanej przyszłości.


The Club vs. Cena, Enzo & Cass

The Club

Bardzo fajny segment przed walką. Widownia je Enzo z ręki, potwierdza swoje umiejętności za mikrofonem. Walka również była bardzo dobra.  Dobre tempo i nie można było narzekać. 6-Man Tag to “przerywnik” w feudzie solowym Cena-Styles, mają po jednym zwycięstwie więc zawalczą na Summerslam. Raczej nie o żaden nowy pas Smackdown, jak głosiły plotki. Vince ponoć lubi Stylesa, ale chyba nie aż tak, żeby dać mu zwycięstwo z Johnem. Chociaż z drugiej strony… Cena dość często przegrywał na Summerslam. Ostatni raz wygrał w 2010 – Team WWE vs. Nexus.

Ocena walki: *** i 1/2*

Co dalej?
Cena vs. AJ Styles na Summerslam


Dean Ambrose (c) vs. Seth Rollins vs. Roman Reigns – WWE Title Match

Dean Ambrose

Bardzo dobra walka wieczoru. Kilka super motywów jak Powerbomb na stół, a chwile później chair shot od Rollinsa. Roman przypięty, więc nawet nie ma argumentów by w najbliższym czasie walczyć o pas (nie wspominając że dopiero co był zawieszony). Teoretycznie taka walka jak Triple Threat pomiędzy Shield powinna się odbyć na “większym PPV” ale mi to w zasadzie nie przeszkadza. Jedyny minus, to promowanie tej walki przez 2/3 składu… trzeci z nich był na wakacjach. Co dalej? Przekonamy się na RAW lub na Smackdown. Niebieski brand ma mistrza, więc oczy ludzi skierują się tam i ta “drugorzędna” gala nabierze wartości.

Ocena walki: ****

Co dalej?
Wszystko okaże się na RAW lub Smackdown. W tym momencie obstawiam Rollins vs. Ambrose jednak to już widzieliśmy dwukrotnie w ostatnim tygodniu.


Podsumowanie: To było bardzo dobre PPV. Co prawda były gorsze walki (pojedynki o pasy IC, US i Natalya vs. Becky) jednak dostaliśmy debiut Bayley, niesamowity Zayn vs. Owens, dobry 6-Man Tag i potężny Main Event. Czekam na RAW i Smackdown, może się sporo dziać.

Top 3 walki PPV:
1. Zayn vs. Owens – **** i 1/4*
2. Ambrose (c) vs. Rollins vs. Reigns – ****
3. The Club vs. Cena, Enzo & Cass – *** i 1/2*