20-letni mężczyzna z możliwymi zarzutami w sprawie nękania Hany Kimury!

Mężczyzna w wieku 20 lat z prefektury Osaka prawdopodobnie zostanie wkrótce skierowany do prokuratorów za nękanie Hany Kimury, zmarłej wrestlerki Stardom i gwiazdy popularnego reality show Terrace House – podały źródła śledcze w środę. Tokio Metropolitan Police podejrzewa mężczyznę o kilkukrotne zniesławienie Kimury. 20-latek anonimowo komentował jej wpisy na Twitterze w między innymi taki sposób: „Czy jest jakiś sens w twoim życiu?” i „Hej, kiedy umrzesz?”.

Hana Kimura została znaleziona martwa w swoim mieszkaniu w Tokio, 23 maja tego roku. Popełniła samobójstwo po tym, jak stała się ofiarą obraźliwych komentarzy, nękania i groźb w mediach społecznościowych. Jej sprawa zwróciła uwagę na kwestię cyberprzemocy i wezwała do podjęcia dalszych działań w celu zapobiegania i śledzenia anonimowych użytkowników publikujących obraźliwe i zniesławiające komentarze.

The incident on Terrace House, a reality show, that led to a ton of hate against Hana Kimura. She lost her temper at Kai Kobayashi, one of the roommates on the show for not taking her ring outfit out of the wash before starting his own and her ring costume got ruined and she knocked his hat off. from SquaredCircle

Scena jednego z odcinków Terrace House, podczas którego doszło do słynnego incydentu ze strąceniem czapki z głowy Kai’a Kobayashi’ego przez Hanę, która wywołała lawinę nienawiści w jej kierunku. Program był emitowany przez Fuji Television, a także wyemitowany w amerykańskim serwisie streamingowym Netflix z angielskimi napisami.