SPOILER! Informacje dotyczące debiutu byłego ROH World Championa w ringu AEW

W trakcie ostatniego odcinka AEW Dynamite w ringu zadebiutował były Ring of Honor World Champion Jay Lethal rywalizując o TNT Championship z Sammym Guevarą.

W trakcie imponującego debiutu w ringu AEW, Jay Lethal zaprezentował się z doskonałej strony rywalizując ze wschodzącą gwiazdą „The Spanish God” Sammym Guevarą. To nie wystarczyło, aby odebrać TNT Championship z rąk niedoszłej gwiazdy World Wrestling Entertainment.

Przez większość czasu Jay koncentrował się na wykluczeniu TNT Championa, co doprowadziło do momentu, w którym Sammy został opatrzony przez służby medyczne. Na obecną chwilę nie wiadomo, czy były wrestler Ring of Honor na dłużej zagości w federacji All Elite Wrestling.

Warto przypomnieć, że Jay Lethal przez wiele lat występował w federacji Ring of Honor. Niestety z powodu problemów wspomnianej federacji wrestlingowej, która zawiesza działalność zdecydował się na pracę dla innych firm. W trakcie długoletniej przygody z wrestlingiem pracował dla Impact Wrestling, gdzie posiadał 6 razy X-Division Championship oraz TNA World Tag Team Championship.

W czerwcu 2015 roku Lethal zdobył ROH World Championship. W czerwcu 2018 roku drugi raz znalazł się w posiadaniu ROH World Title pokonując Matta Tavena, Cody’ego Rhodesa oraz ówczesnego World Championa Daltona Castle. Warto zauważyć, że Lethal jest Triple Crown Championem i Grand Slam Championem.

WWE Hall of Famer Booker T pochwalił byłą gwiazdę Ring of Honor za świetny występ na Dynamite:

Pod koniec dnia otrzymał szansę i mam nadzieję, że pokazał całemu światu jak jest dobry. Powiem Ci teraz, że nie ma nikogo lepszego niż Jay Lethal. Facet może wyjść i pracować z każdym na całym świecie. To właśnie jest oznaka prawdziwego wykonawcy – stwierdził Booker T.