Slammiversary XV – Zapowiedź gali

Już dzisiaj w nocy odbędzie się gala na którą fani Impact Wrestling czekali z niecierpliwością. Pytanie jest jednak następujące – czy po ostatnich wydarzeniach wciąż możemy mówić o fanach “Impact Wrestling”, czy już o fanach “GFW”? Dokładnie w ostatni dzień czerwca doszły do nas bowiem słuchy o re-brandingu marki z Impact Wrestling na Global Force Wrestling. Tym samym dzisiejsza gala Slammiversary ma być pierwszym oficjalnym PPV od GFW. Co ciekawe, na profilach społecznościowych przy promowaniu eventu wciąż używa się nazwy “Impact Wrestling”. Wszystko wskazuje więc na to, że federacja zarządzana już dzisiaj przez Jeffa Jarretta chce poczekać z ogłoszeniem swojej przemiany do momentu rozpoczęcia gali. Bardzo prawdopodobne jest, że Slammiversary rozpocznie się od przemówienia samego Jarretta, który dopiero w ringu oficjalnie przedstawi markę GFW i wtedy też dowiemy się nieco więcej szczegółów. Póki co do Internetu trafiło jedno zdjęcie z przygotowań areny, na którym widzimy ring oraz… zielone pady narożników. Nie widzimy tego dokładnie, ale być może jest to już logo Global Force Wrestling.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Na gali ma odbyć się łącznie 8 pojedynków, ale nie wykluczone, że zobaczymy być może jeden więcej, gdyż w openingu znalazł się Matt Sydal, a jego w karcie nie uwzględniono. Opening o którym mowa możecie obejrzeć poniżej. Trzeba przyznać, że jest to dobra produkcja.

Przyjrzymy się teraz zatem karcie walk:

4-Way Impact Wrestling World Tag Team Championship Match
LAX (c) vs Drago & El Hijo del Fantasma vs Naomichi Marufuji & Taiji Ishimorivs vs Laredo Kid & Garza Jr.

Jest to jedyna walka w karcie bez żadnej podbudowy, a śmiało można powiedzieć, że match ten będzie jednym z najlepszych na gali. W ringu znajdą się cztery świetne zespoły. Nie zabraknie przedstawicieli USA, Japonii i Meksyku. Broniący tytułów LAX to naprawdę świetna stajnia, Laredo Kid & Garza Jr. to dopiero wschodzące gwiazdy w Impact Zone, ale już nie raz udowodnili, że posiadają wysokie umiejętności, no i nie zabraknie również gości z innych federacji – NOAH oraz AAA. Każdy kto ogląda Lucha Underground doskonale zna Drago i podziwia jego wyczyny. Podobnie jest z jego tag team partnerem El Hijo de Fantasmą. O gościach z Japonii mogę powiedzieć najmniej, bo nie oglądam Puro, zaś z tego co sprawdzałem, mają oni naprawdę bogatą karierę i walczyli już z największymi nazwiskami kraju kwitnącej wiśni. Pewne jest zatem, że ten 4-Way będzie wybuchowy!

TYP: LAX

Tag Team Match
DeAngelo Williams & Moose vs Chris Adonis & Eli Drake

Walka ta jest tajemnicą, bo nie wiemy jak zaprezentuje się DeAngelo Williams. Oczywiście jest to gość specjalny i jeśli chodzi o wrestling to będzie jego debiut. Z filmików, które widzieliśmy w Internecie można wywnioskować, że DeAngelo całkiem nieźle sobie radzi podczas treningów, jednak jak wiadomo, występ na gali to co innego i nie nastawiałbym się na to, że zobaczymy coś ponad poziom przeciętny. Co do pozostałych zawodników to Moose jako mistrz Impact Grand powinien w tej walce pokazać najwięcej. Eli Drake to doskonała charyzma, a Chris Adonis również nie powinien zbytnio odstawać. Podsumowując jednak, raczej nie będzie to walka wysokich lotów.

TYP: Moose & DeAngelo Williams

Intergender Full Metal Mayhem Tag Team Match
Eddie Edwards & Alisha Edwards vs Davey Richards & Angelina Love

Każdy twierdzi, że walka Davey’ego z Eddiem 1 vs 1 byłaby lepszym posunięciem i… nie zaskoczę was, bo też tak twierdzę. Oczywiście dużego smaczku dodaje tutaj Full Metal Mayhem, ale nawet jeśli Davey i Eddie będzie się “nawalać” czym się da, to co w tym czasie będą robiły Angelina i Alisha? Raczej aż w taki hardcore nie pójdą. Więc moim zdaniem z tej walki może powstać niezły chaos, co niekoniecznie dobrze będzie się oglądało. Feud był jednak prowadzony solidnie, więc zobaczymy jak wyglądać to będzie już na samym Slammiversary. Może nawet niekoniecznie będzie to finał feudu, i już po Slammiversary, Davey i Eddie zmierzą się w Singles Matchu. Wszak wszystko możliwe.

