ROH TV 27.08.16 – Raport

Za sprawą Adama Cole’a w ekipie Bullet Club jest już pas ROH World Champion. Dziś do kolekcji mogą dołączyć pasy tag teamowe, gdyż dziś z The Addiction title match mają Young Bucksi.

Dziś przy stole komentatorskim Kevin Kelly i Matt Taven.

Walka nr 1: War Machine vs Keith Lee i Shane Taylor
Cała czwórka od razu rzuciła się do ataku. Hanson posłał Taylora poza ring i wykonał Suicide Dive. Tymczasem Rowe wykonał Lee Monkey Flip… a Lee utrzymał się na nogach. Keith nie trafił ze Spin Kickiem i otrzymał Superman Punch. War Machine przez moment miało wyraźną przewagę, lecz Taylor wyciągnął Hansona z ringu. Pozostała dwójka również znalazła się poza ringiem i panowie zaczęli lecieć w stronę barierki dla widzów. Rowe zaliczył stalowy narożnik, lecz potem Shane nie trafił z szarżą przy barierce. Gdy wrestlerzy wrócili na ring, Taylor dostał kopniaka od Hansona oraz BodySlam od Rowe’a. Hanson Powerbombem chciał posłać go prosto na Taylora, ale ten w odpowiedniej chwili się odsunął, przez co Rowe zaliczył matę. Taylor i Lee zdominowali Hansona, a w dodatku gdy Raymond chciał pomóc przez Running Knee Strike, niechcący trafił swego tag team partnera.
Po przerwie reklamowej Rowe wymierzył Keithowi Spinebuster, a Shane’owi Superman Punch odbijając się od pierwszego. Hanson wkroczył do gry i obu rywali atakował Running Clothesline’ami w rogu. Rywale jednak zdołali skontrować ten atak i Lee podniósł Taylora by wykonać slam na leżącego Hansona, jednak na posterunku był Rowe, wymierzając Running Knee Strike. Hanson został pchnięty w stronę lin, ale wykazał się zwinnością i stanął na krawędzi ringu. Jednak przy skoku z narożnika został złapany przez obu rywali i otrzymał podwójny Chokeslam.
Hanson dzięki Cartwheel uniknął ataku rywali, ponadto Rowe złapał od tyłu Keitha i War Machine ywkonali kombinację Springboard Clothesline & German Suplex. Cała czwórka toczyła wyrównany bój, lecz z każdą chwilą rosła przewaga Lee i Taylora. Hanson zaskoczył Lee Seated Splashem z narożnika, po czym Rowe dołożył Powerbomb, ale tylko 2 count. War Machine przymierzali się na finisz, Fallout, ale Taylor strącił Hansona z lin, Rowe zaś padł na matę po Clotheslinie. Lee wykonał Powerbomb, Taylor Splash z narożnika, Lee jeszcze dorzucił Sit Out Powerbomb dla Hansona i mamy pinfall !

Zwycięzcy: Keith Lee i Shane Taylor

Do stolika komentatorskiego dołączył BJ Whitmer.

Walka nr 2: Cheeseburger vs Tim Hughes (w/ „Brutal” Bob Evans) vs Joey Daddiego vs David Starr

O matko boska, co za skład walki :D Cała czwórka walczyła w ringu, więc ciężko jako to uszeregować w opisie, tym bardziej że przy takim składzie ciężko też czegoś niezwykłego oczekiwać. Cheeseburger atakował chopami, Daddiego Punchami, Starr wykonał Joey’emu Dead Lift German suplex oraz Evansowi Springboard Clothesline na krawędzi ringu, a Hughes został przez Davida wyrzucony z ringu i otrzymał jeszcze Dive’a. To samo chciał zrobić Cheeseburger, ale został złapany przez Daddiego, który posłał rywala na pozostałych.
Sytuacja w ringu zmieniała się jak w kalejdoskopie; nikt nie miał wyraźnej przewagi. Jednak nagle światło na hali zgasło i nastała ciemność. BJ Whitmer powiedział, że już czas.
Gdy znów było jasno, w ringu stanął Punisher Martinez, tegoroczny uczestnik turnieju Top Prospect. Wymierzył on Hughesowi Curb Stomp, Powerbomb Starrowi oraz Chokeslam Cheeseburgerowi. BJ Whitmer na krawędzi ringu uradowany.
Walka oczywiście przerwana.

