SmackDown LIVE! 17.01.2017 – wyniki + mini raport

Galę rozpoczynamy wideo na którym została przedstawiona walka dzisiejszego wieczoru, czyli WWE SmackDown Women’s Championship Steel Cage Match.

Zaraz po wideo na arenie pojawia się Generalny Manager SmackDown Shane McMahon. Prowadzi on dialog z publicznością zgromadzoną na arenie, oraz przypomina, że za 2 tygodnie w Teksasie odbędzie się Royal Rumble, podczas którego dojedzie do Royal Rumble Matchu, którego zwycięzca zostanie dodany do Main Eventu WrestleManii.  Shane mówi również, że to nie jedyne zmartwienie AJ Stylesa, gdyż niedługo po Royal Rumble będzie on bronił swojego pasa podczas Elimination Chamber!

 

Jak można się było domyślić na odpowiedź ze strony mistrza nie trzeba było długo czekać i AJ pojawił się na arenie chwilę później. Powiedział on, że nie do końca podoba mu się idea, że musi pokonać Johna Cenę na Royal Rumble a i tak może stracić pas na Elimination Chamber.

Shane odpowiada, że niekoniecznie to AJ będzie bronić tytułu na Elimination Chamber. Słowa te wściekły mistrza, który stwierdził, że Shane powinien takie decyzje konsultować z nim. Shane mówi, ze jedyną osobą z którą on takie decyzje uzgadnia jest Daniel Bryan.

Po chwili na arenie rozlega się muzyka Johna Ceny, który mówi, że AJ brzmi trochę jak The Miz kiedy mówił, że jest lepszy nawet od AJ Stylesa. AJ odpowiada, że Miz powinien uczyć się na swoich błędach, Cena reaguje szybko i mówi, że Miz może jakoś odniósłby się do słów mistrza.

Shane widzi w tym szansę do ustanowienie walki. The Miz vs AJ Styles

 

Po przerwie reklamowej widzimy jak Shane podchodzi do zdenerwowanego Deana Ambrose, który mówi, że koniecznie musi pogadać.  Shane uspokaja Lunatyka mówiąc, że jeśli chodzi o Elimination Chamber Match to jest już do niego włączony.

Dean mówi, że ta informacja go cieszy, jednak mówi, że potrzebuje nowego pasa, gdyż ten który akurat posiada śmierdzi Mizem.

Po chwili rozmowy Shane proponuje mu walkę przeciwko Brayowi Wyattowi, jednak Dean mówi, że wolałby odciąć głowę Żmii.

Shane się zgadza.

Przechodzimy do akcji: (pod wideo z walkami znajduje się ukryty tekst ze zwycięzcami pojedynku, mimo to zachęcam do obejrzenia 😉 )

AJ Styles vs The Miz

 

No Contest

 

Po walce John Cena atakuje AJ Stylesa, jednak przeszkadza mu Miz. Miz jednak zostaje szybko spacyfikowany przy użyciu AA. AJ wykorzystał ten moment by spróbować wykonać Phenomenal Forearm, jednak po odbiciu się od lin nie trafia, a chwilę później zostaje przechwycony przez Cenę i otrzymuje Attitude Adjusment. Cena pozuje chwilę z pasem i odchodzi.

 

Po przerwie reklamowej do ringu przybywa Nikki Bella, która mówi, że chce skończyć to co zaczęła. Każe więc do ringu przyjść Natalyi, jednak ten rozkaz nie został wykonany. Po chwili oczekiwania Nikki stwierdza, że Natalya nie jest wystarczająco odważna by stawić jej czoła twarzą w twarz.

Reaguje na to Natalya stojąca w tłumie, mówi że pokłóciła się z Bretem Hartem, ponieważ, używa on koszulek promujących Nikki.

Nikki stara się dostać do rywalki i rozpoczyna się brawl, który wygrywa Natalya. Sędziowie nie dopuścili jednak do dalszej walki rozdzielając rozjuszone zawodniczki.

 

Po kolejnej krótkiej przerwie Alexa Bliss udziela wywiadu na backstagu. Mówi, że nie boi się klatki, ani tym bardziej nie boi się Becky Lynch.

 

Do ringu przybywa Dean Ambrose.

 

Dean Ambrose vs Randy Orton

Winner via pinfall: Dean Ambrose

 

Po walce doszło do kolejnych przejawów rozpadu Wyatt Family.

 

Po kolejnej krótkiej przerwie w ringu zameldował się Jerry Lawler ubrany w strój króla i zaprosił swojego pierwszego gościa – Dolpha Zigglera

Dolph przyszedł, jednak nie umiał dogadać się z Jerrym co zakończyło się bolesnym Super Kickiem prosto w serce dla Lawlera.

 

Po kolejnej przerwie widzimy Braya Wyatt siedzącego w pokoju. Mówi on, że Wyatt Family wystąpi na Roayal Rumble, jednak przed tą galą już w przyszłym tygodniu będziemy świadkami jeszcze jednego ważnego wydarzenia – Luke Harper zmierzy się z Randym Ortonem o to, kto zostanie w rodzinie a kto z niej wyleci.

Bray mówi, że rodzina się zmniejszy ale będzie silniejsza.

 

Przechodzimy do Main Eventu!

WWE SmackDown Women’s Championship Steel Cage Match

Becky Lynch vs Alexa Bliss (c)

 

Winner via pinfall: Alexa Bliss

 

Podczas walki do klatki dostała się La Luchadora, który kopniakiem w głowę powaliła trzymającą dźwignię Becky. Po chwili Alexa otrząsnęła się i przypięła Lynch.

Po walce La Luchadora oraz Alexa dalej znęcały się nad Becky. Po chwili Becky dała radę się odpędzić od rywalek na tyle, że zdjęła maskę La Luchadory.

Pod maską ukazała się twarz.. Mickie James!

Becky była na tyle zdziwiona tym widokiem, że nie zdążyła skontrować ataku Alexy i obijanie zaczęło się od nowa. Na koniec Mickie dołożyła kolejny potężny kopniak w głowę.