TYP: Davey & Angelina

Tag Team Match
Jeremy Borash & Joseph Park vs Josh Mathews & Scott Steiner

We want Abyss. Dla niektórych najgorsza walka w karcie i zupełnie niepotrzebna. Ja zaś jestem nią ciekawy. Joseph Park na pewno w którymś z momentów zamieni się w potwora Abyssa, Scotta Steinera mimo wszystko fajnie będzie zobaczyć znów w akcji, a Josh Mathews? W przeszłości trenował, odbył kilka walk, nawet teraz gdy stoczył pojedynek pokazowy na jednym z ostatnich odcinków Impact Wrestling, udowodnił, że potrafi kilka ładnych akcji sklepać. Szczególnie zaskoczył mnie Swanton Bomb w jego wykonaniu. Nie ma co ukrywać, że najgorszym punktem tej walki będzie Jeremy Borash. Na wiele nie liczę, momentami na pewno będzie nudno, momentami zabawnie, jednakże tak jak powiedziałem na początku, czekam.

TYP: Jeremy Borash & Joseph Park

Strap Match
EC3 vs James Storm

Ethan Carter III – jak dla mnie najlepszy performer poza WWE obecnych czasów. Oczywiście, wiadomo, że są lepsi ringowo obstawieni po całej scenie niezależnej, ale mówiąc performer, mam na myśli nie tylko umiejętności. EC3 to gość, który świetnie radzi sobie przed publicznością. To gwiazda na miarę WWE. Bardzo dobry za mikrofonem, doskonała charyzma… Robi na mnie naprawdę ogromne wrażenie. James Storm zaś to już doświadczony wrestler, który najlepsze momenty kariery ma za sobą. W tej walce jednak ciężko wytypować mi zwycięzcę. Osobiście dałbym je Ethanowi, ale decyzja należeć będzie oczywiście do bookerów. Stypulacja Strap Match? No niestety nie jest to coś dobrego. Zobaczymy jak panowie poradzą sobie w takiej sytuacji i na jakim poziomie mimo tego będą potrafili stworzyć walkę.

TYP: EC3

2 out of 3 Falls Impact Wrestling X-Division Championship Match
Sonjay Dutt (c) vs Low Ki

Mocny kandydat do skradnięcia show. Zarówno Sonjay Dutt i Low Ki to wrestlerzy z wysokimi umiejętnościami i jestem pewny, że na Slammiversary pokażą doskonałe show. 2 out of 3 Falls Match da im więcej możliwości i szansę na dłuższy występ. Nie ma się rozpisywać. To będzie dobre. Po prostu.

TYP: Sonjay Dutt

The Unify Impact Wrestling Knockouts Championship & GFW Women’s Championship Match
Rosemary vs Sienna

Zupełnie nie interesowała mnie dywizja Knockout’s w Impact Wrestling, więc niestety nie mogę powiedzieć za wiele o Rosemary i Siennie. Nie wiem czego się spodziewać. Wiem jedynie, że Rosemary ma ciekawy gimmick i chyba jest nawet lepszą wrestlerką. Jeśli mam więc na kogoś postawić to postawię na nią.

TYP: Rosemary

The Unify Impact Wrestling World Heavyweight Championship & GFW Global Championship Match
Lashley vs Alberto El Patron

Chyba godna walka wieczoru. Od samego momentu przybycia Alberta do Impact Zone, jego uwaga była w pełni skoncentrowana na Lashley’u i walce o główny pas federacji. To mu się udało i od razu zdobył pas mistrzowski. Wiązało się to jednak z pewną kontrowersją w związku w której Alberto musiał oddać zdobyty tytuł. Następnym pasem, który El Patron zdobył było mistrzostwo GFW Global, a to już dało mu złoty bilet na walkę o tytuł TNA World Heavyweight. Jeśli chodzi o umiejętności tych dwóch panów, myślę, że jaki w ringu jest Alberto wszyscy wiemy. Dla tych, którzy jednak nie są zbytnio zaznajomieni z Impactem i patrząc na Lashley’a twierdzą, że raczej nie jest to wrestler posiadający wysoki poziom, mylą są. Przez ostatni czas, Bobby Lashley wyrobił się jako wrestler i w ringu naprawdę pokazuje, że stać go na wiele. Pojedynek z Alberto raczej show nie skradnie, ale powinna to być mocna walka. Lashley w ringu jest dobry, ale jako mistrz jest już nudny, więc śmiało stawiam na Alberta.

TYP: Alberto El Patron

I to tyle jeśli chodzi o kartę walk. Myślę, że na końcu warto poświęcić także uwagę na pasy mistrzowskie. Jak wiadomo, podczas Slammiversary ma dojść do unifikacji. W związku ze wcześniejszą zmianą nazwy TNA na Impact Wrestling i obecną Impact Wrestling na Global Force Wrestling, pasy takie jak te już nie będą pasować:

Idealnym dla Jeffa Jarretta rozwiązaniem byłoby się więc pozbycie dotychczasowych pasów Impact i zostawienie tych z GFW. Jednakże są plotki, że Anthem zamówiło już całkowicie nowe tytuły. Myślę, więc, że sytuacja z pasami rozwiąże się albo na samym Slammiversary, albo na tapingach tuż po nim.

Jeśli chodzi o live stream z gali to postaramy się, żeby takowy był na MyWrestling Live. Jeśli się to uda, poinformujemy Was na fan page’u! 🙂

A, wy jakie macie typy na tę galę i czego się po niej spodziewacie? Piszcie w komentarzach!