Walka nr 3: Dalton Castle i The Boys vs The Cabinet
Chłopcy dzięki współpracy zaskoczyli swą ofensywą Titusa. Daltonowi przyszło mierzyć się z Colemanem, który parodiował pozę Daltona. Dalton wykonał Delayed Waist Lock Suplex, lecz chwilę potem dostał Clothesline od Kinga. Zemścili się za to chłopcy, wymierzając podwójny Dropkick. Dalton pomagał swym chłopcom wykonywać Dive na rywali.
Po przerwie reklamowej The Cabinet dominowali nad jednym z chłopców. Oczywiście nie mogło to trwać wiecznie i……. wykorzystując nieuwagę innych, chłopcy zamienili się miejscami. Chłopiec ze świeżymi siłami szybko odparł atak oponentów i wpuścił do ringu Castle’a. Cała trójka rywali otrzymała od niego Overhead belly-to-belly Suplex. Titus dodatkowo jeszcze dostał Deadlift German Suplex, co dało 2 count. Do akcji ruszyli chłopcy: z pomocą Daltona jeden wykonał Titusowi Slam, a drugi Double Stomp. King zrzucił Daltona z narożnika poza ring, po czym Dropkickiem zastopował chłopców. Jeden z chłopców otrzymał od Kinga Superplex, od Colemana Leg Drop i na koniec od Titusa Splash. Dzięki temu The Cabinet uzyskało zwycięstwo.

Zwycięzcy: The Cabinet

Za kulisami Adam Cole mówił o tym, iż jego zeszłotygodniowa celebracja z okazji zdobycia pasa ROH World champion po raz drugi została zrujnowana przez Kyle’a O’Reilly. Adam sądził, że skończył z Kylem raz na zawsze, ale w tych okolicznościach zemści mu się za jego czyn. Cole przypomniał, że już kiedyś mówił iż Kyle nigdy nie będzie mistrzem ROH. Lepiej aby Kyle trzymał się od niego z daleka, albo pozna konsekwencje, które mu się nie spodobają.

Walka nr 4: The Addiction © vs The Young Bucks – ROH World Tag Team Championship Match
The Addiction pierwsi wyszli na ring i kiedy zabrzmiał theme song Bullet Club, czekali już na rampie, gotowi do ataku na rywali. Jednak to Bucksi byli sprytniejsi, bo od drugiej strony się zjawili i Superkickami zaskoczyli rywali. Przez kilka minut bójka toczona była poza ringiem; Young Bucksi oparli o barierkę dla widzów stół, ale nie udało im się z niego skorzystać. Kazarian rozstawił drugi stół, a sam sięgnął po drabinę, jednak Jacksonowie powstrzymali go od użycia jej. Kaz miał głowę w drabinie i dostał Superkicka.
Dopiero po przerwie reklamowej pojedynek oficjalnie się zaczął. Young Bucksi rozpracowywali Kazariana, lecz Daniels strącił Nicka prosto na stół poza ringiem ! Matt tymczasem dostał od Kaza Springboard Cutter. Ponadto Kaz i Daniels popisali się kombinacją Quebrada & Slingshot Leg Drop. Matt przez kilka minut był w poważnych tarapatach, ale gdy Nick już doszedł do siebie, pozbył się Danielsa, zaś Matt załatwił Kazariana. Nick i Daniels wkroczyli do akcji, lecz ten pierwszy atakował obu rywali. Daniels otrzymał Slingshot X-Factor, a Kaz sekundę później poza ringiem Moonsault. Nick namierzał się na Swanton, ale Daniels w odpowiedniej chwili wystawił kolana. Na krawędzi ringu Kazarian dostał od Matta Springboard DDT. Po chwili Kaz otrzymał też 450 Splash, ale Daniels odepchnął Nicka w ich stronę.
Daniels nadział się na podwójny Superkick, lecz Hurricanraną skontrował on próbę Buckle Bomb. Kaz dorzucił do tego Slingshot DDT, ale nie wystarczyło to na pinfall. Daniels wymierzył Mattowi Double Stomp i od razu dorzucił też Suicide Dive dla Nicka. Nick po chwili się zrewanżował, posyłając Danielsa na stalowy narożnik. Zdążył pomóc na ring, nim Young Bucksi osaczyli osamotnionego Kazariana i wymierzył on Angel’s Wings Nickowi. Nie minęła jednak sekunda i Daniels leżał po Superkicku od Matta. cała czwórka leżała na macie, a po chwili na krawędzi ringu zjawił się Kamaitachi. Alex Shelley i Chris Sabin przybiegli, by zająć się Japończykiem. Daniels wyszedł z ringu, by zająć się Sabinem. Tymczasem Nick zdecydował się na Suicide Dive, którym trafił Kamaitachiego. Kazarian sięgnął po krzesło, by uderzyć nim Matta, ale zabrał mu je Sabin i….. niechcący trafił Jacksona. Daniels pozbył się Sabina z ringu, podczas gdy Kazarian odliczył Matta do trzech.

Zwycięzcy: The Addiction

Nieczysta przegrana Young Bucksów z The Addiction, a na Best in the World nieczysta przegrana MCMG z The Addiction – wygląda to na triple threat match o pasy, gdzie The Addiction mogą już zostać pokonani. Tutaj to nastąpić nie mogło, bo epizod był nagrany przed Death Before Dishonor XIV, na którym Kaz i Daniels bronili pasów. Ponadto całkiem przyzwoity opener, gdzie zwycięzcy się rozwijają, a przegrani… są w przysłowiowej dupie. Punisher Martinez jako protegowany BJ Whitmera to ciekawy ruch; mają moje zainteresowanie.

Oglądajcie Ring of Honor !

Autor: KL