Stardom World Climax 2022 – Zapowiedź

Już w tę sobotę i niedzielę na fanów Stardom czeka ogromna dawka emocji związanych z niewątpliwie największym show federacji w tym roku. Japońska organizacja zorganizuje dwie duże gale spod szyldu World Climax, podczas których zobaczymy między innymi ringowy powrót KAIRI, pojedynki mistrzowskie – Saya Kamitani vs. Utami Hayashishita o Wonder of Stardom Championship, jak również batalię o czerwony pas, w którego obronie stanie mistrzyni Syuri.

26 i 27 marca będzie wypełniony najwyższej jakości produktem serwowanym przez najlepszą kobiecą federację pro wrestlingu. Więc jeśli nie macie co robić w ten weekend, to warto zarezerwować sobie czas na joshi wrestling. Polecam, zachęcam, nawet jeśli nie interesuje Was japońskie puroresu. Karta pierwszego dnia World Climaxa, zresztą podobnie jak druga części gali, wygląda rewelacyjnie i możemy szykować się na wspaniałe show w wykonaniu zawodniczek Stardomu, które zagwarantują rozrywkę na najwyższym poziomie.

Dzień 1

Hanan (c) vs. Rina – Future of Stardom Championship

Kolejna obrona mistrzowska Hanan, która od dłuższego czasu panuje jako Future of Stardom czempionka. Rina zyska szansę na zdobycie pierwszego solowego tytułu w swojej karierze, a także na utarcie nosa swojej siostrze.

Saya Iida vs. Mirai

Saya powraca do ringu Stardom po dłuższej przerwie spowodowanej kontuzją. Jej pierwszą oponentką na dużej gali będzie przedstawicielka DDM i niedawna pretendentka do World of Stardom Championship, Mirai.

Queen’s Quest & TBA vs. Donna Del Mondo vs. Cosmic Angels & Momo Kohgo vs. Oedo Tai – Six Woman Tag Team Gauntlet

Wszystkie frakcje na siebie? To musi skończyć się totalnym chaosem w ringu, i tak zapewne też będzie. W tej walce możemy spodziewać się dużej ilości różnorodnej akcji i wysokiego poziomu. Na pewno duża uwaga skupiona będzie na Momo Kogho, która w ostatnim czasie jest promowana przez federację.

Donna Del Mondo (Maika & Thekla) vs. Prominence (Risa Sera & Suzu Suzuki)

Od dłuższego czasu widzimy ostre napięcie na linii Donna del Mondo i stajni Prominence. Obie frakcje rywalizują i mają ze sobą na pieńku. Nie zobaczymy w pojedynku liderek obu ekip, ale i tak możemy się nastawiać na świetny mecz.

FWC (Hazuki & Koguma) (c) vs. Black Desire (Momo Watanabe & Starlight Kid) – Goddess of Stardom Championship

Jeśli FWC mają utracić tytuły mistrzowskie, to właśnie w starciu z Momo Watanabe i Starlight Kid. Nie widzę innego scenariusza, niż wygrana Black Desire. Title reign Hazuki i Kogumy był udany i mogliśmy zobaczyć kapitalne walki z ich udziałem. Jednak nadchodzi czas na zmiany i nowe mistrzynie.

Mayu Iwatani & KAIRI vs. Cosmic Angels (Tam Nakano & Unagi Sayaka)

Pozycja obowiązkowa. Do Stardom wraca legenda federacji, wrestlerka, która jeszcze niedawno występowała na ringach WWE, a teraz wraca do swojego domu. KAIRI w tag teamie ikoną Stardomu kontra Tam Nakano i Unagi Sayaka – to materiał na showstealer, który może porwać publikę zebraną w arenie.

Saya Kamitani (c) vs. Utami Hayashishita – Wonder of Stardom Championship

Saya Kamitani kontynuuje swoje mistrzowskie panowanie, które rozpoczęło się od spektakularnego zwycięstwa nad Tam Nakano i odebrania jej białego pasa. Teraz stanie przed największym wyzwaniem, czyli walką ze swoją „siostrą” z Queen’s Quest – Utami Hayashishitą. Jaki przewiduje scenariusz dla tej walki? Myślę, że Kamitani zachowa tytuł przy sobie. Utami jeszcze niedawno panowała z czerwonym pasem, zakończyła długi run, więc nie widzę tego, że znowu wejdzie w posiadanie tytułu mistrzowskiego.

Syuri (c) vs. Giulia – World of Stardom Championship

Jakieś dwa lata temu byłem zdania, że to Giulia jako pierwsza z DDM zostanie główną mistrzynią Stardomu. Pamiętamy storyline z Haną Kimurą, następnie zdobycie Wonder of Stardom Title i emocjonujący program z Tam Nakano – następnie Giulia eksperymentowała z ring gearami, zdobyła tytuły Goddess z Syuri, była też kontuzjowana. Teraz wraca do ścisłego main eventu i głównego obrazka. Nie wierzę w to, że pokona Syuri, to zdecydowanie niemożliwe. Mając na uwadze to, że mistrzyni dzień później ma walczyć z Mayu Iwatani i będzie można zrobić świetne odwołanie do ich poprzedniego starcia, taki scenariusz jest abstrakcją. Zapowiada się nam cudowny mecz, który ma potencjał na tak zwany „banger”. Dwie główne postacie DDM przeciwko sobie, na szali tytuł i możecie być pewni, to będzie kwintesencja genialnego wrestlingu w kobiecym wydaniu.

