Rossy Ogawa zakłada nową organizację – nowe informacje

5 lutego Stardom i Bushiroad wspólnie ogłosili, że kontrakt założyciela federacji, Rossy’ego Ogawy, został rozwiązany ze skutkiem natychmiastowym z powodu rzekomego kłusownictwa talentów i personelu.

Następnie Ogawa potwierdził swój zamiar rozpoczęcia nowej organizacji podczas wywiadu z Tokyo Sports i mamy teraz dodatkowe informacje na temat tego, kto będzie wspierał finansowo firmę.

Dave Meltzer donosi, że Ogawa sam ma zamiar wesprzeć finansowo swój nowy projekt, ponieważ były już producent wykonawczy Stardom, stał się multimilionerem dzięki sprzedaży firmy dla Bushiroad w 2019 roku.

„Rossy Ogawa będzie sponsorem finansowym nowej federacji, a wszystko dzięki sprzedaży Stardom, która pozwoliła mu zostać multimilionerem. Mówi się, że nie potrzebuje bogatego sponsora, ponieważ nie chodzi o konkurowanie ze Stardom, ale o prowadzenie firmy, pod którą on stoi. Potencjał współpracy z WWE oczywiście istnieje, ale wiele plotek na temat WWE wymknęło się spod kontroli”.

Natychmiast po rozwiązaniu kontraktu Ogawy, Sean Ross Sapp z Fightful zauważył, że słyszał plotki o potencjalnym przejściu Ogawy do WWE, chociaż Meltzer szybko je zdementował. Jednakże jak wspomniał Meltzer, nowa promocja Ogawy współpracująca z WWE jest oczywiście możliwa, dlatego ciekawie będzie zobaczyć, czy coś z tego wyniknie, gdy już rozpocznie działalność.

Jeśli chodzi o powody, dla których Ogawa zdecydował się odejść, a sam stwierdził, że poinformował Bushiroad o swojej decyzji w listopadzie, Meltzer dodał, że chociaż spekulowano, że Bushiroad stale narzucał zmiany w jego bookingach, jest to błędne przekonanie, bo było wystarczająco dużo innych powodów, aby Ogawa nie chciał już pracować w Stardom

„Istnieje błędne przekonanie, że Harada i Bushiroad nieustannie rządzili Ogawą. Tak nie jest. Ale było wystarczająco dużo innych incydentów, które przesądziły o tym, że nie chciał zostać”.

 Obserwuj nas na: twitter.com/MyWrestling2015
 Śledź nas na: facebook.com/mywrestlingpl