Za nami najważniejsza i zarazem ostatnia gala Stardom w 2023 roku. Federacja skończyła udany i pełen chaosu rok, w którym działo się wiele dobrego, ale również był on storpedowany przez urazy czołowych zawodniczek. Dzisiaj na szali znalazły się prawie wszystkie tytuły mistrzowskie. Tytuły Goddness broniły Utami Hayashishita i Saya Kamitani, ich rywalkami były Momo Watanabe i Natsuko Tora. Giulia skonfrontowała się z rewelacją ostatnich miesiącach, Megan Bayne. MIRAI stoczyła rewanż z Saori Anou, a na szali ponownie znalazł się tytuł Wonder. W wielkim main evencie doszło do batalii o zwakowane mistrzostwo World of Stardom, w którym zmierzyły się Suzu Suzuki i Maika.

Six-Woman Tag Team Match

Miyu Amasaki & Yuzuki & Azusa Inaba def. HANAKO & Rana Yagami & Sayaka Kurara

Four Way Tag Team Match

God’s Eye (Ami Sourei & Saki Kashima) def. Donna del Mondo (Thekla & Mai Sakurai), Queen’s Quest (Lady C & Hina), Yuna Mizumori & SAKI

8-Woman Tag Team Match

STARS (Mayu Iwatani & Hanan & Saya Iida & Hazuki) def. Oedo Tai (Starlight Kid & Rina & Ruaka & Fukigen Death)

Six-Woman Tag Team Match

7Upp (Nanae Takahashi & Yuu) & AZM def. Mina Shirakawa & Syuri & Mei Seira

Goddess of Stardom Championships Match

AphroditE (Utami Hayashishita & Saya Kamitani) (c) def. XL (Natsuko Tora & Momo Watanabe.

NJPW STRONG Women’s Championship Match

Giulia (c) def. Megan Bayne

Giulia stoczyła z Megan efektowny pojedynek, który zakończyła poddając Bayne po aplikacji zmodyfikowanego Guillotine Choke. Po walce wyświetlił się film wideo, na którym Trish Adora wyzywała Giulię do walki o tytuł STRONG.

Wonder of Stardom Championship Match

Saori Anou def. MIRAI (c)

Kilkumiesięczne panowanie MIRAI z białym pasem dobiegło już końca. Był to udany czas dla 24-latki, ale musiał nastąpić kres jej title runu. Na Gold Rush zobaczyliśmy time limit draw, po którym Saori Anou zyskała jeszcze jedną szansę na zdobycie drugiego najważniejszego tytułu w Stardom i wykorzystała ją na dzisiejszym show kończącym rok.

Tę walkę możecie zobaczyć na oficjalnym kanale Stardom na YouTube. Rossy Ogawa ma dzień dobroci i nie trzeba czekać aż walki zostaną dodane na Stardom World i inne strony, na których można oglądać wrestling. Spowodowane jest to problemami, które pojawiły się w trakcie transmisji na żywo i federacja w ten sposób rekompensuje to fanom.

World of Stardom Championship Match

Maika def. Suzu Suzuki

Po emocjonalnym i wyrównanym pojedynku, Maika została nową mistrzynią World of Stardom. W trakcie walki mogliśmy ujrzeć dominację Suzuki, która przez dłuższy czas nie dawała wytchnienia swojej rywalce, wykorzystując swój cały moveset do jej pokonania. W kulminacyjnych fragmentach starcia, to jednak Maika zdominowała Suzu, aplikując jej trzy Michinoku Drivery z rzędu, które doprowadziły ją do zdobycia czerwonego pasa.

Na backstage’u do świętującej Maiki dołączyła jej przyjaciółka i dawna tag team partnerka, Himeka. Był to niezwykle wzruszający moment.

Jeśli macie ochotę zobaczyć walkę Maika vs. Suzu Suzuki z dzisiejszego Dream Queendom bez szukania jej po stronach typu Watch Wrestling, to podobnie jak starcie MIRAI vs. Saori Anou możecie ją zobaczyć na kanale Stardom na YouTube.

https://youtu.be/aPohzSffavw?si=I2qr_3fdhGh-xaqA


Wydarzenia z udziałem gwiazd IMPACT, AEW czy PTW możecie obejrzeć teraz na platformie DAZN klikając w link znajdujący się obok https://prf.hn/click/camref:1101ltZ2n, za jedyne 39,99 złotych miesięcznie. Gale są tam transmitowane w najlepszej jakości, a jeśli chcesz możesz obejrzeć powtórki z show, w każdym dowolnym momencie. Ofertę DAZN prezentujemy w związku z naszą współpracą z tą firmą.


 Obserwuj nas na: twitter.com/MyWrestling2015
 Śledź nas na: facebook.com/mywrestlingpl