STARD✪M in Korakuen Hall – Raport

Dzisiaj przed południem odbyło się przedostatnie show przed galą Osaka Dream Cinderella, która odbędzie się 20 października w Edion Arenie. Zapraszam do przeczytania krótkiego raportu z gali w Korakuen Hall.

W pierwszej walce, Starlight Kid zmierzyła się z niedawno debiutującą w ringu STARDOM, Lady C. Panie stoczyły całkiem wyrównany pojedynek, który zakończył się wygraną Kid poprzez jedną z wariacji roll up’u. Lady nie ma zbyt dobrego wejścia do federacji, ale z czasem powinno się to zmienić. 

Zwyciężczyni: Starlight Kid 

W kolejnej walce, Konami walczyła z Gokigen Death i Ruaką w Triple Threat Matchu. Nie było to zbyt długie starcie, ale prowadzone w dynamicznym tempie. Małym zaskoczoniem jest zwycięstwo Gokigen, ale przypięła ona Ruakę, więc Konami na tym zbyt dużo nie straciła. Jednak nie zmienia to faktu, że członkini Oedo Tai odnosi kolejną porażkę w krótkim odstępie czasu. 

Zwyciężczyni: Gokigen Death

Ważny pojedynek stoczyła Saya Iida, która zmierzyła się w Korakuen Hall z liderką STARS, Mayu Iwatani. Icon of Stardom powiedziała przed rozpoczęciem walki, że zamierza wstrzyknąć ducha Mayu Iwatani w młodą Iidę. Można powiedzieć, że byłej mistrzyni World of Stardom ta sztuka się udała, bo mecz stał na wysokim poziomie, a Saya zaprezentowała się w bardzo dobrym stylu. Iwatani wygrała poprzez poddanie, lecz Saya zyskała naprawdę dużo przed niedzielnym pojedynkiem o Future of Stardom Title.

Zwyciężczyni: Mayu Iwatani

Wojna psychologiczna pomiędzy Maiką i Sayą Kamitani nadal trwa. Jak wiadomo, mistrzyni Future of Stardom trzyma tytuł przy sobie od dawna i w tym czasie zaliczyła kilka skutecznych obron. Na Cinderelli w Osace stoczy pojedynek z Kamitani i Iidą – dzisiaj wspólnie z Himeką starły się z Sayą i Riho. Pretendentka do tytułu lekko utarła nos czempionce przed mistrzowską potyczką. Kamitani odliczyła Maikę po wykonaniu Star Crushera i wysłała jasny sygnał, że w niedzielę będzie w pełni gotowa na odebranie złota z jej rąk.

Zwyciężczynie: Saya Kamitani & Riho

Najważniejszym wydarzeniem dnia był pojedynek o tytuły Artist of Stardom. Bea Priestley, Saki Kashima i Natsuko Tora zdobyły pasy na New Landscape, gdzie pokonały Donnę del Mondo, ale nie cieszyły się tytułami zbyt długo, bo dziś ich title reign dobiegł końca. Cosmic Angels są na fali i prowadzą mały storyline ze STARS, jednak w tamtej rywalizacji najważniejsze są Mayu Iwatani i Tam Nakano. Kosmiczne Anioły ledwo co powstały i już odnoszą pierwszy sukces w historii swojego bytu w świecie Stardom. Unagi Sayaka przechytrzyła Saki Kashimę, zapewniając swojej drużynie historyczne zwycięstwo, dzięki któremu Artist of Stardom Titles trafiają do Cosmic Angels.

Tuż po zakończeniu walki, Oedo Tai wysłało oświadczenie w kierunku mistrzyń Goddess of Stardom, Utami Hayashishity i Sayi Kamitani, które zostały wyzwane do walki o pasy. Swoje pięć groszy dorzuciła Bea Priestley, która w mocnym słowach wypowiedziała się na temat Cosmic Angels i Momo Watanabe.

Kosmiczne Anioły to Kosmiczne Starsze Damy, a Momo Watanabe nadal jest do bani.

Zwyciężczynie: Cosmic Angels (Tam Nakano & Mina Shirakawa & Unagi Sayaka)

W walce wieczoru doszło do nietypowego starcia. Dlaczego nietypowego? Bo w drużynie z Utami była Giulia a Syuri połączyła siły z Momo Watanabe. Donna del Mondo i Queen’s Quest w jednym teamie? Właśnie dzisiaj mogliśmy to zobaczyć! Na Dream Cinderelli, Giulia i Syuri zawalczą w pojedynku, w którym na szali znajdą się tytuły Wonder of Stardom i SWA – natomiast Utami Hayashishita stanie w obronie World of Stardom Title, a jej rywalką będzie Momo Watanabe. W Korakuen Hall spotkały się w tag team matchu, który padł łupem… Syuri i Watanabe. Pretendentki odniosły zwycięstwo po wyczerpującej batalii i w dobrym nastroju mogą szykować się do niedzielnych walk.

Zwyciężczynie: Syuri & Momo Watanabe 

Podrzucam Wam jeszcze link do zapowiedzi Stardom Osaka Dream Cinderella 2020. Więc jeśli ktoś jeszcze nie czytał, to zapraszam do lektury.

Stardom Osaka Dream Cinderella 2020 – Zapowiedź