Dzień 2

Hanan / Rina vs. Mai Sakurai – Future of Stardom Championship

Jeśli Hanan obroni tytuł pierwszego dnia, jej następnym wyzwaniem będzie Mai Sakurai. Jestem sobie w stanie wyobrazić scenariusz, w którym młoda wrestlerka broni złota z Riną, ale traci pas na rzecz Sakurai, która jest ostatnio na fali wznoszącej.

Unagi Sayaka vs. Mina Shirakawa vs. Lady C vs. Miyu Amasaki vs. Saki Kashima vs. Ruaka vs. Saya Iida vs. Momo Kohgo vs. Waka Tsukiyama vs. Tomoka Inaba vs. Aoi vs. Haruka Umesaki vs. Nanami vs. Maria vs. Ai Houzan vs. Mei Suruga vs. Yuna Mizumori vs. TBA – Cinderella Scramble Match

Wieloosobowy pojedynek wiązać się będzie z tym, że czeka nas tam sporo zamieszania. Zobaczymy w nim zawodniczki Stardom, ale i nie tylko, bo jak widzimy, na liście jest między innymi Mei Suruga, którą znamy z występów w Tokyo Joshi Pro Wrestling, DDT, Sendai Girls i All Elite Wrestling.

Saya Kamitani / Utami Hayashishita vs. Mirai

Jeśli Kamitani przetrwa 1 dnia z Utami, drugiego czeka ją morderczy maraton walk. Jej pierwszą oponentką może być członkini DDM, Mirai. Gdyby doszło do tego pojedynku, możemy być pewni, że zawodniczki przyłożą największy nacisk na walkę stricte w stylu high flyerskim, w którym obie się lubują.

Hazuki vs. Momo Watanabe

Kolejne starcie, które może okazać się wielkim arcydziełem. Wystarczy tylko popatrzeć kogo zobaczymy w kwadratowym pierścieniu – Momo Watanabe i Hazuki – według mnie wrestlerki doskonale, wciąż bardzo młode, choć już z bardzo dużym doświadczeniem. Dzień wcześniej zawalczą w meczu tag teamowym, w którym też wiele się może zdarzyć, więc będziemy mieć dodatkowy smaczek. Po obu dziewczynach możemy spodziewać się absolutnie wszystkiego, są to „goaty” wrestlingowego rzemiosła, więc liczcie na fajerwerki.

AZM (c) vs. Koguma vs. Natsupoi – High Speed Championship

Męczy mnie trochę monotonia w dywizji High Speed, ale wiem, że moje usta zostaną ponownie zamknięte przez wyżej wymienione zawodniczki. AZM weszła drugi raz w posiadanie złota po heroicznej i wybitnej walce ze Starlight Kid. Teraz będzie bronić pasa w pojedynku z tymi, z którymi już w przeszłości się ścierała. Nie mam wątpliwości, że zachowa pas przy sobie, choć sądzę, że Rossy Ogawa mógłby nagrodzić Kogumę za wytrwałość i zabookować tutaj jej wielki triumf.

KAIRI vs. Starlight Kid

Cóż to będzie za piękno w najczystszej z możliwych postaci. KAIRI najpierw stoczy tag team match, by następnego dnia zawalczyć solowo w Stardom pierwszy raz od kilku lat. Wiekopomna chwila, co za tym idzie, dostaniemy tu coś naprawdę wyjątkowego. Obie są w stanie stworzyć kapitalne widowisko i jestem pewny, że takie właśnie od nich otrzymamy. Stu procentowa mobilizacja i gotowy materiał na jedną z najlepszych walk 2022 roku.

Donna del Mondo vs. Prominence (Eight Woman Tag Team)

Kolejna już konfrontacja owych stajni w przeciągu ostatnich tygodni. Długoterminowa rywalizacja trwa w najlepsze i na pewno nie zakończy się ona na World Climax.

Saya Kamitani / Utami Hayashishita vs. Tam Nakano – Wonder of Stardom Championship

Saya Kamitani może dokonać czegoś historycznego. Trzy pojedynki w dwa dni brzmią jak coś awykonalnego, ale jestem pewny, że Saya da radę i da nam również wybitne show. Jeśli upora się z Utami i Mirai, wejdzie do ringu z tą, której odebrała biały pas i zakończyła run liderki Cosmic Angels z jej ukochanym tytułem. Teraz możemy zobaczyć kolejną odsłonę tej rywalizacji, choć już mniej emocjonalną niż ta pierwsza, bowiem nic nie zapowiada tego, że Tamu znów zgarnie White Belt.

Syuri / Giulia vs. Mayu Iwatani – World of Stardom Championship

Na zwyciężczynie walki Syuri vs. Giulia czekać będzie ikona Stardomu, ta, która już posiadła Red Belt i nie tylko. Mayu powróci do mistrzowskiego obrazka po raz pierwszy od czasu porażki z Utami Hayashishitą, kiedy to jej panowanie zostało zakończone. Tym razem wejdzie do ringu z osobami, które miała już okazję sprawdzić w konfrontacji z sobą. Jak wcześniej pisałem, jestem na 100% pewien tego, że będzie to Syuri. Wtedy otrzymamy kolejny materiał na coś ponadczasowego, gdy Iwatani i Syuri staną naprzeciw siebie. Ich ostatnia walka była topowa i zgarnęła wysokie oceny, więc w tym przypadku może być jeszcze lepiej.

 Obserwuj nas na: twitter.com/MyWrestling2015
 Śledź nas na: facebook.com/mywrestlingpl